Reklama

Úmrtí a zrušení věcného břemene na katastru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 16:00
Úmrtí a zrušení věcného břemene na katastru

Ahojky prosím o zachování anonymu nechci aby někdo z rodiny věděl, že to řeším a díky. Řešil jste někdo situaci, kdy byl Váš barák, věcné břemeno by tam měl děda dožití, který před týdnem umřel a výmaz věcného břemene z katastru? Co je je třeba doložit katastru nebo jaký formuláře apod.?

Děkuju moc všem :kytka: a prosím o žádné rýpavé komentáře :pankac:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 29.12.16 16:10

Myslím, že stačí úmrtní list a stojí to tušim 1 000 Kč.

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 29.12.16 16:11

Úmrtní list a poplatek 1000, akorát to řeším s mamky bytem

evinina
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 29.12.16 16:11

Vyplnis Prohlaseni o zaniku vec. bremene, najdes na strankach katastru. Staci k tomu prilozit overenou kopii umrtniho listu. Plus si teda myslim, ze budes muset vyplnit i navrh na vklad, samotne prohlaseni stacit nebude..

Příspěvek upraven 29.12.16 v 16:15

PitbulLenka
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 29.12.16 16:12

Je opravdu tak těžké napsat do Googlu dotaz ‚katastr zrušení břemene‘?

Prostě vyplníš formulář Prohlášení o zániku věcného břemene k nemovitosti, přidáš umrtní list (či jiný doklad dokazují zaniknutí břemene), zaplatíš kolek (1000,–) a podáš na katastr.

Formulář najdeš na stránkách CUZK - http://www.cuzk.cz/…rmulare.aspx

Příspěvek upraven 29.12.16 v 16:13

veria
Generální žvanilka 23233 příspěvků 1 inzerát 29.12.16 16:13

Vyplnis formulář ktery se dá stáhnout na stránkách katastru, přiložit úmrtní list a zaplatit poplatek 1000 Kč.

Muzz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 16:18
@Anonymní píše:
Ahojky prosím o zachování anonymu nechci aby někdo z rodiny věděl, že to řeším a díky. Řešil jste někdo situaci, kdy byl Váš barák, věcné břemeno by tam měl děda dožití, který před týdnem umřel a výmaz věcného břemene z katastru? Co je je třeba doložit katastru nebo jaký formuláře apod.?Děkuju moc všem :kytka: a prosím o žádné rýpavé komentáře :pankac:

Jestli to věcné břemeno bylo, že tam děda dožije, tak není co řešit. Jeho smrtí to zaniklo. Řešil bych leda, kdyby mi někdo chodil přes pozemek. Tady bych jen počkal na dědické řízení. Neplatnost věcného břemene bych leda řešil, kdyby se barák prodával. Normálnímu člověk by pak stačil snad ten úmrtní list.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 16:23
@PitbulLenka píše:
Je opravdu tak těžké napsat do Googlu dotaz ‚katastr zrušení břemene‘?

Prostě vyplníš formulář Prohlášení o zániku věcného břemene k nemovitosti, přidáš umrtní list (či jiný doklad dokazují zaniknutí břemene), zaplatíš kolek (1000,–) a podáš na katastr.

Formulář najdeš na stránkách CUZK - http://www.cuzk.cz/…rmulare.aspx

Příspěvek upraven 29.12.16 v 16:13

Ne vůbec není to není žádný problém jen jsem chtěla vědět jaké formuláře jsou třeba všechny :nevim: někdo tu píše, že jen prohlášení o zániku věcného břemene někdo + oveřený úmrtí list + vyplnit návrh na vklad + 1000 kč takže mě zajímalo, kdo to v posledné době řešil a co opravdu chtěli protože ty informace se dost liší ať už na gůglu nebo jinde ;) pardon, že jsem se tu vůbec teda zeptala :nevim:
Já na netu vyčetla třebas i že neni třeba úmrtní list, že si to sami ověří ze evidence obyvatel :nevim:

Tunrida
Hvězda diskuse 47167 příspěvků 29.12.16 16:24
@Muzz píše:
Jestli to věcné břemeno bylo, že tam děda dožije, tak není co řešit. Jeho smrtí to zaniklo. Řešil bych leda, kdyby mi někdo chodil přes pozemek. Tady bych jen počkal na dědické řízení. Neplatnost věcného břemene bych leda řešil, kdyby se barák prodával. Normálnímu člověk by pak stačil snad ten úmrtní list.

Tak člověk nikdy neví, co mu život přinese do cesty a v případě nucené manipulace s nemovitostí bude věcné břemeno (byť fakticky neexistující, ale formálně stále platné) situaci jenom ztěžovat :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 16:26
@evinina píše:
Vyplnis Prohlaseni o zaniku vec. bremene, najdes na strankach katastru. Staci k tomu prilozit overenou kopii umrtniho listu. Plus si teda myslim, ze budes muset vyplnit i navrh na vklad, samotne prohlaseni stacit nebude..Příspěvek upraven 29.12.16 v 16:15

právě já na netu vyčetla, že budu muset i tenhle návrh na vklad :think: a že jim bude stačit jen ověřená kopie mého podpisu na tom prohlášení o zrušení v. břemene, že netřeba ověřený úmrtní list, že si to sami zkontrolují z evidence obyvatel :nevim: se tu člověk jen zeptá a už dostane čočku ať použije gůgl :?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62483 příspěvků 3 inzeráty 29.12.16 16:27
@Anonymní píše:
Ne vůbec není to není žádný problém jen jsem chtěla vědět jaké formuláře jsou třeba všechny :nevim: někdo tu píše, že jen prohlášení o zániku věcného břemene někdo + oveřený úmrtí list + vyplnit návrh na vklad + 1000 kč takže mě zajímalo, kdo to v posledné době řešil a co opravdu chtěli protože ty informace se dost liší ať už na gůglu nebo jinde ;) pardon, že jsem se tu vůbec teda zeptala :nevim:
Já na netu vyčetla třebas i že neni třeba úmrtní list, že si to sami ověří ze evidence obyvatel :nevim:

Umrtni list netreba, navrh na vklad a 1000,– za kolek ano. Plus to prohlaseni s overenym podpisem.

evinina
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 29.12.16 16:32

No ja bych tam overeny umrtni list prihodila, resil to ted jeden znamy a musel ho tam nakonec dokladat..

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 29.12.16 16:33
@Tunrida píše:
Tak člověk nikdy neví, co mu život přinese do cesty a v případě nucené manipulace s nemovitostí bude věcné břemeno (byť fakticky neexistující, ale formálně stále platné) situaci jenom ztěžovat :nevim:

Neresila jsem to. U nas bemeno zaniklo spolu s umrtim me babicky. Nedala jsem navrh na vymaz (proc za to platit?), me to tam nevadi. Kdyz jsem dum kupovala od svych rodicu, bylo zapsano bremeno na oba prarodice, ale zila uz jen babicka. Protoze bremeno na dedu zaniklo jeho umrtim, v kupni smlouve uz bylo jen uvedeno bremeno na babicku. Predpokladam, pokud bych dum prodavala, bude prodan bez bremene na zesnulou babicku.
Jakym zpusobem notar tehdy vyresil bremeno na dedu uz nevim. Meli jsme u neho zaplacene sluzby vcetne zapisu do katastru.

Jinak k tomu navrhu na vymaz bude stacit overena kopie umrtniho listu.

Ilorin
Echt Kelišová 8976 příspěvků 29.12.16 16:33
@evinina píše:
No ja bych tam overeny umrtni list prihodila, resil to ted jeden znamy a musel ho tam nakonec dokladat..

po mě ho taky chtěli

Tunrida
Hvězda diskuse 47167 příspěvků 29.12.16 16:37
@cecetka píše:
Neresila jsem to. U nas bemeno zaniklo spolu s umrtim me babicky. Nedala jsem navrh na vymaz (proc za to platit?), me to tam nevadi. Kdyz jsem dum kupovala od svych rodicu, bylo zapsano bremeno na oba prarodice, ale zila uz jen babicka. Protoze bremeno na dedu zaniklo jeho umrtim, v kupni smlouve uz bylo jen uvedeno bremeno na babicku. Predpokladam, pokud bych dum prodavala, bude prodan bez bremene na zesnulou babicku.
Jakym zpusobem notar tehdy vyresil bremeno na dedu uz nevim. Meli jsme u neho zaplacene sluzby vcetne zapisu do katastru.Jinak k tomu navrhu na vymaz bude stacit overena kopie umrtniho listu.

Pokud bys dům prodávala, tak valná většina zájemců (já teda určitě) se v první řadě, leckdy ještě před samotným kontaktem, podívá do katastru právě za účelem zjištění zapsaného věcného břemene nebo zástavního práva. Dost potencionálních zájemců se jen kvůli tomu neexistujícímu zapsanému břemenu neozve ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama