Únava, stres, nový začátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 09:57
Unava,stres,novy zacatek

Krasný den všem, asi se potrebuji jen vyzpovidat, jsem uz unavena. S manzelem jsme 4 roky, z toho pres rok manzele.Mela jsem 2 deti z předchozího vztahu, byvaly pritel byl chronicky lhar a jeste k tomu nasekal dluhy jeste predtim nez jsme spolu byli a nesplacel je, zapiral a lhal. Byl to hrozny kolotoc, ted spolu ale nastesti konecne vycházíme vcelku dobre. Manzel přijal deti dobre, prestehovali jsme se k nemu do bytu…Jezdil na montaze 12 dni pryc a 2 dny doma. Prijemne to nebylo, ale nedalo se nic delat. Potom jsme si s manzelem poridili spolecnou dcerku. Nebylo to někdy jednoduche ale vždycky jsem to s detmi zvladla sama, kdyz tatka byl pracovne pryc. Manzel ma obsedantku, mel k tomu problemy s alkoholem, jezdil do HK a ted jezsi ke klinickemu psychologovi.Bylo to moc tezke obdobi, manzel byl zly a agresivni.Ja se na začátku pokousela branit, az jsem zjistila ze pro nej je to provokace.Vse se ale nastesti strasne zmenilo a manzel s tim zacal bojovat i kdyz ja se stejne porad moc bojim.Cca pred necelym rokem jsme se dohodli, ze si poridime baracek, byt je maly, deti maji malinky pokoj a my spime v obyvaku. Navic jsme chteli zacit opravdu od znova. Debatovali jsme o tom a potom zacali objizdet. Teprve pred nedavnem jsme nasli baracek podle nasich predstav, zacali jsme vse postupne resit, baracek mame rezervaci s tim, ze tento mesic musime poslat rezervacni zálohu. Byt dostal manzel od rodicu, ale ty s prodejem nesouhlasili, takze to bylo spoustu casu a nervu jim vse vysvetlit. Samozhrejme k tomu ted zaciname resit i hypoteku, protoze by z bytu penize nestacili.Dum by byl napsany na manzela, bude do toho davat penize z bytu ktery zdedil.Tak jsme se dohodli na sepsani dohody, ze v pripade rozvodu bude barak pouze jeho a já z nej nebudu mit nic. Vcera byl manzel s klukama na pivu a prisel s tim, ze tenhle byt je pro nej jistota a ze do baraku nepujde.Ze nas miluje ale ze zit muzeme i tady, ze to nezvládne. A ja nevim co dal…Mrzi me, ze to rekl až ted i kdyz jsme se o tom bavili uz mnohokrat.Tady v byte na me pada spousta osklivych vzpominek a jsem ted hrizne zklamaná ????Jsem asi sobec co?

Reakce:
sucuba
Kecalka 220 příspěvků 19.11.18 10:17

Hele já tě chápu, počítala si s tím že půjdete '' za lepším'', že začnete odznova a bude to nový a skvělý začátek. Ale tak jak můžeš začít na baráku, tak můžeš začít i v tom starém bytě. Pokud tvůj manžel barák neutahne, tak ho neutahne, lepší to zjistit teď, než za 10 let s milionovyma dluhama. Ano, sobecké to je. Pokud ti to tak vadí, tak si barák a hypotéku vem na sebe.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4421 příspěvků 3 inzeráty 19.11.18 10:46

ach nemáš to teda vůbec lehké, ti tví partneři jeden druhý nic moc, určitě jsi na všechno hodně sama
ale když se manžel na barák necítí, tak s tím asi nehneš, s barákem je spousta starostí už napořád, ano jsi ve svém, ale pokud buď nemáte hodně peněz nebo není manžel manuálně dost zručný, je to fakt zátěž - no neporadím, jen ti přeji i do budoucna hodně síly, nemáš to jednoduché

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 19.11.18 10:52

ono je to hezká předtava, ale nakupování nábytku a řešení starostí se stavbou, dtěhování a nový začátek ti žádné problémy nevyřeší… možná jen prohloubí. kamarádi z hospody mají možná trošku pravdu.. manžel pujde do rizika, do domu, který by mu třeba po rozvodu zůstal ,ale k čemu by mu byl, když by to bylo někde v háji..velký barák na krku - byt je určitě snažší a ekonomičtější řešení. Děti vyrostou, pujdou časem za vlastním a vám se v bytě místo uvolní až až. Ale spíš mi přostě přijde že se upínáš k tomu, že vám dům zlepší vztah .a to se obávám, že ne.

Elzaaa
Povídálka 31 příspěvků 19.11.18 10:53

No teda nemas to vubec lehke. A co takhle poridit vetsi byt s barackem manzela trochu chapu je to opravdu more starosti a kazdy na to neni noo … tenhle byt treba pronajmout a jit do vetsiho na to by manzel nepristoupil ?

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4421 příspěvků 3 inzeráty 19.11.18 10:58

taky mně napadl větší byt, ale to by zas asi neprošlo přes ty jeho rodiče, ne?

moncapalec
Nováček 2 příspěvky 19.11.18 11:10

Moc dekuji za prispevky☺Neni to o tom, ze bychom na tom byli financne spatne, to urcite ne. Manzel ma plat dobry, ja jsem jeste na MD ale od zari pujdu do prace. Manzel je i moc sikovny a navic se nam nabidl i můj tatka, ze by se spoustou veci pomohl.Jeho kamaradi…Vetsina je svobodna nebo i ty co jsou zadany se chovaji jako svobodni. Hodne hospoda, atd…Ale to je jiná kapitola, mozna chci utect ale je pravda, ze pred myslenkami se utect neda…Mam v sobe smisene pocity.Nasi se rozvedli a hrozne bych chtela aby byli deti spokojene! Zatim mam pocit, ze jsem zklamala hlavne sebe, ze to nedokazu prekousnout a jsem tolik zklamana. Jinak zila jsem v baraku, byvalem statku, takze vim kolik prace to obnasi☺Mame tu navic problem se sousedkou,ted je tedy chvili klid…mame pejska a ona pejsky nema rada-ackoliv jednoho prtavce ma.Divny…A do 2 let je tady v bytovce zákaz psu,tak je toho na me asi fakt moc

Bufanda
Kecalka 432 příspěvků 19.11.18 11:52

Můžu se zeptat, jaký zákaz psů? To snad přece nejde, když byt je v soukromém vlastnictví.

moncapalec
Nováček 2 příspěvky 19.11.18 12:56

Byt je v OV,ale bytovka je SJV(spolecne jmění vlastniku) a funguje to tu trosku jinak 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 11:19
Pokracovani

Holky,obnovuji prosim tema…potrebuji se jen asi vypsat.Debatovali jsme s manzelem znovu o baracku,do toho se nam ozval soused s tim,ze od nas byt chce odkoupit…Tak se manzel uplne zklidnil a rekl ze ho nejvic tizilo ze ho neprodame a tim padem ten baracek bereme.Byt je psany ale na tchana-dali mu ho,jen rekl ze je zbytecne ho prepisovat dvakrat,kdyz ho chceme prodat a koupit barak.Moc se jim nelíbilo,ze si vezme manzel hypoteku,ale reklivze baracek vypada hezky,at si delame co chceme…Tak jsme vsechno rozjeli a oni nam dnes oznámili,ze bud si koupime barak za cenu bytu-coz tady je nerealne,jedine barak v hroznem stavu a dva miliony do nej narvat…S tím,ze nechteji aby si manzel bral hypoteku,ze kdyz si ji vezmeme tak nic z bytu neuvidime.A jelikoz potrebujeme tech 20% na hypo,tak mame smulu.S manzelem jsme z toho nešťastní,vysvetlit se jim to nijak neda…Takze nam ten krasny baracek utece????

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 21.11.18 19:45

Pěkný svinstvo od rodičů. Místo toho, aby se vlastnímu synovi snažili pomoct s hlavně pochopit, že dnes to bez hypotéky nejde, když nemáš statisíce na úctě, tak mu hážou klacky pod nohy. Hezká rodinná soudržnost. U mě by skončili, a dala bych jim to hodně najevo tím, že bych takové lidi nevyhledávala, a jedno jestli jsou to rodiče. O to hůř. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 19:50

No bohuzel se k tomu tak prave stavim,jsem teď strasne zklamana…celou dobu jsem pirad rikala jak jsou tchanovci super,ze lepsi si prat ani nemuzu. No ale ted nam hodili hrozne klacky pod nohy,nechali nas rozjet neco uplne zbytecne :( Kdyby vsechno rekli alespon narovinu nez jsme tohle vsechno zacali podnikat

AloisR
Nováček 4 příspěvky 21.11.18 20:06

A co bytem ručit za hypotéku na dům a současně ho pronajímat? Mohli by jste z pronájmu splácet část hypo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 20:23

To nas taky napadlo,ale oni nepristoupi ani na tohle…A dnes mi jeste rekli,ze mam byt vubec rada ze mame střechu nad hlavou,kdyz jsrm prisla s holou zadnici…Tak to ano,mela jsem jen lednici,pracku,se­dacku,skrin,o­sobni veci a takove ty blbosti…A jeste to rekli tak,ze barak chci jen ja a manzel je skoro nesvepravny

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >