Umíte někdo malovat akvarelem nebo akrylem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veruuuse
Stálice 59 příspěvků 03.01.19 21:39
Umite nekdo malovat akvarelem nebo akrylem?

Ahojte. Chci se zeptat, jestli se tu najde nekdo kdo maluje nebo ma nejakou zkusenost s akvarelovymi barvami nebo akrylovymi? Chtela bych zkusit oboje, najednou to ale nejde :lol: a. hlavne, co jsem tak vycetla, akvarel je pomerne tezky se naucit, jenomze akrylem si asi nemuzu malovat do na stole, na to uz je treba stojan. A zajimalo by me, jestli se s nim maluje podobne jako s olejovkama, krom toho, ze se redi vodou.

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7063 příspěvků 03.01.19 21:44

Já maluju akrylovkama. Žádný stojan nemám maluje se mi blbě ve vzduchu, musím to mít položené na stole :think: ale srovnání nemam, používám jenom akryl.

Addka1
Stálice 75 příspěvků 03.01.19 21:48

Ja zkousela jen akvarelove pastelky, jsou super ale mam taky v planu zkusit fix, jenze v nasich papirnictvich nikde nejsou :? A akrylove barvy jsou super toe jeste o pár tříd lepší než tempera bych řekla.. ale toe můj laicky názor.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27545 příspěvků 03.01.19 22:27

@veruuuse ale klidne muzes akrylem malovat i bez stojanu… ja stojan pouzivam jen na velke formaty…

Uživatel je onlinezuzikka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 14 inzerátů 03.01.19 22:29

Já jsem byla vždy akvarelová. Není na tom nic těžkého, naopak mě baví to jak jdou barvy překrývat a tím tvoříš nové odstíny. A je tam jednoduché pravidlo..nepoužívá se černá a bílá. U pastózních barev mě nikdy nebavilo to patlání a míchání odstínů na paletě a celkově mi výsledek přišel takový unylý. Pokud už bych musela, tak olej. Stojan bych taky nehrotila. Plátýnko nebo sololit si můžeš opřít o cokoliv a za peníze co bys utratila za stojan si radši můžeš koupit víc barev.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27545 příspěvků 03.01.19 22:40

@veruuuse jo a akrylem se maluje podobne, jako olejem… jen o hodne rychleji schne… s tim se musis naucit pracovat… ale zase je to na druhou stranu vyhoda…

veruuuse
Stálice 59 příspěvků 04.01.19 08:59

@zuzikka me se prave hrozne libi akvarel jak ma jemne barvy a jak se da pohrat si s efektama jako je miseni barev. Jenom nevim,jestli to dam. Chci jit na kurz, tak vybiram. A chci neco,co pak muzu praktikovat i doma. A je fakt,ze to patlani barev na palete me taky moc neba,ale zase se da dobre zamaskovat chyba. Coz u akvarelu je horsi co?

Uživatel je onlinezuzikka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 14 inzerátů 04.01.19 10:30

@veruuuse No to máš pravdu, že se chyby hůř maskujou. Nejlepší je prostě malovat a malovat. Jedině tak té technice přijdeš na kloub, chyb bude míň a zároveň se vyvine tvůj rukopis.

veruuuse
Stálice 59 příspěvků 04.01.19 12:00

Dekuju vsem za nazory. Asi se presto rozhodnu pro akvarelky a uvidime,jestli to bude vhodna technika pro me ci ne :) Jsem trochu nervak :lol: ,ale hrozne se mi libi ty barvicky a technika. Tak uvidime :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >