Úmrtí ve věřící rodině

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.5.22 19:26

Úmrtí ve věřící rodině

Ahoj, jdu si jen vylít srdce, ale i za každou radu budu ráda.
Na začátku roku jsem začala chodit s jedním mužem… :lol: bohužel to byl vztah nám komplikuje vzdálenost mezi sebou (400km daleko). Denně jsme si psali, jezdili za sebou (4×) na víkend… před týdnem jsem měla za ním jet, večer bylo ještě vše v pořádku, měnili jsme si navzájem fotky, psali, jak se na sebe těšíme a ráno už jen napsal, že musí vše zrušit, že se něco vážného v noci stalo a omlouvá se. Druhý den jsem z něj získala informaci, že někdo mu v rodině zemřel…ale dál se se mnou nechce bavit, prosil mě o klid a moc nekomunikuje… snažím se mu aspoň přes zprávy projevit podporu :,(. Přeji mu dobré ráno i večer. Někdy odpoví, někdy ne…ale je to teď takové na bodu mrazu…a já nevím co mám dělat :think:…je z věřící rodiny, asi je jasné, že si to chtějí prožít společně…ale já si teď připadám jako kůl v plotě… někdo, koho mám ráda trpí a já mu nemohu nijak být nápomocná… :nevim:. Jak dlouho ho mám nechat být… vím, že je to individuální, ale zas se bojím aby nepropadl nějaké depresi a tak…je trošičku víc citově labilnější :nevim: :nevim:. Dotoho kamarádka, které jsem se svěřila přišla s teorií, zda někoho jiného nemá a není to jen úniková výmluva ( což mi na něj tedy moc nesedí, ale neznáme se dlouho :nevim: )

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.5.22 19:59

Vubec bych neprekrucovala informaci o tom, ze mu nekdo umrel za informaci, ze nekoho ma 8o dost hardcore
Pokud by timto zalhal, blikaly by varovne signaly i u jinych veci. Pokud neblikaji, tak proboha toto si nikdo normalni nevymysli. To zaprve.
Zadruhe, pokud mu zemrel nekdo blizky, tak opravdu truchli a nema myslenky na nic jineho. Nema silu a mozna ani chut odepsat. Napsala bych, ze jsem tady pro nej, pokud si chce promluvit a napsala mu, ze mu dam tolik prostoru kolik potrebuje. A zaroven bych mu obcas opravdu poslala neco hezkeho, mileho a nevtiraveho (bez otazek), aby vedel, ze neni sam. Prani na dobre rano nebo na dobrou noc je v poradku. Necekej ted, ze se bude sverovat, je to pro nej jiste tezke.
Ja ted prozivam taky tezke chvile a nemam silu se o tom s nekym bavit, takze blizke lidi jsem trosku odstrcila (maji potrebu se mnou o tom mluvit, vim ze to mysli dobre, ale ja to tak necitim), takze se snazim zamerit na denni drobnosti, rad, snidane, uklid, vareni, nakup, hnojeni kytek, uklid knih, obcas zevling na internetu o blbostech, koukam na dokumenty a HODNE chodim do prirody. Casto blizkym neodepisu na zpravu. Ne protoze nechci, ale protoze jsem toto ted upozadila. Nepomuze mi v tom rypat, mam dost starosti s lidmi s kterymi to resit musim. Je to tezke. Bud tu pro nej.

• Citovat
  • Nahlásit
162
8.5.22 20:06

Kolik mu je? Chápu, že úmrtí blízkého člověka bolí, ale není důvod utnout vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
8.5.22 20:11

1. Pokud je opravdu věřící, nedovolí si lhát. Takže to, že by to tak nebylo by měl být nesmysl.
2. Můžeš ho zkusit uklidnit tím, že duše blízkého je jistě už s Ježíšem a jednoho dne se setkají, protože pro věřící to smrtí nekončí. A do té doby je alespoň ve vzpomínkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43202
8.5.22 20:16

Mo se neznáte, jemu někdo umřel. Dej mu čas. Napiš mu třeba za pár dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.22 20:16
@ReginaZ píše:
Kolik mu je? Chápu, že úmrtí blízkého člověka bolí, ale není důvod utnout vztah.

Je mu 50… Ale opravdu netuším, o koho přišel ( máma to nebude, o té už teď psal) :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
43202
8.5.22 20:19
@Anonymní píše:
Je mu 50… Ale opravdu netuším, o koho přišel ( máma to nebude, o té už teď psal) :nevim:

Není to jedno? Prostě mu někdo blízký umřel a s tebou to probírat nechce. Nejspíš v padesáti už nestaví vzdušné zámky a kouká na vztah čistě prakticky. Vyklepe pytlík a hotovo. Bolest chce sdílet s rodinou. Jinak by asi napsal, přijeď. Je mi smutno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
8.5.22 20:20

Podle mě je v tomto kontextu úplně šumák, jestli je z věřící rodiny nebo ne. Úmrtí zasáhne každého, ale každý se s tím vypořádává jinak - někdo se stáhne do sebe, někdo truchlí v okruhu nejbližších, někdo se potřebuje obklopit mnoha lidmi a přijít na jiné myšlenky.
Ujisti ho, že kdyby něco, jsi tu pro něj, a až bude chtít, ať se ozve. Víc bych na něj netlačila a fakt to nechala na něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
8.5.22 20:21
@Fiveone píše:
1. Pokud je opravdu věřící, nedovolí si lhát. Takže to, že by to tak nebylo by měl být nesmysl.
2. Můžeš ho zkusit uklidnit tím, že duše blízkého je jistě už s Ježíšem a jednoho dne se setkají, protože pro věřící to smrtí nekončí. A do té doby je alespoň ve vzpomínkách.

Ad 2 :zed: :zed: :zed: To fakt pomůže, tahle hláška. To mě vždycky nejvíc vytáčelo. Ano po nějaké době je to v pořádku, ale za čerstva? :roll:

A jinak, pokud to byl někdo blízký, tak má i hromadu zařizování a myšlenky na nějaké psaní prostě nemá. Dej mu čas, minimálně do pohřbu. Týden, dva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1584
8.5.22 20:22

Těžko říct. Je možné, že je to výmluva a už se s tebou dál nechce vídat.
Je ale taky možné, že mluvil pravdu, někdo blízký mu zemřel, a snaží se s tím srovnat. A pokud se neznáte dlouho, i chápu, že tě do toho nezatahuje, asi ještě nemáte tak hluboký vztah, aby měl potřebu se ti svěřovat a přijmout od tebe podporu.
Každopádně, dala bych tomu ještě tak týden, měl by se ti ozvat, alespoň rámcově popsat situaci a vyjádřit se, kdy se třeba uvidíte. Popřípadě poprosit ještě o trpělivost.
Pokud s tebou skoro nekomunikuje, asi bych si po tom týdnu řekla, že to nemá cenu, když ho ani nezajímá, jak se mám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
8.5.22 20:25

No to uvidíš časem na čem jsi. Ja vím, že někomu může přijít předstírání úmrtí v rodine hardcore, ale zas tak výjimečné to není. Občas se připomeň, ale já to vidím tak 50 na 50, že je to kec a kamarádka má pravdu. To ukáže jednom čas, jestli to chce nechat vyšumět, oblíbená to taktika rozchodu bez konfrontace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1397
8.5.22 20:25
@Fiveone píše:

To fakt radši ne… Aby takovéhle promluvy k němu měla zakladatelka - pravděpodobně ateistka, mi přijde nepatřičné, to si můžou říkat v rámci rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
8.5.22 20:42
@Karamba2020 píše:
To fakt radši ne… Aby takovéhle promluvy k němu měla zakladatelka - pravděpodobně ateistka, mi přijde nepatřičné, to si můžou říkat v rámci rodiny.

Samozřejmě záleží jaký si stihli vytvořit vztah. O čem si stihli povídat apod.. Zase od ateisty, který se o takových věcech ani nebaví by to mohlo být divné. Ale mám kolem sebe i ateisty, kteří zijou s věřícími a berou to v pohodě. Dokáží jít třeba i na grilovačku mezi další věřící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4552
8.5.22 20:47

Prosím tě nech ho být.

Dala jsi najevo zájem a ochotu podpořit ho. Když bude chtít, ozve se ti. Když ne, nechá to vyhnít. A je nakonec vcelku jedno, z jakého důvodu na tebe moc nereaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
8.5.22 20:50
@Anonymní píše:
Je mu 50… Ale opravdu netuším, o koho přišel ( máma to nebude, o té už teď psal) :nevim:

Mně přijde divný, že je tak záhadný. Normálně bych od zralého chlapa čekala, že řekne, co se stalo (kdo zemřel) a ev. že nějaký čas bude méně komunikativní. Uz bych mu nepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat