Umřel nám pejsek - koupit nového?

26
1.9.20 19:37

umřel nám pejsek - koupit nového?

Ahoj holky. Dneska bohužel příteli umřel pejsek. Byl to starý pejsek, co se víc než 2 roky potýkal se zdravotními problémy - ledviny, takže hodně bumbání, hodně čůrání a pořád dokola. Přes to všechno vypadal pořád skvěle (až na zvětšené bříško z nemoci - Cushingův syndrom, pokud byste chtěly vědět víc) ale pořád lumpačil, ňafal, pobíhal. Prostě jako by nic.

Bohužel na udržovací léčbu přestal asi před měsícem reagovat a nová, ačkoliv mnohem nákladnější, nezabrala vůbec a šlo to rychle. Během dvou týdnů velmi zhubnul, nemohl moc chodit, ale nepřipouštěla jsem si to - měl pořád takové jiskřičky v očích a měl radost z papání a tak. No dnes ho bohužel museli utratit, nemohl už ani jíst, blinkal, nemohl se skoro postavit.

Ještě mi to všechno asi nedochází, ačkoliv jsme spolu trochu bojovali, pejsek zlobil, hlavně v noci, (s přítelem jsme spolu 5 let, sice spolu nebydlíme - studuju a to tu nechci rozebírat,) znali jsme se dlouho, takže k pejskovi jsem měla velký vztah. Přítel měl 2 pejsky (10 a 12 let, ten starší nás opustil), byli to psí parťáci takovou dobu… a teď ten jeden odešel. Bohužel to byl zrovna přítelův „oblíbenec,“ zvířata miluje všechna, je to cíťa, ale tento byl prostě výjimečný, jeho srdcovka, měl ho od dětství, všechno spolu zažívali (druhý pejsek je spíš tchýnin, ale stará se o něj přítel. A taky ho milujeme samozřejmě.)

Nevím teď, co mám dělat. Zda příteli pořídit nového pejska? Bojím se, aby si taky sednul s tím druhým pejskem, je to brabantík, malý důležitka, možná by mu nesednul každý, navíc štěně by asi našeho starého důležitku nervovalo? Nevím. Ale neměl by být najednou asi sám. Přítel je z toho zdrcený, chtěla bych mu ulehčit a udělat mu radost. Další otázka je, zda koupit stejnou rasu? Byl to chrtík, no vím, že přítel vždycky trpěl na buldočky. Tak možná by to byla lepší volba, že by mu navíc zemřelého pejskla nepřipomínal tolik jako „nový“ chrtík?

Jsem z toho smutná, už jsem to obrečela několikrát v průběhu neúspěšné léčby, ale snažím se myslet pragmaticky a logicky, je to taková moje reakce na smutek někdy. Omlouvám se za traktát, chtěla jsem, abyste znaly všechny souvislosti. Snad to není zmatené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2599
1.9.20 19:39

Určitě nepořizuj zvíře jako překvapení. Domluvte se.

Jinak prosím adoptujte, nekupujte. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2878
1.9.20 19:43

Já bych teda počkala, až si to sedne a rozhodně se s přítelem poradila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8906
1.9.20 19:48

Z mého pohledu je vhodné si nového psa pořídit.
Ale v těchto případech pouze po poradě s přítelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51987
1.9.20 19:49

@belya víš reálně cenu těchto plemen? nekoupila bych ke starému štěně. navíc po úmrtí psa bych z nového fakt nadšená nebyla. navíc sehnat štěně taky není tak jednoduché ;) takový buldoček je dost drahá sranda :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
1.9.20 19:49

Určitě se poradit. Ale rozhodně radim koupit/adoptovat co nejdříve, pak to tolik neboli. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
1.9.20 19:50

Domluvte se a třeba si teď může splnit svůj sen s tím buldočkem. Kupujte s papírama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
1.9.20 19:51

Počkala bych, až to preboli. Pejska máme z FB - Psi štěstí ♥️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
1.9.20 19:59
@belya píše:
Ahoj holky. Dneska bohužel příteli umřel pejsek. Byl to starý pejsek, co se víc než 2 roky potýkal se zdravotními problémy - ledviny, takže hodně bumbání, hodně čůrání a pořád dokola. Přes to všechno vypadal pořád skvěle (až na zvětšené bříško z nemoci - Cushingův syndrom, pokud byste chtěly vědět víc) ale pořád lumpačil, ňafal, pobíhal. Prostě jako by nic.

Bohužel na udržovací léčbu přestal asi před měsícem reagovat a nová, ačkoliv mnohem nákladnější, nezabrala vůbec a šlo to rychle. Během dvou týdnů velmi zhubnul, nemohl moc chodit, ale nepřipouštěla jsem si to - měl pořád takové jiskřičky v očích a měl radost z papání a tak. No dnes ho bohužel museli utratit, nemohl už ani jíst, blinkal, nemohl se skoro postavit.

Ještě mi to všechno asi nedochází, ačkoliv jsme spolu trochu bojovali, pejsek zlobil, hlavně v noci, (s přítelem jsme spolu 5 let, sice spolu nebydlíme - studuju a to tu nechci rozebírat,) znali jsme se dlouho, takže k pejskovi jsem měla velký vztah. Přítel měl 2 pejsky (10 a 12 let, ten starší nás opustil), byli to psí parťáci takovou dobu… a teď ten jeden odešel. Bohužel to byl zrovna přítelův „oblíbenec,“ zvířata miluje všechna, je to cíťa, ale tento byl prostě výjimečný, jeho srdcovka, měl ho od dětství, všechno spolu zažívali (druhý pejsek je spíš tchýnin, ale stará se o něj přítel. A taky ho milujeme samozřejmě.)

Nevím teď, co mám dělat. Zda příteli pořídit nového pejska? Bojím se, aby si taky sednul s tím druhým pejskem, je to brabantík, malý důležitka, možná by mu nesednul každý, navíc štěně by asi našeho starého důležitku nervovalo? Nevím. Ale neměl by být najednou asi sám. Přítel je z toho zdrcený, chtěla bych mu ulehčit a udělat mu radost. Další otázka je, zda koupit stejnou rasu? Byl to chrtík, no vím, že přítel vždycky trpěl na buldočky. Tak možná by to byla lepší volba, že by mu navíc zemřelého pejskla nepřipomínal tolik jako „nový“ chrtík?

Jsem z toho smutná, už jsem to obrečela několikrát v průběhu neúspěšné léčby, ale snažím se myslet pragmaticky a logicky, je to taková moje reakce na smutek někdy. Omlouvám se za traktát, chtěla jsem, abyste znaly všechny souvislosti. Snad to není zmatené.

Myslím že takovéto udržování psa za každou cenu, když má už různé nemoci, kdy mu je pravděpodobně hodně zle, pochcává se, zvrací, nemůže se ani postavit na nohy, to už je skoro týrání. Měli byste toho psa nechat důstojně odejít, ale je to vaše věc. Psy máte rádi, tak si klidně nového pořiďte. Určitě se ale dohodněte na detailech a řešte to spolu. Čus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
1.9.20 20:06

@Pan Dan
Nožičky mu slábly velmi postupně, byl to vedlejší efekt léčby, ale na nohy se nemohl postavit až dnes, proto jsme ho taky nechali hned uspat. Blinkal až poslední cca 3-4 dny, ale ne pořád, tzn. den dobrý, den párkrát blinkal, den lepší. A nepočůrával se, jen čůral hodně často, venčili jsme ho proto stokrát denně, dávali tolik vody, kolik potřeboval. Píšu, že byl pořád veselý a spokojený a utrápeně vypadal až posledních pár dní, proto už je taky v nebíčku. Ty razantní názore.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
1.9.20 20:08
@jednoslunicko píše:
Počkala bych, až to preboli. Pejska máme z FB - Psi štěstí ♥️

Díky za tip, ráda bych pejska z útulku, kouknu na web. A proberu to tedy s přítelem, pejsek jako překvapení je asi risk, to je pravda. Když já se trochu bojím, že bude ve stesku razantně odmítat jiného, ačkoliv by mu to třeba dost pomohlo a nového pejska by moc miloval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
1.9.20 20:17
@belya píše:

Psa si musí každej vybrat sám… Do ničeho bych se nehrnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6609
1.9.20 20:18

Nám odešel pejsek ve čtvrtek, v sobotu byli foma štěně, nevydrželi jsme to. Upřímně původní čubinka s námi vyrostla, dospěla, měli jsme ji úplně od začátku vztahu, prostě byla úžasná.

No a ten nový pejsek měl/má šílenou náturu, prvních pár let bylo drsných… Teď je už stařeček, je z něho miláček, má k sobě teda mladší kámošku a neumím si představit, že by nebyl… Asi bychom pořizovali štěně, i když nevím, jak by starší pejsek přijal vetřelce. Ten náš pitomeček rozdýchával kámošku hodně dlouho a to mu tehdy byly jen čtyři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
1.9.20 20:19
@belya píše:
Díky za tip, ráda bych pejska z útulku, kouknu na web. A proberu to tedy s přítelem, pejsek jako překvapení je asi risk, to je pravda. Když já se trochu bojím, že bude ve stesku razantně odmítat jiného, ačkoliv by mu to třeba dost pomohlo a nového pejska by moc miloval.

Jinak jestli má rád chrty tak doporučuji (www. chrti v nouzi. cz)… Známá má od tam chrta a takový psa s takovou energii klidnou jsem nezažila, strašně hodnej a milej pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18502
1.9.20 20:21

Asi by bylo nejlepší, kdyby ses přestala chovat a vyjadřovat jako dítě ze školky a rozhodnutí o novém psovi nechala na partnerovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama