Umrtvující injekce při trhání zubů a kojení

532
29.11.07 15:36

Umrtvující injekce při trhání zubů a kojení

Ahojky, potřebuju radu. Dnes mi trhaly zub a samozřejmě jsem dostala injekci abych nic necítila, v tom fofru jsem ani Dr. neřekla, že ještě kojím, takže jsem dostala normální dávku. Můžu kojit? Kojím už jenom ráno a večer.Nebo to mám raději dnes vynechat a kojit až zítra? Injekci jsem dostala cca ve 13.00 a kojím tak v 19.30.
Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

204
29.11.07 15:41

Ahoj, ja bych si nedela starosti. Sice mi zub neumrtvovali, kdyz jsem kojila, ale umrtvovali, kdyz jsem byla těhu, tak z toho usuzuju, ze by se nic stat nemelo..misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.11.07 16:01

Mě teda trhat zub a umrtvovat při kojení nechtěli,musela jsem se objednat až přestanu kojit,ale říkal doktor,že kdyby to bylo akutní a bolelo to,tak by to stejně musel udělat,tak z toho usuzuju,že mě neumrtvoval jen preventivně,moc toho nevěděl,musel se radit s jiným doktorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
29.11.07 16:06

Lokální anestezie u zubaře v těhotenství ani při kojení nevadí.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
29.11.07 16:14

Me trhali osmicku a kojila jsem, umrtveni pry kojeni nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
29.11.07 17:29

ahoj

úplně v pohodě. Mám suprového dr. kterému věřím a během druhého těhu a kojení mi vytrh všechn 4 osmičky a ještě dělal dva zákroky v anestezii.

Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
967
29.11.07 18:20

No, já jsem byla na kolonoskopii a než jsem se nadála, měla jsem v ruce jakousi injekci, nikdo mi nic neřekl (třeba otázka, jestli nejsem těhotná, alergická…), pak jsem ze sebe vypravila, sestři, ale já kojím. Tak se mě zeptali, jak mám staré dítko, bylo mu 7 měsíců, doktor mi řekl, že mi ponejvýš bude trošku víc spát, ale jestli chci být klidná, tak ať dnes jen odstříkám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
30.11.07 14:28

Ahoj tak mě trhání osmičky čeká v lednu a taky pořád kojím.Nahlásila jsem to zubaři a prý se nic nestane,jen možná dítě víc spí,ale neublíží to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
3.12.07 10:32

neboj, já malou kojila hned, jak jsem vyšla z ordinace se dvěma injekcema anestézie… :wink: že to nevadí mě ujišťoval muj zubař a kamarád, teprve před 4 lety dostudovanej, tak se ještě strašně zajímá o všecky ty zubařský novinky, výzkumy a vylepšováky, tak jsem v klidu… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
1.1.08 23:05

Holky můžete se ještě ozvat? Já totiž nechápu, tady píšete, že v těhotenství a při kojení kojení injekci na umrtvení- ano, ale mě v těhotenství zubařka řekla, že raději ne. Zub mě nyní bolí stále kojím a nevím, zda teda k zubaři jít nebo ne. Nechci přestat kojit, ale bolí to bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
1.1.08 23:29

Žádnej doktor neskáče nadšením, když má aplikovat léky v těhotenství nebo při kojení, to je jasné… Ne po tom průseru v USA s léky na nevolnost pro těhulky…

Ale lokální anestezie je opravdu bezpečná a když jsem měla v těhu blokádu páteře, tak to byla jediná možná léčba.

Prostě na normální zákroky u zubaře bych počkala po porodu (kojení je už fakt v pohodě), ale u zánětu nervu jsem prstíčkem škrabala, aby mi Dr. zub umrtvila a otevřela…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 17:40

Ahoj, čtu tady, že lokální anestezie při trhání zubů pri kojení nevadí, ale bude vadit, když ten samy den mi ještě budou rentgenovat zuby? Není toho najednou už moc??

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.15 17:58

Co na to zubařka? Já to nijak zvlášť nestudovala, lokálku jsem v těhotenství dostala, rentgeny mi radši nedělala ani v těhotenství, ani při kojení :nevim: Ale v mém případě nebyl ten rentgen při kojení nezbytně nutný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
572
29.5.15 18:26

Me minuly tyden rentgenovali zuby. Nikdo nic nerikal..

Bojis se, ze by mliko mohlo byt radioaktivni? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Theodoula
29.5.15 19:07

Já kojím a byla jsem se zuby jak na rentgenu, tak jsem dostala 2× injekci. Dr. jsem upozornila, ale prý to nevadí. Pouze říkal, že kdyby osmičku trhal, tak pak léky na utišení bolesti bych neměla brát.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama