Umřela nám mamka, jak pomoct taťkovi...

20.5.20 20:21

Umřela nám mamka, jak pomoct taťkovi...

Ahoj, bohužel v úterý nám náhle zemřela mamka, příčina se ještě neví. Taťka ji dával ještě masáž srdce a záchranáři se ji hodinu pokoušeli oživovat.. je to strašné, mamce bylo jen 68 let. Jsem jediná, kdo může taťkovi nějak pomoct. Byl na mamce dost závislý, jen chodí do práce a doma nic nedělal… já bydlím 370 km daleko a nemůžu ho hlídat, sama mám starosti s dětma. Ted táta pije a říká, že mámu všude vidí. Poraďte, jak mu můžu pomoct? má myšlenky, že půjde za mámou :-((( Asi si taky nemyslel, že mamka umře dříve.. Prosím jakoukoliv radu, která taťkovi ulehčí tu děsivou situaci… děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5025
20.5.20 20:39

@lucie.krajcarova Nemůže jít bydlet aspoň na čas k tobě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15468
20.5.20 20:39

Je mi to moc líto :hug:
U nás proběhla téměř totožná situace před deseti lety a hodně pomohlo, že se sestra k tátovi na pár týdnů nastěhovala. Adaptoval se líp na novou situaci, protože nebyl v bytě najednou úplně sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.20 21:04

@Alušáček mohl by, ale to by musel skončit v práci. a vůbec nevím, co by pak celé dny dělal. ale nabídnu mu, že může kdykoliv přijet, nejen na víkend. jen se bojím toho, až se pak vrátí zase do prázdného bytu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.20 21:05

@BohunkaP děkuju, toto bohužel nejde. mám práci a děti ve střídavé péči. sestra bydlí v Irsku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27578
20.5.20 21:15
@lucie.krajcarova píše:
Ahoj, bohužel v úterý nám náhle zemřela mamka, příčina se ještě neví. Taťka ji dával ještě masáž srdce a záchranáři se ji hodinu pokoušeli oživovat.. je to strašné, mamce bylo jen 68 let. Jsem jediná, kdo může taťkovi nějak pomoct. Byl na mamce dost závislý, jen chodí do práce a doma nic nedělal… já bydlím 370 km daleko a nemůžu ho hlídat, sama mám starosti s dětma. Ted táta pije a říká, že mámu všude vidí. Poraďte, jak mu můžu pomoct? má myšlenky, že půjde za mámou :-((( Asi si taky nemyslel, že mamka umře dříve.. Prosím jakoukoliv radu, která taťkovi ulehčí tu děsivou situaci… děkuju.

Upřímnou soustrast :? :? :? :?
Taťka by si měl vzít v práci volno, případně neschopenku, to každý pochopí, a jít k tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
20.5.20 21:46

Upřímnou soustrast. Tohle je složité. Kdyby bydlel blízko, asi by ti každý řekl, ať s ním trávíš víc času, ale takhle…Teď je to všechno čerstvé a bolavé, těžko čekat, že by to přijal v pohodě, zvlášť jestli spolu měli krásné manželství…ale taky je tu bohužel možnost, že se mu nejlepší kamarádkou stane alkohol, a to by se mělo podchytit vcas. Určitě buďte v co nejčastějším kontaktu, a poraďte se i v rodině, jak by kdo mohl být nápomocný. Těžko říct, jestli by bylo pro vás dobré bydlet společně. Některi lidé v letech už mají rádi svůj klid a stereotypy. Určitě by bylo dobré, aby žil v rámci možností aktivně, měl koníčky, aby aspoň na pár chvil přišel na jiné myšlenky. A aby si o tom, jak mu je, mohl kdykoli s tebou, nebo někým promluvit a nedržet tu bolest v sobě. Myslím, že není fráze to známé tvrzení, že čas je nejlepší lékař. Víc se asi teď dělat nedá. To se musí bohužel odžít. Doufám, že to zvládnete a tatínek to nevzdá. Držím vám všechny pěsti :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.20 22:20

Rozhodně by neměl být sám. Můj taťka sám zůstal, nezvládl to a do tří let odešel za mámou. Jestli ho máš ráda, pomoz mu, i za tu cenu, že budeš muset něco obětovat

• Nahlásit
  • Citovat
22997
21.5.20 07:54
@lucie.krajcarova píše:
@BohunkaP děkuju, toto bohužel nejde. mám práci a děti ve střídavé péči. sestra bydlí v Irsku..

Jak velké jsou děti? Nešlo by využít aktuální situace a vzít si OCR do prázdnin? Domluvit se s ex, že by měl děti u sebe víc, nebo naopak min, aby se ušetřilo pendlovani? Já bych asi za tátou jela, aspoň týden, dva, možná tři, jak bych to zvládla, a pomohla mu tu dobu překlenout. Jestli mamka dělala vše, tak táta může mít problém i s tak běžnou věcí, jako je hodit prádlo do pračky…a v kombinaci s tím, že se mu sype svět ztrátou partnera, to může být nebezpečná kombinace… :hug: držte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27003
21.5.20 07:57
@lucie.krajcarova píše:

Upřímnou soustrast… :hug:

Obávám se, že jediná pomoc pro tatínka je, aby šel bydlet k Tobě anebo se i přestěhoval do malého bytu poblíž Tebe, jinak to s ním nedopadne dobře, ti chlapi to strašně špatně snáší, když takhle zůstanou sami, jde to pak s nimi rychle z kopce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.20 09:23

@Mar__tanka1983 děkuju, popřemýšlím o té ošetřovačce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
21.5.20 09:48

Upřímnou soustrast. Tohle je hrozně těžké. Má babička umřela v prosinci 2018 a děda zůstal sám. Mí rodiče se cca 4 měsíce na to nastěhovali k dědovi do baráku aby nebyl sám. A v prosinci 2019 děda prodělal infarkt a pár dnů na to zemřel v nemocnici. (Zemřel v den, kdy měli s babičkou výročí svatby) Dědovi jsme se snažili pomoct, vůbec nebyl sám ale i tak to nepřekousl a všechno to vzdal. Popravdě nevím, jak poradit. Pro dědu jsme udělali vše, co bylo v našich silách a i přes to to takhle dopadlo. Toto byl náš případ v rodině ale znám i vdovy/vdovce, kteří se s tím po nějakém čase srovnali… Snad to bude i váš případ. Držte se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.20 10:08

@meduzka23 upřímně, myslím si, že to u nás bude podobně.. byli na sobě hodně závislí. žena si přece jen najde nové zájmy - vnoučata a pomáhání a tak. chlapi jsou nastavení trochu jinak. Mohla bych tátovi zajistit domov důchodců u nás, ale nevím… je to teď hodně čerstvé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
21.5.20 10:19

@lucie.krajcarova S tím souhlasím… Já být na vašem místě tak bych udělala vše proto, aby nebyl sám. Já osobně bych si ho vzala k sobě ale chápu, že to někdy nejde. Ale i ty DPS jsou za mě lepší, než nechat starého člověka na pospas samotě doma. Přeci jenom v DPS si bude mít moc s kým povídat a pokud to bude dobrý domov tak se pro seniory dělají i hodně terapií, akcí atd. což je také super. A pokud byste za ním dojížděli a byli s ním v kontaktu, tak na tom nevidím nic špatného. Neznám vašeho tátu a nevím, jak by tento návrh vzal. Přeci jenom si ty starší lidé myslí, že když je chcete dát do DPS tak o ně nemáte zájem, že tam půjdou umřít a tak podobně… Moc složitá situace a pokud nemáte jinou možnost než DPS tak bych to tátovi určitě navrhla. I když se bude možná cítit špatně. :,( A třeba ani ne… Moje druhá babička šla do DPS s radostí. Teď tam vyhuluje a drbe s ostatníma a příjde mi, že je spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.20 12:08

@meduzka23 výhoda je, že důchoďák máme za domem… můžem tam být u něj téměř denně. ale určitě se na to dlouho čeká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama