Reklama

Únava v těhotenství a pracovní neschopnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 16:51
Únava v těhotenství a pracovní neschopnost

Ahoj, omlouvám se za anonymitu, ale radši se ptám takhle. Řeším jestli si nechat napsat PN protože dovolenou mně v práci nedají. Učím na zakladce včetně naduvazku. Do toho tam doučování a třídu a ještě taky další projekty. Každý den jezdím autem 30 min tam/zpět.

Jsem 10tt+3 a každý den pomalu nejsem schopná vstát i přesto, že tak 9 hod spím a většinou spím i ve dne. Před Vánoci to bylo kritické, to už jsem po 4.hodine nemohla vůbec. Doma jsem na Vánoce nic moc nenachystala. Do toho celodenní nevolnost bez zvracení. Myslela jsem že si přes svátky odpočinu, ale i přesto, že jsem se šetřila, každý den chodím na procházku, jím zdravě, tak to nepomáhá.

Je mně blbé jít teď na neschopenku, ale nevím, co dál. Všechny dny učím na jeden zátah s doučováním 6hodin. A když mám volno, tak do toho porady aj.
Doktorka s PN nemá problém, nabízela mně ji už dávno. A dneska zase do 13.tt, abych se oklepala. Ale je mně to blbé. Nemáte prosím tip, jak se s tím vypořádat alespoň teď před pololetím?

Přečtěte si článek: Únava a ospalost v těhotenství - co dělat?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 16:59

Zamýšlím se nad podobným problémem, mám stejné povolání, také učitelka. Také se ve mně bije ta zodpovědnost a ohled na druhé, ale vlastní zdraví je důležitější! Obzvlášť při dojíždění do práce a z práce autem, nechci to ani napsat, ale co kdyby se jednou něco přihodilo, to si pak budeš „pitomé“ pololetí vyčítat :nevim: Pokud se na to opravdu necítíš, zůstaň radši v klidu doma. I tohle nervování ti moc dobrého nepřinese :hug:

Bábrdl
Generální žvanilka 21182 příspěvků 02.01.18 17:04
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonymitu, ale radši se ptám takhle. Řeším jestli si nechat napsat PN protože dovolenou mně v práci nedají. Učím na zakladce včetně naduvazku. Do toho tam doučování a třídu a ještě taky další projekty. Každý den jezdím autem 30 min tam/zpět.

Jsem 10tt+3 a každý den pomalu nejsem schopná vstát i přesto, že tak 9 hod spím a většinou spím i ve dne. Před Vánoci to bylo kritické, to už jsem po 4.hodine nemohla vůbec. Doma jsem na Vánoce nic moc nenachystala. Do toho celodenní nevolnost bez zvracení. Myslela jsem že si přes svátky odpočinu, ale i přesto, že jsem se šetřila, každý den chodím na procházku, jím zdravě, tak to nepomáhá.

Je mně blbé jít teď na neschopenku, ale nevím, co dál. Všechny dny učím na jeden zátah s doučováním 6hodin. A když mám volno, tak do toho porady aj.
Doktorka s PN nemá problém, nabízela mně ji už dávno. A dneska zase do 13.tt, abych se oklepala. Ale je mně to blbé. Nemáte prosím tip, jak se s tím vypořádat alespoň teď před pololetím?
@Anonymní píše:
Zamýšlím se nad podobným problémem, mám stejné povolání, také učitelka. Také se ve mně bije ta zodpovědnost a ohled na druhé, ale vlastní zdraví je důležitější! Obzvlášť při dojíždění do práce a z práce autem, nechci to ani napsat, ale co kdyby se jednou něco přihodilo, to si pak budeš „pitomé“ pololetí vyčítat :nevim: Pokud se na to opravdu necítíš, zůstaň radši v klidu doma. I tohle nervování ti moc dobrého nepřinese :hug:

Holky, jenom ze zvědavosti. Co byste dělaly, kdybyste nežily v ČR, ale kdekoliv jinde, kde se neschopenka „na únavu a stresy“ nedává? Zbytek Evropanek normálně do práce musí. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:06
@Anonymní píše:
Zamýšlím se nad podobným problémem, mám stejné povolání, také učitelka. Také se ve mně bije ta zodpovědnost a ohled na druhé, ale vlastní zdraví je důležitější! Obzvlášť při dojíždění do práce a z práce autem, nechci to ani napsat, ale co kdyby se jednou něco přihodilo, to si pak budeš „pitomé“ pololetí vyčítat :nevim: Pokud se na to opravdu necítíš, zůstaň radši v klidu doma. I tohle nervování ti moc dobrého nepřinese :hug:

Já vim a to auto radši moc neřeším, protože by to bylo o nervování navíc. A nejhorší na tom je, že mě ani nemá kdo zastoupit a později než v 7 být v práci taky nemůžu. Takže nějaké pozdní vstávání nehrozí.

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 02.01.18 17:08

Únava a nevolnost tak nějak k těhotenství patří. Doktor mi neschopenku nabízel, ale prislo mi to nefér jak zaměstnavateli, tak k manželovi. Denně jsem dojížděla 3 hodiny. Na mateřskou jsem nastoupila šest týdnů před porodem.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 02.01.18 17:09

Teď přemýšlím o tom samém nedělám tedy ve škole ale prodávám v obchodě s věcmi a stojím tam 12 hodin na nohou a sem po dvou operacích zad tak že trpím teď i na záda.. K tomu všemu je mi pořád zle ale já i zvracím kolikrát celý den třeba jako dnes věčně sem unavená vyčerpaná a to můžu spát kolik hodin chci :( ale nevím jak by se na mě všechny koukali kdybych šla na neschopenku v 10 tt.. Teď marodim a mám antibiotika :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:09

@Bábrdl No jsou i Evropanky, které nemají problém se zkráceným úvazkem, home office, sick days a podobnými věcmi. A co mám zkušenost z Anglie a třeba Francie, tak tam kolikrát kolegyně prostě jednoho dne zůstaly doma a nazdar.

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 02.01.18 17:14

Tohle je podle mě hodně o povaze člověka. Pokud samozřejmě někdo má problémy, ať je doma, ale pokud je někdo „jen“ těhotný, nechápu proč nepracovat.

Bábrdl
Generální žvanilka 21182 příspěvků 02.01.18 17:17
@Anonymní píše:
@Bábrdl No jsou i Evropanky, které nemají problém se zkráceným úvazkem, home office, sick days a podobnými věcmi. A co mám zkušenost z Anglie a třeba Francie, tak tam kolikrát kolegyně prostě jednoho dne zůstaly doma a nazdar.

To je pravda, že tam jsou zase tyhle výhody.
Pokud máš sickdays, tak můžeš zůstat den dva doma a nazdar, takový je nakonec smysl toho volna.

Ale prostě celé těhotenství s nohama nahoře mít nemůžou. :think:
Pochopitelně, pokud nemají fakt zdravotní problémy. To třeba v Rakousku zůstávají doma za celý plat. Ale týká se to opravdových zdravotních problémů typu silnější krvácení, myomy atd.

Ale já si říkám, co by dělaly Češky, které jsou zvyklé být celé těhotenství doma. Jestli by daly výpověď nebo co.

Ale teda home office neřeší ten problém ve školství. To se týká jiných povolání.

Bábrdl
Generální žvanilka 21182 příspěvků 02.01.18 17:18
@Petruna21 píše:
Teď marodim a mám antibiotika :(

Ale to snad do práce nechodíš, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:22

@Bábrdl Tak já ale nepsala o celém těhotenství, ale o tom, že jsem v 11tt a doktorka mně PN nabízela do 13tt až to přejde.
A druhá strana mince je ta, co byste jako rodiče řekly, kdyby vaše dítě učil někdo, kdo uz měsíc prostě není ve formě a nemá tolik energie. U nás teda rodiče vždycky chtějí jen to nejlepší.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 02.01.18 17:32

Milá zakladatelko, momentálně jsem 2. den na mateřské, taky učitelka. Termín porodu mám 17. ledna 2018. Do práce dojíždím taky cca půl hodinky autem. V srpnu jsem informovala ředitele, že jsem těhotná, náhradu sehnal až týden před Vánocemi… Takže jsem chodila do posledního okamžiku. Ze začátku jsem byla tako hodně unavená, sice bez nevolností, ale prostě vycucaná. Navíc to byl konec školního roku, reedukace, intervence, kroužky… Teďka jsem si žádné kroužky nepsala, takže běžný úvazek.
Musíš sama vědět, jak na tom jsi a jestli chceš pokračovat. Jestli jsi unavená a necítíš se na to, tak prostě zůstaň doma, nech si zapsat neschopenku a vykašli se na to. Já osobně jsem byla nakonec ráda, že můžu jít do práce. Zítra jdu odučit jednu hodinu, abych nové kolegyňce ukázala matematiku (máme Hejného, nemá zkušenosti s touto metodou). Ve čtvrtek na kontrolu, v pátek dvě hodiny matematiky. Ale je mi dobře, rodím „až“ za dva týdny…

Bábrdl
Generální žvanilka 21182 příspěvků 02.01.18 17:43
@Anonymní píše:
@Bábrdl Tak já ale nepsala o celém těhotenství, ale o tom, že jsem v 11tt a doktorka mně PN nabízela do 13tt až to přejde.
A druhá strana mince je ta, co byste jako rodiče řekly, kdyby vaše dítě učil někdo, kdo uz měsíc prostě není ve formě a nemá tolik energie. U nás teda rodiče vždycky chtějí jen to nejlepší.

Ve formě nejsi, to je vidět :mrgreen:
Ne, promiň. :cert:

To jsou takové řeči. Pokud odejdeš na neschopenku, budou ty děti učit suplenti, rozeberou si to kolegyně a kolegové a výuka tím taky utrpí.

Mně nejde o to, abys mi vysvětlovala, proč chceš jít na neschopenku. Ta možnost tu je a využívá ji hodně žen, i když je to vlastně podvod :nevim: Nicméně zbytek světa ji nemá a taky tam musí být ženy unavené. :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.18 17:53

@Bábrdl Nevím, jestli je podvod to, že člověk má celodenní nevolnost a únavu a není schopnej fungovat tak jak je zvyklej a jak se od něj čeká. Já si taky před měsícem říkala, že na co neschopenka, že tehu není nemoc. A ani teď nechci být doma a už vůbec ne celé trhu.
Nicméně chápu tě, taky mně přišlo divný, že si kolegyně dala na začátku tehu pár týdnů obraz.
A jinak přirovnání s jinými státy mně přijde mimo mísu a stejně to nic neřeší.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 02.01.18 17:56

@Bábrdl
No teď na mě vycházelo volno tak že ne ale teď jdu sobota neděle a to už budu muset jít.. A to stojim 12 hodin na nohou.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >