Únava po každém jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 11.10.14 16:10
Únava po každém jídle

Ahoj, chtěla bych se poradit. Manžel je po každém jídle, ať už je to oběd, večeře, snídaně a nebo jen třeba jeden rohlík či jablko hrozně moc unavený a chce se mu spát. Dělá mu to hlavně problém v práci. Když si dá oběd, tak trvá třeba i hodinku než se zas dá „dohromady“ Musí ale fungovat celý den v práci, takže odpočinek nepřipadá v úvahu, takže to přetrpí a večer je teda úplně mrtvý. Nemáte, prosím, někdo zkušenost, co to může být, co s tím?! Chystá se k doktorovi, ale mám strach, ať to není něco vážného :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kaja00
Extra třída :D 13534 příspěvků 11.10.14 16:15

Tyjo, to vubec netusim :? Nechybi mu nejaky vitamin?

Uživatel je onlineladucha
Generální žvanilka 22189 příspěvků 11.10.14 16:21

Netuším, ale počkám si na odpovědi, mám to stejně. Je mi až fyzicky špatně a když to jde, musím si lehnout. A to ani nejím těžká jídla, mám to i po ovoci nebo zelenině.
Ve středu nastupuju po dlouhé době do práce, jsem na sebe zvědavá.

tiffany
Extra třída :D 12217 příspěvků 11.10.14 16:22

Tak já má zkušenost takovou, že unavená jsem po „nezdravém“ jídle. Čím víc je jídlo plné nezdravých věcí, tím větší to dá práci trávicímu systému zpracovat a tím víc na to potřebuje energie, takže se pak nedostává energie na nic jiného.

Uživatel je onlineladucha
Generální žvanilka 22189 příspěvků 11.10.14 16:24

Minulý týden jsem byla na odběrech a odchylka žádná :think:

veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 11.10.14 16:29

@tiffany :palec: a po přecpaným pupku

ka2ka
Extra třída :D 14242 příspěvků 11.10.14 16:29

A co příštítná tělíska? :think: cukrovka? :think: v každém případě jsem zvědavá co se dozví u doktora

soanpe
Závislačka 3138 příspěvků 11.10.14 16:31

Nevyvazena strava? Malo bilkovin? Spatne cukry?

Evulina
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 11.10.14 16:52
@tiffany píše:
Tak já má zkušenost takovou, že unavená jsem po „nezdravém“ jídle. Čím víc je jídlo plné nezdravých věcí, tím větší to dá práci trávicímu systému zpracovat a tím víc na to potřebuje energie, takže se pak nedostává energie na nic jiného.

Ano, tak to mám taky. Taky bývám mnohem unavenější, když celkově polevím a nedbám na skladbu stravy a tělo má nedostatek minerálů a vitaminů. Když se takhle blbě cítím, vím, že jím moc cukru (i skrytého) a málo kvalitní nezpracované stravy, hlavně syrové.
Jako doplňky nedám dopustit na chlorellu, rakytníkový čaj s medem a citronem, fermentovaný rybí olej (Blue Ice) a solím keltskou mořskou solí (je šedivá, nerafinovaná).
Když se cítím takhle pod psa, přidám namísto masa a těžkých jídel víc syrové zeleniny, ovoce, ořechů, přírodní bílý jogurt ze syrového mléka (kontrolovaný zdroj) a uvedené doplňky a za krátkou dobu se to zase upraví.
Taky mě napadlo, že to může být nepravidelným režimem, málo spánku, nekvalitní spánek či stres. Pak stačí sníst jídlo a tělo, které musí vynaložit další energii na zpracování potravy, nedokáže už vystresované a nevyspalé tělo udržet čilé.

MUFICE
Hvězda diskuse 48765 příspěvků 11.10.14 16:57

Může to být nezdravým těžkým jídlem nebo mě napadla ještě porucha štítné žlázy, to je člověk taky furt unavený a ospalý.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16581 příspěvků 11.10.14 17:10
@MUFICE píše:
Může to být nezdravým těžkým jídlem nebo mě napadla ještě porucha štítné žlázy, to je člověk taky furt unavený a ospalý.

Ale není u štítné žlázy člověk unavený pořád, nejen po jídle? :think: Já teda nevím, jen se ptám, štítku mám snad ok..

MUFICE
Hvězda diskuse 48765 příspěvků 11.10.14 17:12
@Evulina píše:
Ale není u štítné žlázy člověk unavený pořád, nejen po jídle? :think: Já teda nevím, jen se ptám, štítku mám snad ok..

Myslím, že je to individuální. U mě je to podle počasí, to jsem bez energie, ale asi to nebude jenom tou ŠŽ, když na to beru léky. Vím, že z těžkého jídla bývá človek unavený.

lenholka
Závislačka 4509 příspěvků 11.10.14 17:14

Tak tohle ja mam po mase, jak si dam gulas a jeste s knedlem tak jsem jasna a jsem schopna prospat cely odpoledne, presla jsem vesmes na rostlinnou stravu, maso jednou, dvakrat tydne a je to teda lepsi a fakt teda hooodne pit, zaradit taky bylinky, byla jsem chodici rtvola, vylozene chodici spici a tohle mi pomohlo, nerikam, ze nejsem nikdy unavena, ale je to teda podstatnej rozdil oproti letum minulym…

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1789 příspěvků 11.10.14 17:14

Tak manžel nesnídá. jeho snídaně je káva a cigareta. do práce si bere 2 jablka, někdy třeba i banán. v práci pak jde na oběd - buď někam na menu nebo do kantýny na polévku. pak jí až večer - buď pečivo s něčím nebo když je navařeno ještě od oběda… ale je z toho celkem špatný, protože říkal, že v práci po obědě se musí opravdu držet, aby tam někde neusnul… byl nedávno na vyšetření kolonoskopie a to měl úplně ok. ještě mu dr. řekla, že má zvýšený cholesterol či co. nevím, jestli to spolu souvisí…

MUFICE
Hvězda diskuse 48765 příspěvků 11.10.14 17:22
@evulkanov píše:
Tak manžel nesnídá. jeho snídaně je káva a cigareta. do práce si bere 2 jablka, někdy třeba i banán.v práci pak jde na oběd - buď někam na menu nebo do kantýny na polévku. pak jí až večer - buď pečivo s něčím nebo když je navařeno ještě od oběda… ale je z toho celkem špatný, protože říkal, že v práci po obědě se musí opravdu držet, aby tam někde neusnul… byl nedávno na vyšetření kolonoskopie a to měl úplně ok. ještě mu dr. řekla, že má zvýšený cholesterol či co. nevím, jestli to spolu souvisí…

Tak a jsme u toho, ted jsi to napsala. Dokud nebude pořádně a pravidelně snídat a svačit, tak bude takhle pořád bez energie.

Příspěvek upraven 11.10.14 v 17:23

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >