Únava a nepohoda kvůli štítné žláze

4
14.5.17 06:31

Únava a nepohoda kvůli štítné žláze

Ahoj holky, jdu si tak trochu pro zkušenosti, podporu a pochopení. Léčím se zánět štítné žlázy a hypofunkci štítné žlázy Euthyroxem 75mg hodnoty v pořádku. I přesto jsem občas jak na houpačce po běžné zátěži jsem občas úplně vyřízená, psychicky i fyzicky. Když nemám svůj den jsou pro mě náročné i běžné věci a dost mě to trápí proč jsem unavená a nezvládám vše jako dřív. Mám dcerku rok a půl a mluvíme o druhém dítěti, mám obavy zda to zvládnu hlavně s ohledem na dcerku nechci být unavená vyřízená matka která bude nervózní a protivná. Jak to máte vy, je něco co by pomohlo a nebo jak jste to zvládli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.5.17 07:14

Moje svagrova ma to stejne, co ty a presne tak se citi. A popravde je z ni nervni, unavena, protivna matka :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
461
14.5.17 07:32

Jak dlouho se léčíš? Nemáš malou dávku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
14.5.17 07:46

@Hrozina Léčba probíhá 2 roky, dříve jsem užívala 50mg. Čeká mě kontrola, ale únava mě provází i při normálních hodnotách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
14.5.17 08:20

Lidi muzu se zeptat? kolik lahvicek krve vam berou na stitnou zlazu? mam snizenou funkci, chodim co pul roku na krev a berou mi jen jednu vzdycky. ale teta ted jde na krev kvuli stitne a budou ji brat 4 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
14.5.17 08:25

Nevím jestli to mám od štítné žlázy (také mám hypotyreozu), ale jsem na tom podobně. Jeden den jsem schopna ujít 12km bez problémů, druhý sotva 4km a pomalu brečím únavou. Dřive jsem denně chodila 12-15km. Zrovna teď mě už 14dní bolí všechny svaly, dělám to nejnutnější i když kolikrát se hodně přemlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
14.5.17 08:27

@Bůča

Ahoj, me jich taky vzdycky berou dost… minimalne 4, ale odber je rychlej:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
14.5.17 08:27

Na štítnou žlázu běžně 1, jinak v rámci kompletního vyšetření na revmatologii 7.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11259
14.5.17 08:34
@floxi píše:
Ahoj holky, jdu si tak trochu pro zkušenosti, podporu a pochopení. Léčím se zánět štítné žlázy a hypofunkci štítné žlázy Euthyroxem 75mg hodnoty v pořádku. I přesto jsem občas jak na houpačce po běžné zátěži jsem občas úplně vyřízená, psychicky i fyzicky. Když nemám svůj den jsou pro mě náročné i běžné věci a dost mě to trápí proč jsem unavená a nezvládám vše jako dřív. Mám dcerku rok a půl a mluvíme o druhém dítěti, mám obavy zda to zvládnu hlavně s ohledem na dcerku nechci být unavená vyřízená matka která bude nervózní a protivná. Jak to máte vy, je něco co by pomohlo a nebo jak jste to zvládli?

Mám úplně stejné onemocnění jako ty, beru i stejnou dávku Euthyroxu :-) unavená jsem občas, hlavně po práci, ale není to, že bych měla horší a lepší dny. Beru to tak, že po fyzické práci je občas unavený každý. Jinak radu asi nemám, mě přijde, že nemáš správnou dávku, takové výkyvy mi přijdou docela dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
14.5.17 08:35

Beru několik let Euthyrox 50, únava je plus mínus stejná. Nejsem si úplně jistá, že na vině je právě štítná žláza. Řeším to jinak - homeopatika, čaje, cvičení, jóga. Jo a dobrá zpráva je, že po X letech to vypadá, že léky nebudu muset brát vůbec. Štítná žláza se nějak „vzpamatovala“. Podle doktora zkusíme léky vysadit a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11311
14.5.17 09:25

Jestli máte problém se štítnou žlázou na základě autoimunitního onemocnění (např. hashimoto a spol.), tak siještě skočte na alergologii či gastro entero - statisticky významě bývají takové problémy pohromadě s bezpříznakovou celiakií a bezlepková dieta pak umí pomoci i se štítnou žlázou.

REspektive zkuste zvážit jestli nestojí za to vyzkoušet na pár měsíců nějakou z „protizánětlivých diet“ - typu paleo a jiné varianty bezlepkové, bezlakotozové s vysokým podílem ovoce a zeleniny. Překvapivě to s autoimunitou umí pomoci, zejména když se k tomu důsledně hlídá kvalita spánku.

Rozhodně ale nevysazujte léky. NA vašem místě bych asi začala po té kontrole a vydržela měsíc - jestli se budete cítit lépe, tak bych v tom pokračovala ještě další 3-4 měsíce a pak požádala o další vyšetření jestli to něco dělá s hodnotama a jestli tedy má smysl se přísného režimu držet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12736
14.5.17 11:21
@Ou píše:
Jestli máte problém se štítnou žlázou na základě autoimunitního onemocnění (např. hashimoto a spol.), tak siještě skočte na alergologii či gastro entero - statisticky významě bývají takové problémy pohromadě s bezpříznakovou celiakií a bezlepková dieta pak umí pomoci i se štítnou žlázou.

REspektive zkuste zvážit jestli nestojí za to vyzkoušet na pár měsíců nějakou z „protizánětlivých diet“ - typu paleo a jiné varianty bezlepkové, bezlakotozové s vysokým podílem ovoce a zeleniny. Překvapivě to s autoimunitou umí pomoci, zejména když se k tomu důsledně hlídá kvalita spánku.

Rozhodně ale nevysazujte léky. NA vašem místě bych asi začala po té kontrole a vydržela měsíc - jestli se budete cítit lépe, tak bych v tom pokračovala ještě další 3-4 měsíce a pak požádala o další vyšetření jestli to něco dělá s hodnotama a jestli tedy má smysl se přísného režimu držet.

Presne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama