Unavená, vyšťavená, otrávená

Anonymní
12.12.19 12:29

Unavená, vyšťavená, otrávená

Ahoj všem,

potřebuji trošku podpořit, že v tom nejsem sama.
Dostala jsem do jakési smyčky únavy, otravy, stresu. Jsem cca 1,5 roku zpátky v práci po MD. Dělám 6 hodin denně, ale práce se na mě hrne a dochází mi, že na oddělení, kde dělám, není práce na zkrácený úvazek moc vhodná + nestačím jazykově. Už si hledám jinde, jsem domluvená se šéfovou, že kdyby bylo v rámci firmy něco jiného, tak mě mají evidovanou na personálním.
Ale tak nějak cítím, že asi potřebuji radikálnější řez - prostě dát výpověď teď hned.
Mám štěstí, že manžel vydělá dost na to, abychom bez mého platu zásadně nestrádali
Co mi vadí víc, že jsem fakt unavená a pořád bych spala. Jsem teď doma s nemocnou dcerou a dopoledne jsem prospala. Vím, že i moje stravování je na palici, je to celé zacyklené.
Hrozně se těším na Vánoce, až budeme doma v klidu a nebudu mít v hlavě práci a co je všechno potřeba udělat a stihnout. Průšvih je to, že nemám energii na cukroví, úklid…
Omlouvám se, že to nemá hlavu ani patu. Hledám jen pochopení, řešení je mi jasný…
Od manžela mám podporu, doma to funguje. Jde hlavně o to že moje už tak nic moc ego dostalo děsně na zadek…
Děkuji za přečtení

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19611
12.12.19 12:44

Ahoj, pokud fakt s penězi vyjdete a potřebuješ klid, tak žádná práce za to nestojí. Takže klidně pracák. Není to ostuda.

Jinak Vánoce jsou pořád dokola. Já už před x lety zjistila, že si ten stres na sebe nakládám jen a jen sama. Takže uklidím, co uklidím. Vždyť uklízím celý rok. Ale žíly mně to netrhá, když nebude utřená ta poslední polička. Cukroví to samé. Prostě něco stihnu, a když nebude, tak mě za to nikdo nadávat nebude. Dárky jsme u našich omezili na minimum. A tchánovce už jsem taky pomalu zpracovala. A nejvetší pochvalu jsem před pár lety dostala od manžela, když řekl, že se mnou to byly ty nejlepší Vánoce. Protože byl klid a pohoda a žádné zběsilé gruntování, honění jídla, dárků. Takže si teď s dcerou lehni a odpočni. Potom něco málo třeba zadělej nebo společně kousek ukliďte. A zase odpočívej.

Vźdyť Vánoce mají být o zklidnění, rozjímání, ponoření se do sebe. A ne šaškování v obchodech a vymýšlení x druhů cukroví. Držím palce. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 12:49

@P4ja Děkuji. Já právě nevím, jestli by mě ten pracák v mé blbé náladě ještě nesrazil níž. Jde taky o to, že v té práci, kterou dělám, nevidím smysl. Fakt mě ubijí.
Vánoce řeším podobně, jako ty - ale letos nemám sílu ani na tu trošku cukroví, co dělávám. Ale snad se o víkendu postavím na nohy.
Dárky mám, jsem blázen, co je řeší už od září a baví mě to. Takže to jsem v klidu :) A nekupujeme široké rodině, takže v pohodě.
Díky za tvá slova.

• Citovat
  • Nahlásit
19611
12.12.19 12:53
@Anonymní píše:
@P4ja Děkuji. Já právě nevím, jestli by mě ten pracák v mé blbé náladě ještě nesrazil níž. Jde taky o to, že v té práci, kterou dělám, nevidím smysl. Fakt mě ubijí.
Vánoce řeším podobně, jako ty - ale letos nemám sílu ani na tu trošku cukroví, co dělávám. Ale snad se o víkendu postavím na nohy.
Dárky mám, jsem blázen, co je řeší už od září a baví mě to. Takže to jsem v klidu :) A nekupujeme široké rodině, takže v pohodě.
Díky za tvá slova.

A co konkrétně, by tě srazilo??? To, že tam půjdeš?? To je přece v pohodě, pokud celý život makáš, tak nevidím důvod, proč se tam na pár měsíců neuklidit. A jestli víš, že potom práci najdeš, tak bych do toho šla. Zdraví a pohoda je jen jedna. Za to peníze nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
12.12.19 13:23
@Anonymní píše:
Díky za tvá slova.

Proč si nenecháš napect a uklidit, když na to máte prostředky? A dej výpověď a odpocin si, vím, o čem mluvím, stalo se mi něco podobného po mateřské a rovnou plnem úvazku. Tělo to odneslo, přes den jsem šla dalších půl roku, nepočítej, že budes ready za 2 týdny. A pokud nestradate, tak si klidně udělej volno na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
12.12.19 13:25

Neni zadna ostuda, kdyz si das odpocinek.Ba naopak, z toho jak pises, bych ti to radila :hug:.Strasne se ti ulevi, zadna prace nestoji za to, aby ses citila takto nespokojena, nestastna. Podivas se po jine praci, doma si jeste uzijes ten pocit zazemi:Na pracak nutne nemusis, muzes se nahlasit jeste doma, jako vetsina zenskych s malyma detma.Mas manzela a zazemi, toho si vaz a dej na svoje pocity :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
12.12.19 13:27

@P4ja hele pozor :lol:,ja si taky nenecham nikym napect a uklidit, peotoze nemam cas pred pani na uklid uklidit a cukrovi mam nejlepsi ja :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 13:33

Holky díky, co se práce týče, mám jasno.
Jen k těm financím. Manžel vydělá tolik, že budeme fungovat, ale nebude to na vyskakování. Takže třeba paní na úklid fakt ne. Spíš tak, že kdybych půl roku - rok nepracovala, tak to prostě přežijeme.
A cukroví dělám kvůli dětem, máme 3 holky, takže se na to těší :D
Děláme tak 4 druhy, aby to vonělo.

• Citovat
  • Nahlásit
19611
12.12.19 13:48
@wildcherry píše:
@P4ja hele pozor :lol:,ja si taky nenecham nikym napect a uklidit, peotoze nemam cas pred pani na uklid uklidit a cukrovi mam nejlepsi ja :lol:

Hle, já ale nic nepsala a tom, že si má zakladatelka nechat napéct a uklidit, to psal někdo jiný…já taky radši peču sama, i když na ten úklid si příště pořídím aspoň robotický vysavač :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
12.12.19 14:06
@P4ja píše:
Hle, já ale nic nepsala a tom, že si má zakladatelka nechat napéct a uklidit, to psal někdo jiný…já taky radši peču sama, i když na ten úklid si příště pořídím aspoň robotický vysavač :)

Tak to jsem spatne ocitovala :*.Ale pointa stejna :mrgreen:.Roboticky je super, kdykoli ho zapnes i z prace, prijdes domu u uklizeno.Ale vis jak, zbytek neuklidi, nenapece, neuvari :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
12.12.19 14:06
@Anonymní píše:
Holky díky, co se práce týče, mám jasno.
Jen k těm financím. Manžel vydělá tolik, že budeme fungovat, ale nebude to na vyskakování. Takže třeba paní na úklid fakt ne. Spíš tak, že kdybych půl roku - rok nepracovala, tak to prostě přežijeme.
A cukroví dělám kvůli dětem, máme 3 holky, takže se na to těší :D
Děláme tak 4 druhy, aby to vonělo.

Bude to dobry, uvidis :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19611
12.12.19 14:23
@wildcherry píše:
Tak to jsem spatne ocitovala :*.Ale pointa stejna :mrgreen:.Roboticky je super, kdykoli ho zapnes i z prace, prijdes domu u uklizeno.Ale vis jak, zbytek neuklidi, nenapece, neuvari :lol:

Jasný, ale já to nehrotím. Pečení mám pro zábavu. Třeba teď jsem hodila dva druhy do robotu. A úklid se taky nepo :) A o vaření měn nemluv. KAždý den něco vymýšlet. Nebo ob den, to je sranda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
12.12.19 14:59
@P4ja píše:
Jasný, ale já to nehrotím. Pečení mám pro zábavu. Třeba teď jsem hodila dva druhy do robotu. A úklid se taky nepo :) A o vaření měn nemluv. KAždý den něco vymýšlet. Nebo ob den, to je sranda :)

Taky jsem si k tomu pred chvilou stoupla :lol:,vyndam varku a odvezu holky k babicce a budu pokracovat, chlapa uvidim az v sobotu,pohodicka.Az teda na praci, tam musim :mrgreen:.Ja uklizim porad, takze vanocni uklid je pro me vlastne normalni vetsi uklid jednou za tyden, nejhorsi je, ze se mi proste nechce, to je cely :cert:.Jsem rano hrozne prochladla s malou a jeji tridou na brusleni a nejradeji bych lehla pod deku a ne pekla :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
12.12.19 22:24

Zkus si najít v životě rovnováhu. A buď na sebe pyšná, až se ti to podaří. Není umění si toho naložit na bedra víc, než zvládnu, ale naopak - umět si říct o pomoc je taky umění. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
13.12.19 13:58
@P4ja píše:
Hle, já ale nic nepsala a tom, že si má zakladatelka nechat napéct a uklidit, to psal někdo jiný…já taky radši peču sama, i když na ten úklid si příště pořídím aspoň robotický vysavač :)

To jsem psala já :wink: já mám robotický vysavač týden a jsem nadšená, i vytírá, doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat