Úmrtí v rodině a těhotenství

Anonymní
15.6.21 17:52

Úmrtí v rodině a těhotenství

Možná to někomu bude připadat jako blbý dotaz. Ale jenom bych si chtěla poslechnout jestli třeba někdo nezažil něco podobného.

Dnes zemřela má babička. V rodině příliš oblíbená nebyla. Bylo to prostě s ní těžké celý život, dál nebudu rozebírat o mrtvých jen dobře a byla to prostě matka jednoho z mých rodičů.

Já jsem těhotná, rodina to neví. V pátek jdu na další kontrolu ke gynekologovi a pak jsem měla v plánu to oznámit. Jenže to asi padá teda.

Otázka zní: Kdy byste oznámili těhotenství v takovém případě vy?

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9189
15.6.21 17:55

O pár týdnů později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
15.6.21 17:55

Později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 17:57

@Cenarius

Děkuji, taky si myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 17:57
@Le_lenaz píše:
Později.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1185
15.6.21 18:35

Za 1 měsíc po pohřbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
15.6.21 18:36

Já jsem otěhotněla plus mínus ve stejnou dobu, jako zemřel můj strýc. Náhle, byl mladý. Když jsem asi i q4 dní později držela v ruce ten pohitivni test, neměla jsem náladu to nikomu říkat. Nakonec se to provalilo „samo“. Manžel musel na služebku, já jsem krvácení, takže jsem k dr musela hned a hlídala mi mamka. Taky příjemný způsob, jak se to dozvedet… nakonec ale byli všichni rádi, že to ví hned a že se aspoň mají z čeho radovat. Tu spirituálně založení říkali, že strýc bude patron toho miminka, ze ho provází už v břiše… chvíli jsem I uvažovala o jméně po něm, našla jsem moc pěknou variantu, ale bohužel neprošla přes manzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 18:42

@Midaku

Děkuji za osobní zkušenost. Když jsem byla těhotná poprvé tak zemřela teta, byla jsem na úplném začátku těhotenství. Teď končím 1. trimestr a zemřela babička. U nás se odjakživa říká že někdo odejde a někdo nový přijde. Asi na tom něco bude. Ještě jednou moc děkuji za zkušenost. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1155
15.6.21 18:52

Když jsem byla těhotná poprvé, zemřel mi strýc, nešla jsem kvůli silným nevolnostem na pohřeb, takže se to rodina dozvěděla velmi brzy (cca 8.tt), řekla jsem důvod. Ve druhém těhotenství mi zemřel děda, když jsem byla ve 13.tt, těhotenství na mne bylo už poznat, tak si toho rodina všimla na smutečním posezení (ve stejném těhotenství zemřela babička manželovi, ale to už jsem byla cca 35.tt).

Na tvém místě bych to taky rodině řekla až za pár týdnů.. A upřímnou soustrast..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 18:53

@TinaAn

Děkuji za další zkušenost. Na mě to jde docela vidět tak nevím zda si nevšimnout už právě na pohřbu. Maminka má tušení nejspíš. Děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1191
15.6.21 18:53

Tak ono hodně záleží, jak jste nastavení. U nás by tahle pozitivní zpráva všechny potěšila. Ale my v rodině obecně bereme věci tak, jak přicházejí. U tchánovců bych s tím počkala, protože tam je to jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
15.6.21 18:54
@Anonymní píše:
@MidakuDěkuji za osobní zkušenost. Když jsem byla těhotná poprvé tak zemřela teta, byla jsem na úplném začátku těhotenství. Teď končím 1. trimestr a zemřela babička. U nás se odjakživa říká že někdo odejde a někdo nový přijde. Asi na tom něco bude. Ještě jednou moc děkuji za zkušenost. :hug:

Teď si tak uvědomuju, že v druhém těhotenství jsem byla na pohřbu babičky. Jen u prvního se naštěstí žádné úmrtí nekonalo. A teď je těhotná sestřenice a zatím všichni žijeme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16592
15.6.21 19:09
@Anonymní píše:
Možná to někomu bude připadat jako blbý dotaz. Ale jenom bych si chtěla poslechnout jestli třeba někdo nezažil něco podobného.

Dnes zemřela má babička. V rodině příliš oblíbená nebyla. Bylo to prostě s ní těžké celý život, dál nebudu rozebírat o mrtvých jen dobře a byla to prostě matka jednoho z mých rodičů.

Já jsem těhotná, rodina to neví. V pátek jdu na další kontrolu ke gynekologovi a pak jsem měla v plánu to oznámit. Jenže to asi padá teda.

Otázka zní: Kdy byste oznámili těhotenství v takovém případě vy?

Ihned - alespoň to ostatní potěší a zlepší jim náladu.

Když jsem čekala druhé dítě (prvního chlapce v široké rodině), také jsme dělali tajnosti a chtěli jsme to oznámit později, všem najednou na jedné víkendové sešlosti. Ve čtvrtek před ní se moje (do té doby zcela zdravá) maminka ráno neprobudila ze spánku.

Od té doby jsem se naučila s podobnými zprávami příliš nečekat a raději je těm nejbližším říct co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 19:34

@BohunkaP

Děkuji za pohled z druhé strany. To je taky pravda, člověk nikdy neví. 8o

@fíkofka

U nás nevím jak to bude bráno. U nás se tohle prožívá hrozně emotivně zase. :)

@Midaku

Snad tedy všichni budete pohromadě i dál. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
376
15.6.21 19:39

Také jsem pořád čeká na vhodnou chvíli pro neštěstí v rodině a když to vidím zpětně měla jsem to říct hned a neodkládat to. Proč? Protože nikdy nebude ta správná chvíle, kdy to říct. Mezitím se může na stát další neštěstí a ty se nacekas až porodiš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat