Únava po covidu aj . poraďte doplňky stravy

342
13.5.21 10:24

Únava po covidu aj . poraďte doplňky stravy

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Je mi 25, nejsem žádná fitness, ale teď jsem 11 kg shodila. Jsem jinak zdravá…ted jsme všichni prodělali covid, lehký průběh, vlastně jsem měla jen rýmu. Jenže oslabení imunity zaúřadovalo a já v den konce karantény dostala na týden antibiotika na angínu. Chvíli po mě syn horečka a rýma…jenže teď mi covid atb a spankovy deficit (ten mám od narození syna, ale teď nemocemi se ještě zhoršil) působí neskutečnou únavu, všechno mi padá, nic se mi nedaří, zapomínám. Manžel mi nabízí at spím třeba v obýváku, ale sám denně chodí do práce a vstává v 5, teď má od syna rýmu, takže se sám pořádně nevyspi, navíc jedna noc mě nespasi😀 teď k mé otázce,
Doporučíte mi nějaké vitamíny, doplňky stravy nebo homeopatika na únavu? Kafe mi nikdy nezabíralo ani jiné energy drinky. Spíš jsem furt stejně unavená, ale ještě díky tomu pak nemůžu usnout :D
Děkuji 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8526
13.5.21 10:30

Hořčík bych zkusil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
13.5.21 10:42

Vitamín D, zázvor, rakytník, ginkgo.
Kvalitní strava, pobyt na čerstvém vzduchu a dospat, když to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
13.5.21 10:43

@Freeandwild dospat moc nejde :D vitamín D už delší dobu bereme. Na zbytek mrknu, děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
13.5.21 11:17

Vitím D, b-komplex a vitamín C

dělat si smoothies z ovoce, oříšků a semínek, jíst co nevíce zeleniny. Jíst dostatek bílkovin, složitých sacharidů (celozrnne obiloviny, bramobory, luštěniny) a zdravých tuků.

Chodit ven i s dítětem, co to jen jde. Spát kdy to jen jde a vydržet

Pomalu začít cvičit nějakou jednodušší jogu a pomalu, postupně zvyšovat zátěž (a délku a rychlost procházek.

třeba toto

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
13.5.21 11:25

@Ou děkuji, vit C a D bereme. Přes Covidem jsem cvičila hodně, začali jsme jist jinak (zelenina I ovoce mnohem víc než předtím). Ale teď po covidu se vážně zmuzu leda na nějakou tu jógu, hiit ani kardio neexistuje (pokud nepočítám samozřejmě procházky). Chodím 2× denně svižnější chůzi se psem, asi 2× denně 2km zatím. Spát chodím když usne syn, když to jde. Děkuji😊, snažím se vydržet, ale je to zatím spíš den za dnes o trochu horší 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
13.5.21 12:08

@Kiwijeta hele primárně musíš dát čas tělu zregnerovat, nechtěj po sobě moc a hodně rychle. bude se to lepšít, ale dá to nějakou dobu.

A bohužel není žádný zázrak, je potřeba dát tělu čas, adekvátní krmení a mírnou, postupně se zvyšující zátěž, no.

Možná ještě zinek s hořčíkem k tomu b. komplexu. Hořčík chceš v orgnaické formě a tak 500 mg ráno a veče, pokud z toho nebudeš mít průjem, pokud jo, tak sniž dávky.
Zinku okolo 20 mg jednou denně.

B-komplex tak, aby si měla B6 okolo 2 mg denně B12 okolo 3 mg denně. Když budeš brát o něco víc, nic se nestane, přebytek vyčůráš, pokud teda nenajedeš na desítky miligramu denně, to už je fakt hodně.

A nech si u praktika změřit hladiny železa. (není rozumné železo suplementovat, jestli ho máš dostatek)

případně můžeš zkusit co udělá maca (ta se hodí i při kojení) a nebo rhodiola (s tou nekojit a může dělat bordel v menstruačním cyklu, takže kdyby to dělala, tak vysadit)

https://examine.com/…diola-rosea/

https://examine.com/…ements/maca/

ale fakt je klíčový čas, výživa a adekvátní, to znamená ze začátku mírná, zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
13.5.21 12:11

@Ou děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26001
14.5.21 10:27

Zkus Biomin který je vegan a určitě bych doporučila D3 extra, ten se bere jen jednou týdně a k tomu i céčko, nebo rovnou Imuno Protect, tam je déčko, céčko a zinek. Já s tím mám dobrý zkušenosti, už ho beru delší dobu, hlavně kvůli imunitě. Co se týče té homeopatie, tak určitě, ale spíš bych se poradila přímo s homeopatem, který dá něco přesně na míru, taky jsem to kdysi využila a byla jsem moc spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.5.21 16:05

Na snížení únavy a vyčerpání Vám můžu doporučit v dlouhodobým užívání mind master, pokrývá 100% vitamínů v denní dávce, 30% železa, je na přírodní bázi. Mám na výběr ze dvou příchutí. pro bližší info můžete napsat. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat