Umíte správně dýchat ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 06.11.18 14:57
umíte správně dýchat ?

Ahoj..celý život špatně dýchám..
když jsem měla po porodu problémy s bederní páteří ( protože jsem oba porody měla kontrakce od zad - ne do břicha )..chodila jsem na rehabky, kde teda první zjištění bylo, že neumím dýchat a mám se to naučit..
jenže pro mě to je nepřirozené dýchat " naopak ", musím se na to soustředit, jinak mi to nejde a když se na to soustředím, zas nemůžu dělat něco jiného..takže třeba pracovat:-)
Učila jste se některá správně dýchat a jak dlouho vám to trvalo, než jste se s tím zžily?
Mám teď asi zase problém s diastázou a první co jsem se na netu dočetla, že se cviky musí dělat se správným dýcháním, tak už ted to pomalu vzdávám.. :roll: :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ivašot.
Kelišová 6577 příspěvků 06.11.18 15:02

A jak máš správně dýchat, do břicha? Já totiž zrovna nedávno poslouchala jednoho doktora, který tvrdil, že to propagované dýchání do břicha je v podstatě pitopomost…

Uživatel je onlineskorotehotna
Kecalka 258 příspěvků 2 inzeráty 06.11.18 15:04

Je mi 29 a ziju, takže předpokládám, ze asi dýchám správně.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 06.11.18 15:05

správně prý je nádech ( břicho ven, ) výdech, ( břicho dovnitř )

ivašot.
Kelišová 6577 příspěvků 06.11.18 15:08
@smurfka píše:
správně prý je nádech ( břicho ven, ) výdech, ( břicho dovnitř )

Tak přesně o tom mluvil tuhle v televizi nějaký doktor, že se to s tím nemá přehánět, že správné dýchání jde jak do břicha tak do hrudníku.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 17886 příspěvků 06.11.18 15:12

@smurfka já myslím, že je důležité se na to soustředit právě při tom cvičení a zbytek doby bych to neřešila. Alespoň tak mi to říkala rehabilitační sestra.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 06.11.18 15:14
@ivašot. píše:
Tak přesně o tom mluvil tuhle v televizi nějaký doktor, že se to s tím nemá přehánět, že správné dýchání jde jak do břicha tak do hrudníku.

ale já normálně dýchám naopak.že mám nádech do břicha a výdech břicho ven.. :nevim:

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 06.11.18 15:15

@aiwwa no jo, ale zbytek zase prý když se špatně dýchá tak je špatné držení těla ( což je třeba při diastáze špatné ) pro mě teda i bolesti zad.. :nevim:

ivašot.
Kelišová 6577 příspěvků 06.11.18 15:16
@smurfka píše:
ale já normálně dýchám naopak.že mám nádech do břicha a výdech břicho ven.. :nevim:

Tak to je asi fakt divný. Mělo by to být, že sevpři nádechu bude mírně zdvihat hrudník i břicho

Příspěvek upraven 06.11.18 v 15:23

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 17886 příspěvků 06.11.18 15:17
@smurfka píše:
@aiwwa no jo, ale zbytek zase prý když se špatně dýchá tak je špatné držení těla ( což je třeba při diastáze špatné ) pro mě teda i bolesti zad.. :nevim:

tak pak jedině trénovat, prostě kdykoliv si vzpomeneš, tak aspoň chvíli se na to soustředit.

Lenka_Hal
Kelišová 5322 příspěvků 06.11.18 15:22

Tak uplna blbost to nebude. Kdyz vim, ze musim zabrat od zacatku pri sportu, soustredim se na to aby se prave bricho ale i cely hrudnik pekne roztahovaly. Dela to fakt rozdil. Technikou dychani lze i „odehnat“ pichani v boku…je to docela veda, to dychani :mrgreen:

Jeanny21
Stálice 78 příspěvků 06.11.18 15:22

Já při nádech zdvihám hrudník i břicho, ale když jsem ve stresu tak naopak :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 15:34

Taky dýchám špatně (dýchám povrchně). Pomohlo mi cvičení jógy. Ne že bych teď dýchala dobře, ale vím, jak dýchat a hodí se to při protahování, sportu, stresových situacích.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 17886 příspěvků 06.11.18 15:37
@Anonymní píše:
Taky dýchám špatně (dýchám povrchně). Pomohlo mi cvičení jógy. Ne že bych teď dýchala dobře, ale vím, jak dýchat a hodí se to při protahování, sportu, stresových situacích.

to je velmi tajná až intimní informace :mrgreen:

tininas
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 06.11.18 15:48
@smurfka píše:
Ahoj..celý život špatně dýchám..
když jsem měla po porodu problémy s bederní páteří ( protože jsem oba porody měla kontrakce od zad - ne do břicha )..chodila jsem na rehabky, kde teda první zjištění bylo, že neumím dýchat a mám se to naučit..
jenže pro mě to je nepřirozené dýchat " naopak ", musím se na to soustředit, jinak mi to nejde a když se na to soustředím, zas nemůžu dělat něco jiného..takže třeba pracovat:-)
Učila jste se některá správně dýchat a jak dlouho vám to trvalo, než jste se s tím zžily?
Mám teď asi zase problém s diastázou a první co jsem se na netu dočetla, že se cviky musí dělat se správným dýcháním, tak už ted to pomalu vzdávám.. :roll: :?

Ahoj.

A když jsi měla kontrakce na co tě to víc nutilo se stavět? Špičky, nebo paty?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >