Umřela mi maminka, nezvládám to

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.11.21 06:53

Umřela mi maminka, nezvládám to

Prosím ponechat anonym, jsem v koncích :,(
Je mi 19 let, mám doma skvělýho chlapa a 8 měsíční holčičku. Všechno bylo krásný, ale teď mi umřela moje 39i letá maminka a já nezvládám nic. Teď je na soudní pitvě, kvůli podezření na trestný čin. Praskl ji žaludeční vřed, mají podezření, že ji hodil někdo něco do pití. V pátek s ní naposledy mluvil její tatínek, můj dědeček, a vůbec si na žádné bolesti nestěžovala, šla spinkat a už se neprobudila. NECHAPU TO! :,( Měla dlouhodobé problémy s alkoholem, ale teď 4 dny vubec nepila, byla úplně v pohodě, žádné bolesti.. myslela jsem, že to bude zase dobrý, že to bude jako dřiv a pak mi zvonil telefon :,( :,( Nezvládám to!
Jak se s tím vyrovnat? Jak to zvládat? Je potŕeba psycholog, nebo rovnou psychiatr? Nebo to není potřeba a vybrečím se z toho? :,( Nevim co mám delat..
Nebuďte prosim zlé, pouze zoufale hledám uklidnění :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
98
12.11.21 07:02

Milá Anonymní,
nedokážu přesně poradit. Psychiatr umí jen napsat prášky. Asi by byl lepší psychoterapeut, psycholog. Umí vyslechnout, umí nastavit myšlení.
Maminka byla hodně mladá…
Máš manžela, on Tě podrží. Máš dcerku, to je nádherné. Věnuj se plně jí. Je to pokračování života, z části i Tvé maminky…
Dcerka potřebuje maminku, která je šťastná, umí to štěstí dávat jí.
Na maminku mysli v hezkém. Věř, že její duše se má dobře a dívá se na Tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26297
12.11.21 07:09

Je to šok, skoro každý by reagoval stejně. Pokud cítíš, že to sama nezvládneš, najdi pomoc psychologa. Ale musíte si být hlavně v rodině oporou, musíš si to odtruchlit a dát tomu čas. Hodně může pomoct uspořádat pohřeb, ze se s tím člověkem jakoby oficiálně rozloučíš, ale bolet to bude dlouho. Hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6130
12.11.21 07:11

Upřímnou soustrast.
Tvá máma byla alkoholik, a že poslední 4 dny nepila? To neznamená, že nemohla umřít na alkoholismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
12.11.21 07:13

Zavolej si na nějaké centrum krizové intervence, RIAPS a podobně, tohle je pro tebe takový prvotní šok a tam tě aspoň trochu uklidní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.21 07:16

To mě opravdu mrzí. Musí to být velká ztráta.
Bohužel to, že poslední 4 dny nepila ji určitě nezachránilo a nic to nezměnilo.

Každopádně máš skvělou rodinu. A v tuto chvíli to bude chtít opravdu jen čas a slzy. Pokud máš skvělou rodinu, určitě se podpoříte navzájem. Držím palce! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4288
12.11.21 07:29

Alkohol je cesta do hrobu. Škoda, ze s tim nic nedelala… proc vinit nekoho dalsiho :nevim:
Drz se, neumim si to predstavit ze bych prisla o svojí maminku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
12.11.21 07:36
@kve-tinka píše:
Upřímnou soustrast.
Tvá máma byla alkoholik, a že poslední 4 dny nepila? To neznamená, že nemohla umřít na alkoholismus.

Tak tahle poznámka opravdu nebyla nutná.
Zakladatelka tady řeší, že jí náhle zemřela maminka v relativně mladém věku, je to pro ní šok a nepředstavitelný smutek, evidentně ji měla moc ráda.
Nějaké subjektivní dedukce není třeba hned ventilovat navenek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
12.11.21 07:42

Je mi to moc líto, chápu tvou bolest a rozumím ti. Taky mi náhle umřela maminka. Ona už teda byla mnohem starší než ta tvoje, ale bolest to byla neskutečná.
Pokus máš pocit, že to nezvládáš, vyhledej pomoc psychologa. Taky jsem to tak udělala. Pomůže ti a pokud to bude potřeba, předá tě do péče psychiatra a ten nasadí odpovídající medikaci.
Věnuj se manželovi a dcerce, máš velkou výhodu, že máš milující rodinu a oni tě potřebují.
Věř, že časem bude líp. Musíš si to teď odžít a odplakat, ta bolest se časem otupí.
Díra v srdci už zůstane, ale s tím se naučíš žít.
Přeji hodně sil a drž se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
12.11.21 07:55

Ahojky moc mě to mrzí :srdce: :hug:
Mě zemřel před pár lety táta. Taky na prasklý vřed. Ale můj otec byl přímo alkoholik :(
Určitě není ostuda poprosit o pomoc zkušené odborníky :srdce:
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6130
12.11.21 08:18
@jamik1416 píše:
Tak tahle poznámka opravdu nebyla nutná.
Zakladatelka tady řeší, že jí náhle zemřela maminka v relativně mladém věku, je to pro ní šok a nepředstavitelný smutek, evidentně ji měla moc ráda.
Nějaké subjektivní dedukce není třeba hned ventilovat navenek.

víš, někdy podívání se na věc tak jak je/byla je možná kruté, ale lepší. A ano myslím si o jejich rodině svoje. Mladá holka, co je máma a mladá žena, co se před 40 uchlastá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28022
12.11.21 08:23
@kve-tinka píše:
víš, někdy podívání se na věc tak jak je/byla je možná kruté, ale lepší. A ano myslím si o jejich rodině svoje. Mladá holka, co je máma a mladá žena, co se před 40 uchlastá.

a ještě obviňují ze smrti alkoholičky někoho jiného a bezdůvodně zatěžují stát placením soudní pitvy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
12.11.21 08:24
@kve-tinka píše:

Tak jasně, myslet si můžeš co chceš, jen se mi zdá poněkud nevhodné to v této situaci zmiňovat. Více bych to asi nerozebírala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
612
12.11.21 08:29
@stinga píše:
a ještě obviňují ze smrti alkoholičky někoho jiného a bezdůvodně zatěžují stát placením soudní pitvy :zed:
Ženy, trocha empatie by neuškodila :roll:
Devatenáctileté holce umřela máma, ať byla jaká byla (ač o tom žádná z nás nic neví), ona se tady přijde vyplakat a musí číst takové plky…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.21 08:32
@stinga píše:
a ještě obviňují ze smrti alkoholičky někoho jiného a bezdůvodně zatěžují stát placením soudní pitvy :zed:

Ráda bych Vás ujistila, že to oni sami nám řekli, že na to mají podezření. Nás by nic takového ani nenapadlo! I tak děkuji za hloupé a bezvýznamné poznámky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat