Únava a jiné neduhy u anemie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
538
7.12.21 16:40

únava a jiné neduhy u anemie

Raději anonym…mám zjištěnou anemii, beru železo, zajímá mě, zda jste u anemie tak unavené, každou chvíli mám pocit, že na mě něco leze, škrábe nebo bolí mě v krku, ale na pohled je krk čistý, na orl výtěr negativní, může to být tou chudokrevností? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
330
8.12.21 04:04
@sobesin píše:
Raději anonym…mám zjištěnou anemii, beru železo, zajímá mě, zda jste u anemie tak unavené, každou chvíli mám pocit, že na mě něco leze, škrábe nebo bolí mě v krku, ale na pohled je krk čistý, na orl výtěr negativní, může to být tou chudokrevností? díky
Únava se s anémii pojí ale virové onemocnění s tím až tolik nesouvisí, to spíš koutky na rtech, afty na jazyku, nechutenství, průjem nebo zácpa. Beru železo které mně velmi pomáhá, po měsíci užívání nevím co je bolest hlavy, lépe se mi chodí ( nemám nohy jak z olova) a jsem taková čilejší. Ještě pořád se zadýchávám ale už je to mnohem lepší než před půl rokem kdy jsem byla dušná i při cestě na wc. :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
8.12.21 06:22
@Johli píše: Únava se s anémii pojí ale virové onemocnění s tím až tolik nesouvisí, to spíš koutky na rtech, afty na jazyku, nechutenství, průjem nebo zácpa. Beru železo které mně velmi pomáhá, po měsíci užívání nevím co je bolest hlavy, lépe se mi chodí ( nemám nohy jak z olova) a jsem taková čilejší. Ještě pořád se zadýchávám ale už je to mnohem lepší než před půl rokem kdy jsem byla dušná i při cestě na wc. :palec:

A jakou znacku zeleza prosim beres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
8.12.21 08:23

Já při nedostatku železa měla šílené bušení srdce vždy, když jsem si lehla do postele a kvůli toho jsem pak nikdy nemohla usnout = únava v jednom kuse. Jednu dobu jsem si i myslela, že mám nějakou arytmii :lol: až pak se náhodně zjistil nedostatek železa a po nějaké době užívání Tardyferonu mě to přešlo. Jinak potom co jsem tabletky užívala se mi zas objevil každodenní průjem :lol: takže zase nový problém, ale to přešlo hned, když jsem přestala tbl užívat. Škrábání v krku jsem teda neměla :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3866
8.12.21 08:31

Ja mela s anemii hrozny stavy, unava, motani hlavy, zhorsena pamet, zaroven nespavost, slo to az skoro do deprese, pocit vyhoreni…dlouhodobe jsem brala tardyferon, docela rychle se to vyresilo, ale jak jsem chvili vynechala, tak to bylo zas zpatky.. v krku me teda nebolelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36657
8.12.21 08:35
@sobesin píše:
Raději anonym…mám zjištěnou anemii, beru železo, zajímá mě, zda jste u anemie tak unavené, každou chvíli mám pocit, že na mě něco leze, škrábe nebo bolí mě v krku, ale na pohled je krk čistý, na orl výtěr negativní, může to být tou chudokrevností? díky

Ano může, je to poměrně běžný příznak, u mě je to to typický. Mám to každou menstruaci - oteklou tkáň v krku z anemie, „knedlík“. Pak taky vyhlazený pálící jazk.

Bušení srdce, vypadávání vlasů a když je to fakt zlý, tak i chlupů (na nohou) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
8.12.21 11:01
@sobesin píše:
A jakou znacku zeleza prosim beres?

Tardyferon-fol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
8.12.21 11:15
@sarka17 píše:
Já při nedostatku železa měla šílené bušení srdce vždy, když jsem si lehla do postele a kvůli toho jsem pak nikdy nemohla usnout = únava v jednom kuse. Jednu dobu jsem si i myslela, že mám nějakou arytmii :lol: až pak se náhodně zjistil nedostatek železa a po nějaké době užívání Tardyferonu mě to přešlo. Jinak potom co jsem tabletky užívala se mi zas objevil každodenní průjem :lol: takže zase nový problém, ale to přešlo hned, když jsem přestala tbl užívat. Škrábání v krku jsem teda neměla :think:.

Já si zase myslela že mám něco s tlakem ale potom když začalo to zadýchávání tak jsem si myslela že mám něco s plícema. Šla jsem proto za praktikem aby mi vypsal žádanku na plicní ale nejdřív mi udělal EKG tam se ukázala tachykardie 130 tepů za minutu a pak vzal krev a hned bylo jasný že s plícemi žádný problémy nemám.
Měla jsem jen 79 hemoglobinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 12:29

Problémy s krkem bych třeba u sebe spíše přisuzovala projevům alergie či intolerance potravin.

U anemie jsem to prvně poznala na nehtech, pak se postupně přidávaly další problémy.
Kromě anemie jsem však v té době měla nediagnostikované plicní onemocnění, takže příznaky se různě propojovaly.
Takže: pomalá chůze, zadýchávání, únava, tachykardie, syndrom neklidných nohou, zmíněné problémy s jazykem - bolest…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat