Únava,vyčerpanost v těhotenství

3
30.7.13 11:43

Unava,vycerpanost v tehotenstvi

Ahoj holky, chtela jsem se poradit trpíte nektera vycerpanosti? Jsem v 12+4 a nezvladam doma fungovat tak jak driv. Pritel je nanervy uvarim a jsem vyrizena musím si odpocinout. Nezvladam ho obskakovat jak driv ukizet celej barak starat se o zvirata a zahradu. Porad se hadame. :,( Prejde to nekdy? Na tehotenstvi jsem se tesila jsem po dvou potratech ale ted to je faakt peklo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9092
30.7.13 11:47

@raduika předpokládám, že tvůj přítel je dospělý a dokáže se o sebe postarat, ne? Jak to chceš dělat, až bude dítě na světě? Chlapa bych prostě postavila před hotovou věc, pokud ti není dobře, tak nemůže čekat zázraky, s dítětem to taky nepůjde vždy tak, jak by si představoval…měli byste si promluvit, protože jestli je nas*anej teď, tak do budoucna dost narazí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
30.7.13 11:48

To, že jseš unavená je normální, možná budeš mít v druhém trimestru víc energie - já to tak třeba měla, pak jsem byla unavená ke konci těhotenství. Ale obskakování přítele bych zatrhla už teď a rozdělila si víc domácí práce, narodí se vám dítě budeš se primárně starat o něj, budeš unavená, nevyspalá hlavně ze začátku, takže rozhodně nebudeš stíhat co dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.13 11:49

@raduika taky jsem to tak měla, jen jsem přijela z prace a usnula jsem :) nekdy i po 12h spanku jsem byla unavena. Ale prejde to neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
30.7.13 11:51

Jasné, že prejde ;) Už teraz v 2.trimestri ti bude postupne lepšie a nebudeš taká unavená. V 3.trim. môže byť zase väčšia únava z veľkého bruška :D Ja si pamätám, keď som čakala 4.syna,mi bolo v 1.trim. strašne zle a neskutočne som bola unavená..iba by som ležala..dať prať prádlo a podobné drobnosti boli pre mňa nadľudské výkony :lol:

Teraz som síce v 2.trim.,ale čakám dvojičky, takže nie som taká čiperná ako keď som mala v brušku iba jedno, ale je to aj tým, že už som mala nejaké problémy, takže bývam aj viac psychicky vyčerpaná, ale je to lepšie ako v 1.trim.

Neboj, bude lepšie, treba vydržať :palec:,povedz to aj priateľovi, nech sa obrní trpezlivosťou, bude dobre :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.7.13 11:51

Souhlas s @Verca1989 - s pritelem si razne promluv ted hned, dokud je cas resit veci s trochou klidu.
jo v 2.trimestru ti bude lip, ale ke konci tehotenstvi budes zas vic unavena a ten spravny kolotoc nastane teprve potom…
ja po porodu nevarila a neuklizela nekolik mesicu, nechapala jsem kdy asi bych to tak provozovala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
30.7.13 12:00

První týdny jsou vyčerpávající. Chlap je od toho, aby ti pomohl a podržel tě, čekáš jeho dítě, tak ať se zapojí hned od začátku, bude to dobrý tréning :pankac: Odpočívej a nabírej energii, musíš teď myslet především na prcka a asi ji tvé tělo potřebuje :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
30.7.13 12:16

@raduika Já jsem 10+5, ale v podstatě od začátku jsem úplně KO, vařím jen minimálně, protože se mi u toho zvedá žaludek, pořád bych jen spala. Když vyluxuju nebo vyžehlím prádlo, tak si připadám jako po uběhnutí maratonu :-D
Ale můj partner je soběstačný člověk, takže večeři si z ledničky vezme sám, když se mi nechce vařit a udělám jen volské oko s brambory, tak mu to nevadí. Prostě vidí, že jsem strašně unavená a chápe to :nevim:
Kdybych nechodila do práce, tak bych asi spala celý den :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3403
30.7.13 12:18
@smilestrawberry píše:
@raduika taky jsem to tak měla, jen jsem přijela z prace a usnula jsem :) nekdy i po 12h spanku jsem byla unavena. Ale prejde to neboj :hug:
:pankac: :pankac: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
30.7.13 12:21

Chlap to musí pochopit, připravuj ho na to, že po porodu může být hůř. Já jsem teď v 12 týdnu a už se to lepší, ale ten začátek jsem jen přežívala - zvracení, migrény, únava, no děs. A to první těhotenství bylo celkem v pohodě :nevim:, až teď vidím, že to může být fakt vostrý.
Po porodu jsem skoro nevařila neuklízela tak 4 měsíce, uřvaný nespavý dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12170

Já byla také snadno vyčerpaná a unavená. Po celou dobu těhotenství. Dobrá zpráva je, že jsem si to vybrala vše během tehotenstvi a už pár dní po porodu jsem byla čilá jako rybička. Dokonce snad čilejší, jak před tehotenstvim.
Co je opravdové vyčerpání jsem ovšem poznala, až v druhém tehotenství. Ale to byla vyčerpanost stylu dojít na záchod a zpět do postele, protože víc nezvládnu. Pocity na omdlení trvající hodiny a to i v leže. Krevní testy ukázaly nedostatek železa. Po nasazení jsem byla jako vyměněna a měla plno energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130

Taky jsem to tak měla, hold přišel přítel z práce, musel uvařit, nakrmit zvířata, něco poklidit :nevim: Nedalo se nic dělat…nakonec jsem skončila v nemocnici a bylo tu všechno opravdu na něm. No a teď při druhým těhotenství to zvládnul i bez keců, psům uvařit, dítě obstarat, mě politovat :mrgreen: Začíná se bejčit až teď, ve 29tt :cert: Ještě musí vydržet, byl asi měsíc, kdy jsem měla energie na rozdávání, teď chodím s malým spát po o, takže toho doma už taky neudělám tolik, no, ale snažím se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
30.7.13 12:22

Holky tak já mám to samé :( ted jsem začala čerstvě 4tý měsíc. Říkala jsem si, že jsem zlenivěla. Pořád bych jen spala, ležela, seděla. Dřív jsem vařila ráda, úklid koupelny mě taky celkem bavil, žehlení jsem přetrpěla atd..ale dneska 8o když nemusím nevařím, koupelnu jsem neuklízela ani nepamatuju, vždy jen v rychlosti záchod a sprcháč ať nejsme jak u prasat, prádla tu mám celej koš no hrůza, jsem doma, ale stejně si přijdu jak kdybych pořád kácela strom :( přijdu si i divně před přítelem jelikož chodí z práce a já mám dny kdy na nic nešáhnu :( já mám i nevolnosti a zvracení, tak to už ten den vůbec nic nedělám a když je lépe, tak se nutím alespoň do něčeho :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
30.7.13 12:25

@Elen8 taky to tak mám, co jsem těhotná, tak ideálně jen sedím a čumím :oops: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
30.7.13 12:25

Omlouvám se, ale takový přítel by se mi teda moc nelíbil. Měl by to podporovat a ne být na nervy. Je to těžké období. Já jsem teď 36 tt, a nezvládnu už téměř nic, takže musíš čekat že to může být klidně i horší. A horší to jistě bude až se prcek narodí. Zkus si sním o tom promluvit a vysvětlit mu jak se cítíš :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama