Únava a psychické vyčerpání s dvouletým dítětem

355
6.6.21 22:21

Únava a psychické vyčerpání s dvouletým ditetem

Dobrý večer. Mám dítě, v říjnu bude mít tři roky… Je to hrozně aktivní tvorecek. Dříve jsme to řešili aktivitami (trampolíny, bazén, cvičení s dětmi) a byla zlatá. Ovšem teď, jak to bylo vše zakázáno, a my bydlíme v bytě, je to s ní strašně moc vyčerpávající… V bytě neustále nepořádek, navíc je hrozně protivná (když
Se ji něco nelíbí, praští sebou o zem a řve)… Mám pocit, že to přestávám zvládat… Od porodu jsem neměla ani jeden den volna (a za víkend bez ní bych dala cokoliv😀), že by byla třeba u babičky (ta se bojí si ji vzít, že bude brečet o maminku-bydli navíc 40km od nás a chodí do práce, někdy i víkendy, takže jen tak návštěvy, že by ji vzala třeba na zmrzku jsou nereálné). Snad jediné, kdy je hodná je, když jdeme ven, ale to bych zase doma nic neudělala (a já prostě musím uvařit, uklidit)…Ani u hraček moc nevydrží, kostky a puzzle atd. ji vůbec nezajímají…Některé dny mám pocit, že se už vážně zhroutim… Do toho očkování a já bych jen stále spala… Máte to někdo podobně? Co vám pomáhá nabrat trošku sil? Psychicky i fyzicky..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
167
6.6.21 22:30

@Thaliakenn Dobry den, a juak Vam dcerka spinka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4269
6.6.21 22:31

A co tatínek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
6.6.21 22:32

@Thaliakenn a co otec dítěte.. Nikde ho nezmiňujes.. U nás jednoduché, dám prcka chlapovi a nazdar.. Buď nohy na stůl, nebo dodělávám Resty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2343
6.6.21 22:41

No co, proste byt porad venku. Kdyz jste venku, tak se doma neporadek neudela. Taky slevit z naroku na uklid. Ono se to nezblazni. Obed si dat venku nebo rychlovka nebo varit na 2 dny. Jinak vse uz je zas otevrene. Tak muzete zase chodit. Po obede spi? Jestli jo, tak odpocivat a jestli ne, tak se po o proste odpociva a maminka si taky odpocine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4145
6.6.21 22:44

Hodit ji na hrb na chvíli i tatínkovi, aby sis odpočinula. Přehnaně neřešit ani úklid ani vaření. Mám stejně starou dceru, extrémně aktivní. Dům je celý den jako po výbuchu, neřeším, uklidím večer „na hromadu“ a jednou týdně velký úklid když hlídá tatínek. Vařím na dva až tři dny dopředu, abych měla čas s ní trávit dopoledne venku. Případně uvařím večer na následující den. Hold některé děti jsou prostě akční. Že si sama nehraje je podle mě normální v tomhle věku, koho by to bavilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
6.6.21 22:53
@Martha03 píše:
Hodit ji na hrb na chvíli i tatínkovi, aby sis odpočinula. Přehnaně neřešit ani úklid ani vaření. Mám stejně starou dceru, extrémně aktivní. Dům je celý den jako po výbuchu, neřeším, uklidím večer „na hromadu“ a jednou týdně velký úklid když hlídá tatínek. Vařím na dva až tři dny dopředu, abych měla čas s ní trávit dopoledne venku. Případně uvařím večer na následující den. Hold některé děti jsou prostě akční. Že si sama nehraje je podle mě normální v tomhle věku, koho by to bavilo…

Ja mam bohužel tu smůlu, že dokud tatínkovi neudělají operaci (což kvůli odloženým operacím bude nejdříve za rok) není schopny se o ní postarat… Naposledy, když hlídal, abych mohla zaletet alespoň na poštu sama, přišla jsem domu, tatínek spal (ze zdravotních důvodů utrácí vědomí a kvůli koronavirem to nijak neřeší 😡) a malá si kreslila voskovkama po stěnách 😀. Byla jsem pryč necelých 45min. Od té doby to neriskuji, ať nedojde k něčemu horšímu… Kdyby byly alespoň běžné v provozu bazény… Ale s omezenou kapacitou nemáme šanci se tam dostat, bazén hned plný😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
6.6.21 22:58
@Viki89 píše:
@Thaliakenn Dobry den, a juak Vam dcerka spinka?

To naštěstí dobře, mezi 8-12hod. v noci (záleží na tom jak je unavená, kdy usne a kdy vstávala). Ve dne pak nespí vůbec (asi od 10m mi odmítá spát, kolem 1,5 let už ani ne ležela, naučila se vylézat z postýlky),takže cca 12 hod. nonstop zápřah 😀… Jenže po uložení, než z bytu udělám obyvatelné místo, pojim, o koupi se, je v lepším případě půlnoc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
6.6.21 23:00
@martina.se píše:
@Thaliakenn a co otec dítěte.. Nikde ho nezmiňujes.. U nás jednoduché, dám prcka chlapovi a nazdar.. Buď nohy na stůl, nebo dodělávám Resty

Otec ze zdravotních důvodů utrácí vědomí, čekáme, než mu udělají operaci (což prý nejdříve za rok, resty díky covidu)… Takže nemám odvahu mu dát malou a nestarat se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4145
6.6.21 23:01

@Thaliakenn no že si malá kreslila voskovkama po stěně není zase taková tragédie. Spíš mě zaráží, že tatínek ztrácí vědomí, to je teda už na pováženou.
No je to sice na prd, ale musíš zatnout zuby nebo si najmout paní na hlídání, třeba na půl dne či dětskou skupinu. Já chápu, že je to náročné i mě jde občas hlava kolem, nejhorší je, že to jsou prakticky totožné stále se opakující situace a člověk už toho má tak akorát dost. Já se pořád ujišťuji, že z toho prostě vyroste a hlavně za chvíli už pomaže do školky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
6.6.21 23:02
@Oriseka píše:
No co, proste byt porad venku. Kdyz jste venku, tak se doma neporadek neudela. Taky slevit z naroku na uklid. Ono se to nezblazni. Obed si dat venku nebo rychlovka nebo varit na 2 dny. Jinak vse uz je zas otevrene. Tak muzete zase chodit. Po obede spi? Jestli jo, tak odpocivat a jestli ne, tak se po o proste odpociva a maminka si taky odpocine.

Nespi… A bohužel, jakmile pojí, je to jako injekce adrenalinu, kdy řadí že všeho nejvíce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
6.6.21 23:04
@Martha03 píše:
@Thaliakenn no že si malá kreslila voskovkama po stěně není zase taková tragédie. Spíš mě zaráží, že tatínek ztrácí vědomí, to je teda už na pováženou.
No je to sice na prd, ale musíš zatnout zuby nebo si najmout paní na hlídání, třeba na půl dne či dětskou skupinu. Já chápu, že je to náročné i mě jde občas hlava kolem, nejhorší je, že to jsou prakticky totožné stále se opakující situace a člověk už toho má tak akorát dost. Já se pořád ujišťuji, že z toho prostě vyroste a hlavně za chvíli už pomaže do školky…

Tak tím se uklidňují taky… Už aby bylo září… Nikdy jsem si nemyslela, že to řeknu, ale jak já se těším do práce… Mezi „normální“ lidi😀 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
6.6.21 23:05
@Thaliakenn píše:
Otec ze zdravotních důvodů utrácí vědomí, čekáme, než mu udělají operaci (což prý nejdříve za rok, resty díky covidu)… Takže nemám odvahu mu dát malou a nestarat se…

Docitam.. Tak je to na houby.. I když ty zmíněné voskovky jsou celkem pohoda, tak chápu, že se muzou stát horší věci. Pak leda na pár hodin týdně najmout hlídacku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
6.6.21 23:07
@Martha03 píše:

No lékaři o tech ztrátách vědomí ví, bohužel krom operace se nedá nic dělat… A bohužel za posledni rok jeho diagnóza nebyla aktuální téma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4145
6.6.21 23:08

@Thaliakenn já jsem zcela masochisticky opět těhotná… a to jsem si říkala, že dalšího takového „magora“ už vážně nechci :lol:
Každopádně podle mě už potřebuje vážně děti, interakci, je to na ní vidět pokaždé když někam jdeme. Já jako matka už pro ni prostě nejsem dostatečný stimul a hlavně mě má občas zcela na háku i když jsem velmi přísná máma. Prostě potřebuje změnu, stejně jako já.
Držím pěsti, vydrž. A přeji manželovi brzkou operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat