Únava, nepřiměřená spavost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymniholka
Stálice 68 příspěvků 05.02.18 21:47
Unava, nepřiměřená spavost

Jsem mlada a trpim strasnou únavou, furt bych spala, ale nemam tolik casu porad spat a nekdy se to ani nehodi, prosim, poraďte neco opravdu učiněno proti hrozny chuti spat :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.02.18 21:49

Já si myslím že ti nepomůže nic jiného než se prostě jeden den pořádně vyspat a odpočinout si :)

Veru1987
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 05.02.18 21:52

Kolik hodin spíš v noci???

Mgree
Kecalka 446 příspěvků 05.02.18 21:52

Asi bych se podívala na nějaké vitamíny, to by mohlo pomoct. V lékárně jistě poradí. Anebo si pořádně odpočinout. Jako může to být cokoliv, třeba ti chybí nějaký vitamín, nebo únavový syndrom, ale to by se ti nechtělo ani vstát z postele. 8o

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 05.02.18 21:56

Ja to mel ted asi dva mesice a byl to vitamin d.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 05.02.18 21:58

Mam to stejne jako ty, hlavne pres zimu. Ted jsem o vikendu zalehla snad uz v pul devaty, spala jsem celou noc az do deviti do rana, nasnidala jsem se, po obede dalsi slofik a v devet hodin vecer uz jsem zase zarezavala. Menila jsem praci a totalne me to vycerpava, spousta novych informaci, soustredeni se v praci a tak, jsem rada, kdyz muzu o vikendu poradne vypnout a vyspat se. V tydnu chodim spat kolem 22-22:30, vstaval v pul sesty a kdyz prijdu domu a nemusim nic delat, tak po vydatny prochazce se psem zahucim rovnou do postele, dam si hodinku spanek, pak se najim, osprchuju, vyvencim a jdu zase spat :mrgreen: Uz aby bylo jaro, to mam energie podstatne vic.

Ketris
Echt Kelišová 9568 příspěvků 05.02.18 22:00

Ja to mam stejne, mala se v noci casto budi a brzy vstava, takze jsem jak chodici zombie, uz jsem si i zvykla :mrgreen: :mrgreen: ale pomohlo mi magnesium a hlavne i zelezo, protoze jsem behem porodu prisla o dost krve

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 05.02.18 22:02

Mě by taky zajímalo čím to je. Před pár dny jsem spala 14 hodin. To jsem se přinutila vstát jen aby nebyl přítel naštvaný. Jinak bych se otočila na druhý bok a spala dál. Když už vstanu, tak stejně tak maximálně přečtu knihu, zajdu do blízkého krámu nebo něco málo uklízím a už jsem zase jako po noční šichtě nejmíň někde v dole :nevim::lol:

Elath
Kecalka 150 příspěvků 05.02.18 22:04

Záleží na okolnostech, máš nedostatek spánku a tělo se to snaží dohnat? Jsi přetížená přepracovaná a tělo potřebuje pauzu? Nebo prostě spíš pořád a navíc seš unavená? Máš dostatek přijmu potravy a vitamínů?(tím že seš podvyživená tělo se snaží ušetřit jinde, tedy na výdeji energie).
S fleku to prostě nejde říct. Ale jedna věc je pokud spíš denně dost a stejně bys spala dál, může se jednat o hypersomnii a to už chce doktora. V ostatních případech stačí upravit režim a jídelníček.
Jo a pozor, někdy únavu může způsobovat i příliš velké množství kafe ;-)

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 05.02.18 22:05

Pri spavosti pozor na kafe, protoze vas odvodni a muze se vam chtit spat o to vic. Takze s kazdym kafem pijte dost vody.

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 05.02.18 22:23

Ja si takhle jednou stezovala tete (ktera je doktorka) na unavu a odpoved byla -,spis dost, zdrave jis a pravidelne cvicich, travis hodne casu ven? Ne? Tak ci chces? :mrgreen: Ale jak uz tady vsichni pisou, pricin muze byt hodne. Mozna by stalo za to zkontrolovat krev, jestli ti nechybi treba zelezo, to byva taky caste…a pak dobry spankovy rezim, hodne cerstve stravy…taky prichazi do uvahy spankova apnoe, deprese…unava je takovy obecny priznak asi jakehokoliv problemu v organismu :think:

Anonymniholka
Stálice 68 příspěvků 05.02.18 22:33

Dekuju moc za rady! A co nejake bylinky, prasky atd?

Elath
Kecalka 150 příspěvků 05.02.18 22:38

@Anonymniholka na co? na kvalitnější spánek? Nebo na udržení se vzhůru? I na to je potřeba aspoň částečně vědět z čeho ta únava je. Takže znova: Jíš dost? Máš vyváženou stravu? Spíš dost? Nebudíš se furt? Máš dost vitamínů? Jsi přepracovaná, nebo nemáš dostatečné vytížení? Nemůže se jednat o vážnější zdravotní problém?

Anonymniholka
Stálice 68 příspěvků 05.02.18 22:48

Jim dobre, ale mam praci a skolu, treba se pak ale dospim 12 hodin after nic nic a nemuzu to nejak dohnat i kdyz se snazim a vitaminy nevim no. Spos neco pro pokácení únavy chodim jeste cvicit a nestiham a ubrala jsem vse co slo jen moje telo potrebuje stasne moc spat a to nejde stohnout

Anonymniholka
Stálice 68 příspěvků 05.02.18 22:51

Uz jsem trhla i svuj rekord ze pri volném dnu jsem spala 19 hodin v kuse a jeste me budil budik do skoly. A taky nejde ani schopna slyset vetsinou budik kdyz spim

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >