Unavená ze situace kolem koronaviru

9506
10.10.20 23:15

Unavená ze situace kolem koronaviru

Ahoj všem, máte to taky tak? Po dnešku, televize atd.,se cítím tak jeťě, že snad ani nemám sílu tady popisovat co mě k tomu napadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1895
10.10.20 23:23

Jo, dnes jsme to řešili s partnerem. Jak omezí pohyb, bůhví, jak dlouho se třeba neuvidíme, já bydlím na Moravě a on v Čechách. Tím pádem nám odpadá i hledání domečku. Toho se teda bojíme. Jsem nas… na Čínu, že to takhle pos…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
10.10.20 23:26

Co se osvědčilo mě? Vypadnout od všech sítí, diskusí, internetu, televize, jít s rodinou někam ven, na hřiště nebo do přírody, a korona témata úplně vypustit. Nebo si najít koníček, do kterého se zcela ponoříš a vytěsníš ten blázinec z hlavy. At už je to sport, zahrádkaření, čtení, šití nebo vyšívání.
Hlavu vzhůru, zas bude líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13608
10.10.20 23:29

Nepochybuji, ze to vše zase zavrou, bohuzel si myslím, že hodne brzy a fakt me to depta. Ale jinak zprávy nečtu a na novu a spol zásadně nekoukám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
10.10.20 23:34

Přesně, vypustit to z hlavy a hlavně se tomu nepoddávat. Na zprávy už ani nekoukám, je mi z toho taky šoufl. Zase bude líp, ale lidí kteří kvůli tomu co se děje, mají existenční problémy je mi fakt líto a že jich není málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
10.10.20 23:35

Ja uz toho mam taky pekne po krk. Zijeme v cizine, do cr nemuzu, nikdo nemuze n navstevu k nam, pokud teda nechce do karanteny. Deti ted maji prazdniny, zrusili jim tabor ze jeden vedouci je pozitivni. V praci jsou kvuli tomu furt nejaky obstrukce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
10.10.20 23:38

Taky toho mam dost, dotyka se nas to cele rodiny, nebydlime v cechach a ta nejistota, kdy se uvidime s rodinou me ubiji. Financni hledisko ani nekomentuju. A moc dobre si pamatuju jak my tu meli lockdown (smelo se jen do prace, jinak nic ) a na psychiku to bylo sileny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
10.10.20 23:47
@ocean.mama píše:
Taky toho mam dost, dotyka se nas to cele rodiny, nebydlime v cechach a ta nejistota, kdy se uvidime s rodinou me ubiji. Financni hledisko ani nekomentuju. A moc dobre si pamatuju jak my tu meli lockdown (smelo se jen do prace, jinak nic ) a na psychiku to bylo sileny

znamenalo to, že jste nesměli ani na procházku do přírody nebo si jít někde do lesa zaběhat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
10.10.20 23:47

Kazda epidemie v minulosti skoncila, skonci i covid. Nejakej cas se s nim naucime zit a jak bude dal, to presne nikto nevi, ale skonci, jak skoncila kazda epidemie. Kazda mela tvar zvonu, stoupa, kulminuje a pak (zatim se nevi presne proc), pak to klesne a odezni. Treba se virus mutacemi postupne oslabi, treba se z nej stane sezonnej virus, jak chripka.

Umrtnost je podobna jak pri chripke, ano muze zabijet, ale zdravi devastuje i stres, pokud trva dlouho, tak se zbytecne nestresujte z kovidu. Zakaz vychazeni zvladla spousta statu, neni to nic, co nejde zvladnout, budete mit vychazky, obchody, lekarny budou otevrene, par tydnu preckate a je to a bude lip. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
10.10.20 23:50
@pe-terka píše:
Co se osvědčilo mě? Vypadnout od všech sítí, diskusí, internetu, televize, jít s rodinou někam ven, na hřiště nebo do přírody, a korona témata úplně vypustit. Nebo si najít koníček, do kterého se zcela ponoříš a vytěsníš ten blázinec z hlavy. At už je to sport, zahrádkaření, čtení, šití nebo vyšívání.
Hlavu vzhůru, zas bude líp :kytka:

presne, vypadnout a…idealne vypnout i bednu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
10.10.20 23:53
@My Melody píše:
presne, vypadnout a…idealne vypnout i bednu. :)

já se právě bojím toho, kdyby nám bylo tohle znemožněno. Tak zjištuju, jestli lockdown v praxi znamená i to, že se člověk nesmí (s rodinou) projít do přírody? To už by bylo úplně zvrácené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
10.10.20 23:56
@pe-terka píše:
znamenalo to, že jste nesměli ani na procházku do přírody nebo si jít někde do lesa zaběhat?
nejdriv byl prisnej lockdown, jen do prace a zpet, na nakup jen jeden clen rodiny, nesmelo se nikam jezdit autem - ani vencit psa. Mohlo se jednou denne na zdravotni prochazku ( ale na tu se opet nesmelo jezdit, jen jit). Po 3tydnech to trochu rozvolnili
Takze odpoved - mohlo se ven ale jen v miste bydliste, jednou denne a max 2 osoby

Příspěvek upraven 10.10.20 v 23:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60461
10.10.20 23:56

Je to celé nesmysl.. Chtějí nás na příštích 10 let zavřít jak pokusné králíky do akvária? Virus tu byl, je a bude.. A jako co? Při chřipkové epidemii se taky nic neřeší a ta bývá horší.. A rychlejší, protože se nedělají tyhle nesmyslné opatření a selekce.. Je to hnus :think: dneska jsme doma debatovali, za pár mám termín porodu.. Chlap trne hlavně proto, aby zase nezakazali otce u porodu, je to pro něj hodně důležité :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60461
10.10.20 23:59
@ocean.mama píše:
nejdriv byl prisnej lockdown, jen do prace a zpet, na nakup jen jeden clen rodiny, nesmelo se nikam jezdit autem - ani vencit psa. Mohlo se jednou denne na zdravotni prochazku ( ale na tu se opet nesmelo jezdit, jen jit). Po 3tydnech to trochu rozvolnili

By mě zajímalo, jak bych to dělala třeba se synem, pro kterého si jezdím 160 km daleko.. Že bych ho jako nesměla vidět co jak.. Strašný.. Snad iim nebude hrabat.. I když teď jsem kdesi zaslechla, že už ani do obchodu nemůžeme jako rodina.. Zatím je nás 5.. To mám jako 3 děcka nechat doma či jak? Nechapu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
10.10.20 23:59
@ocean.mama píše:

A ta zdravotní procházka mohla být s partnerem, dětmi? Jak to kontrolovali? A co situace, kdy pečuji o osobu blízkou a její bydliště je vzdáleno třeba dva km? Jak se řešilo tomhle, potvrzením od praktika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama