Reklama

Úmrtí šesti dětí pár měsíců po porodu - hledání důvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 19:41
Umrti sesti deti par mesicu po porodu - hledani duvodu

Holky prosim anonym, je to citlive.

Moji rodinu pred asi 100lety postihlo hotove nestesti. Moje prababicka mela celkem 8 deti. Prezily vsak jen dve. Jedno z nich je ma babicka.. Ostatnich 6 deti zemrelo v prvbich cca 3 mesicich po porodu. Sama bych ted chtela miminko a pochopitelne me to trapi. Mnoho informaci nemam, v todine se o tom nemluvi. A ani me to driv nezajimalo, az ted..

Mam jen par faktu od me babicky. Ale je ji skoro 90 a pamet uz neni co byvala:

• kdysi davno zminovala, ze ty deti mely nejakou „caru pres oblicej“, ale nevim, co si pod tim predstavit.
  • moje babicka ji pry nemela a porodni baba prohlasila, ze ona přežije a mela pravdu
  • prezil pak i bratr narozen po ni
  • deti zemrely behem prvnich tydnu a jedno cca ve 3 mesicich a ma dokonce foto
  • pradeda byl o vic nez 20 let starsi nez prababicka a byl vdovec v dobe jejich svatby

(malo muzu po valce)

• povida se, ze ho doktori po tech 6ti imrti naockovali a proto dalsi deti prezily. Ale co mu bylo? Neco z valky?
  • mluvi se o padoucnici tech deti ale na ni se neumira..
  • A na zaver se povida, ze posledni 2 deti co prezily si prababicka udelala s jeho sybem z prvniho manzelstvi, co byl podobne stary.. Takze mozna mam jineho pradedu
  • dalsi potomci babicky i bratra bez potizi

Co myslite? Co jim bylo? Hrozi pripadne neco mym detem?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 27.01.18 19:46

Napada mne rozstep rtu- tudis pak spatne jedly a umrely hlady?!?

Uživatel je onlinehanka.br.
Neúnavná pisatelka 18263 příspěvků 27.01.18 19:48
@Alyss1 píše:
Napada mne rozstep rtu- tudis pak spatne jedly a umrely hlady?!?

Pokud by jich bylo šest, byla by to rodinná zátěž, která by se určitě projevila i u dalších generací.

mroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 27.01.18 19:49

Nejspis nejaka geneticka vada. Dve posledni deti bud mely jineho otce, nebo stesti, ze to nezdedily.

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 27.01.18 19:52

No prave. Mohly to proste nezdedit. Nebo jiny otec. Ale to je jen uvaha k te care…

ixule
Vesmírná mluvilka 34960 příspěvků 27.01.18 19:54

Napadl mě rozštěp. Nicméně pokus se tím netrápit, dnes jsou jiné technologie a možnosti. Nebo si nech předem udělat genetiku, ať víš, jak na tom jsi.

mamoch
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 27.01.18 19:54

Kdesi jsem četla, že hluboká rýha od nosu k puse je při nemocích srdce - nějaká vrozená srdeční vada, možná.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2363 příspěvků 27.01.18 19:54

Asi bych se nebala, za 90 let zdravotnictvi hodne pokrocilo. Driv byla umrtnost deti nesrovnatelne vyssi, bylo to (kdyz to reknu hnusne) pomerne bezny.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 27.01.18 19:57

@Alyss1 Rozštěpu se říkalo spíš zaječí pysk…

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 27.01.18 20:02

Nicmene u moji prababicky to bylo udajne podobne.asi 5 deti nebo kolik, posledni dve prezily. prvni tri umrely behem dost kratke doby.pak tchyne privezla kojnou a bylo. Takze mozna jen nedostatek mleka? Vpacene bradavky?!? Nejaka takova “prkotina” na kterou se dnes rozhodne neumira.

Netrapila bych se, nicmene za geneticke vysetreni tebe a partnera nic nedas…

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 27.01.18 20:04

No tak každopádně je to zajímavé.
Ty si s tím starosti nedělej, ať to bylo jak to bylo, tvojí babičce se to vyhnulo. Hlavně dneska je prenatální diagnostika na špičkové úrovni, takže dovedou relativně brzo vyloučit závažné poruchy. Mojí starší počítal doktor na 3D utz ve 12.tt prsty. :mrgreen: Neboj :hug:

Markétka111
Kecalka 160 příspěvků 27.01.18 20:05

Taky me napada rozstep, ale tezko rict. Mamky sestra ma rozstep patere te nejhorsi formy a mamka byla na genetice a vse v poradku. Pokud mas strach, nech si udelat testy

g.sandova
Závislačka 3708 příspěvků 27.01.18 20:07

@mamoch to je zajímavý, to jsem neslyšela.
Zakladatelko, prober to s gynekologem. Souhlasím s názorem, že dnes je dost testů v těhotenství, neboj se.

mroe
Extra třída :D 14309 příspěvků 27.01.18 20:07
@Markétka111 píše:
Taky me napada rozstep, ale tezko rict. Mamky sestra ma rozstep patere te nejhorsi formy a mamka byla na genetice a vse v poradku. Pokud mas strach, nech si udelat testy

Geneticke testy na vsechno ji nikdo neudela, to nejde. Ale geneticka konzultace by mozna nebyla spatny napad. Nicmene, nejspis to babicka nezdedila, takze se asi nemusi bat.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 27.01.18 20:08

Ja procitala zaznamy o dome, kde zila moje prababicka a deti tam umiraly, jak na bezicim pase. Nejcasteji okolo pul roka, nekdy ve dvou letech. Asi dve holciny kolem 16. Byly tam i uvedene duvody a nejcasteji to byl psotnik, u tech starsich kostizer. Prislo mi ale neuveritelne, ze treba tri chlapecky po sobe pojmenovali Jan - proste jeden umrel, tak ho nahradil jiny. :? Tenkrat to bylo bezne, ze deti umiraly, netrapila bych se tim :think: tvoje miminko uz bude pod dohledem lekaru, pripadne vady by odhalili vcas a dnes uz se to da resit - napr. rozstep patra. :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >