Únava, slabost, poruchy nálady kolem MS

1
14.4.21 12:30

Únava, slabost, poruchy nálady kolem MS

Ahoj holky, už dlouho mě trápí extrémní vyčerpání a poruchy nálady kolem MS. :,(

Jsem velmi unavená a „mimo“ už několik dní před menstruací, pak následuje bolestivá MS a vyčerpání pokračuje, nemohu se soustředit na práci. :pocitac:
Zvláštní je to, že bývám unavená ještě několik dní PO menstruaci! 8o 8o
Společně s tím mám blbou náladu, nedostatek motivace, žádná radost… Celkem je to tedy více než 10 dní z měsíce, kdy se cítím špatně. To je 1/3 života!!!

Gyn nic nezjistil. Beru železo a další vitamíny už dlouho, zkoušela jsem různé byliny - kapky (ženská směs), kotvičník, vitamín E, pupalku, teď užívám gynex a nic.

Dodržuju zdravý životní styl, nepiju alkohol, cvičím jógu, zkusila jsem vyřadit i kafe. Už nevím, co mám víc dělat. Nemáte někdo prosím zkušenost, co vás zachránilo?

Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16331
14.4.21 12:36

No zajdi za praktikem a nech do sebe dloubat a analyzovat se. Hormonální profil, borelioza, autoimunitní věci a tak.

a teda - piš si měsíc do cron-o-meter co a kolik toho reálně jíš. Je možné že ten „zdravý životní styl“ máš nastavený příliš přísně a tělo prostě potřebuje víc živin a energie. Umí počítat i mikronutrienty jako jsou vitamíny a minerály

https://cronometer.com/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
15.4.21 17:15

Ahoj, premenstruační syndrom?
Zažívám to samé od druhého porodu. Týden před MS se změnou hormonů mám až chřipkové stavy, bolesti kloubů, svalů, extrémní únava, nadýmání a akné, kdy po zbytek měsíce mám naprosto čistou pleť. Přidá se několikadenní bolest hlavy a poslední tři dny emoční přecitlivělost na jakýkoliv podnět, oteklé tělo. S menstruací to ustoupí a zůstane jen únava.

Byla jsem i na krevních rozborech, borelióze.. Vše v naprostém pořádku. Přišla jsem si jako hypochondr. Nenapadlo mě spojovat to s menstruací a jak píšeš - zabírá mi to téměř polovinu měsíce. Začala jsem si ty příznaky psát do kalendáře a opravdu se opakují ve stejné dny.
Antikoncepci neberu, ale byla mi navržena gynekologem jako možné řešení těch hormonálních výkyvů. Menstruace chodí na den přesně, ovulaci poznám také, takže to začínám brát jako takovou sondu do těla a zpomaluji v průběhu cyklu. Vypozorovala jsem jen, že to zhoršuje psychické rozpoložení a menší množství spánku co přišlo po dětech (Dlouhodobě trpím na úzkosti, takže psychosomatika třeba u mě konkrétně může hrát velkou roli). Maminka se mi ale svěřila s podobnými stavy.

Za mě funguje na zmírnění jen opravdu zvolnit, poddat se odpočinku, když to jde. Hodně lehká strava a snažit se být pozitivně naladěná. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat