Unavené a přetažené 3měsíční miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
200
30.12.21 19:29

Unavené a pretazene 3 měsíční miminko

Dobrý den, mám doma tříměsíční miminko a problém s jeho spánkem. Přes den prostě nespí. Je vidět, že je unavené, ale nedokáže usnout. Když usne tak na pár minut třeba deset, dvacet, jak kdy, nikdy déle jak 20 nespí. Vzbudí se, je vidět, že by ještě spalo, ale prostě už neusne. Od toho se pak odvíjí celý den, je mrzute, přetazene, unavené. Po pár minutách spánku vydrží max půl hodinky vzhůru a pak znovu celé, je unavené, spí chvíli a tohle je celý den dokola, už od narození a předchází tomu třeba i hodina nez usne na těch pár minut…Vyzkoušela jsem vše, zavinovat, zvuky, nosítka, kočár, uhoupat, vibrace, dát spát dřív, později atd… nic na něj nefunguje, pořád je to stejné dokola. Má reflux a samozřejmě zvýšenou polohu pri spánku, myslíte, že to může být tím? Máte někdo něco podobného? Kdy se to zlepšilo nebo preslo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1819
30.12.21 19:50

Muj prcek spal jako novorozenec v pohode a zlom prisel prave kolem toho 3. mesice a trvalo to tak do zacatku 5., potom uz pohoda. Spal presne ty kratke spanky, max dvacetiminutovky. Zkousela jsem uspavat driv, pozdeji, nic nefungovalo. Kolem 4 m prochazi mimca spankovou regresi, takze to pricitam tomu.

Reflux mel taky, potreboval spat na levem boku a na klinku.. i v kocaru casto spal na boku.

Takze za me jen vydrzet a prezit to.. ja pak hodne dukladne sledovala jeho bdela okna a pricitam to k tomu, ze se to plynule o dost zlepsilo (na instagram. profilu spanekmiminek jsem si vzdy nasla prispevek s aktualnim mesicem a zkousela se ridit tim, fungovalo)… ale teda spi jen doted (9 m) v kocare, v posteli neexistuje :mrgreen: od toho 5. mesice do ted uplna pohoda, vim skoro na minuty, kdy usne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18914
30.12.21 20:27

Chce to, aby jakmile se zacne po tech 20 minutach budit, aby mohl hned zase zabrat. Tj. mit ho v kocaru nebo nositku a hned pri prvnim signalu ho nevyndavat, ale chodit, houpat atd.
Zabere az takto napodruhe a pak teprv spi dele.
Zkousela jsi..?
Plus pokud kojis, spat v posteli s nim a hned prso, klidne po te pulhodine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67431
30.12.21 20:54

@Pavlas.1991 mě Kluk na začátku usinal jen v šátku nebo v autě. takze jak byl unavený, do auta a jedeme :mrgreen: :lol: dal 3× denně 15 minut, ale v autě vydržel trasu Brno-ostrava a zpět :mrgreen: :lol: v šátku to bylo tak 4× denně 20 minut a byl v pohodě.. jo a reflux měl taky.. spánek se upravil až po 6.mecisi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
30.12.21 21:38

@Lucie_Sx bohužel nekojím, v nosítku spí úplně stejně, v kočáru taky, vždy po chvilinkach a pořád se budí nebo už nezaspi.. myslíte, že se to změní někdy, že bude spát třeba i hodinu v kuse? Jsem z toho dost nešťastná, myslím, že by jinak byla spokojená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
30.12.21 21:40
@Luminance píše:
Muj prcek spal jako novorozenec v pohode a zlom prisel prave kolem toho 3. mesice a trvalo to tak do zacatku 5., potom uz pohoda. Spal presne ty kratke spanky, max dvacetiminutovky. Zkousela jsem uspavat driv, pozdeji, nic nefungovalo. Kolem 4 m prochazi mimca spankovou regresi, takze to pricitam tomu.

Reflux mel taky, potreboval spat na levem boku a na klinku.. i v kocaru casto spal na boku.

Takze za me jen vydrzet a prezit to.. ja pak hodne dukladne sledovala jeho bdela okna a pricitam to k tomu, ze se to plynule o dost zlepsilo (na instagram. profilu spanekmiminek jsem si vzdy nasla prispevek s aktualnim mesicem a zkousela se ridit tim, fungovalo)… ale teda spi jen doted (9 m) v kocare, v posteli neexistuje :mrgreen: od toho 5. mesice do ted uplna pohoda, vim skoro na minuty, kdy usne :lol:

Ona to má už od narození, za tři měsíce se nic nezměnilo, jen dává teď víc najevo, že je pretazena :D na ten instagram kouknu, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
30.12.21 21:43

@martina.se v autě usne taky, presne kolem dvaceti minut :D prostě pořád stejný čas ať jde o naruc, postýlku, kočár, auto, nosítka… ještě jsem si všimla, že nemá ráda uspavani, přijde mi i kontakt, že když uspavam tak ji tím budeme, položím do postýlky, chvíli vracím dudlík a usne (na tu chvili)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
31.12.21 08:01

Nám se syn budil mezi 5.-10. měsícem á 30-40 min, asi mezi fázemi spánku. Pomohlo ho rychle chytit a chvíli houpat pohupovanim se v kolenou. Tím nakonec uspal třeba ty dvě hodiny „v kuse“, měl v tom dvě houpání. To by nefungovalo?
On ten mozek někdy dozraje a přestane to dělat. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
31.12.21 15:32

@Ztřeštěnka občas,když se takto vzbudí, tak vrátím dudlík a trvá tak 10 min než znovu usne, ale to už spí stylem, že se vrtí a má zavřené oči, žádný tvrdý spánek.. myslíte, že to může být i nezralosti nervové soustavy? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
1.1.22 13:30

@Pavlas.1991
Urcite. Ono se to pak najednou zlomí a přitom budete dělat všechno jako dřív. A dřív to nefungovalo a pak najednou to půjde. :)
Ve třech měsících už byste mohli zkoušet nějaké rituálky, aby věděla, že jde spát. Zvlášť večer. Vykoupat, namazat, zpívat, nechat třeba koukat z okna, než bude uložena.. Během dne jde taky něco vymyslet, aby to bylo pořád stejné a ona se po tom naučila usínat: třeba kolotoč nad postýlku, převlékání do pyzamka, nějaká ukolebavka, muchláček..
Prvky těchto ritualků jdou pak použít i při tom opětovném uspání, když se probudí po krátké době. Aby si mohla říct něco jako „Aha, máma dává najevo, že bych ještě měla spát“. Já jsem v několika případech dala kluka i ve čtyři ráno znovu do vany, a zopakovala celé večerní uspavani, když už jsme byli vzhůru dvě hodiny a on si myslel, že je den. :zed:
Je to jak u dospělých. Kdyby mě náhle něco probudilo, můžu se cítit relativně vyspana i po dvou hodinách místo osmi. Kdybych neměla možnost kouknout se na hodiny, tak si i můžu myslet, že jsem spala dlouho… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
1.1.22 21:28

@Ztřeštěnka večer pravidelně koupeme, pak zabalím do deky dám dudana položím do postýlky a až teda do té hodinky usne konečně tvrde za celý den. Nějaké zpívání, masáž atd nepřichází v úvahu, každý den po 4 hodině je z celodenního nevyspání tak unavená, že řve. Při koupání, při mazáni opravdu hysterický řev a to už od narození. Přijde mi, že nic neplatí 😔 dneska to bylo šílené, v kočáru opět 20min a pak řev řev řev a nemohla zabrat to bylo někdy v půl druhé a pak usnula až v půl páté opět na 20min, ale mezitím šílené, unavená, uplakaná.. jsem už fakt bezradná. Ani si s ní nemůžu pohrát, dát na bříško atd, protože pořád brečí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
1.1.22 22:16

Dcera měla 30 minutovky.Jak uběhlo 30 minut, následoval šílený rev, protože chtěla spát, ale měla nedozralou nervovou soustavu a neuměla přejít do dalšího spánkového cyklu sama. Takže po 25 min houpání, nejdřív na ruce, pak kočár, pak míč a nakonec závěsná hračka. Sama od sebe usnula poprvé na posteli v 5 měsících a úplně se to zlomilo asi v jejich 7 měsících, kdy zvládla hodinu a půl. Jo a měla tichý reflux.ale ten na spaní moc vliv neměl ( nošení v šátku nemělo efekt,30 min a rev) vydržte, ono se to zlomi :) ale upřímně si ten první půlrok radši moc nepamatuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
2.1.22 11:26

@Yezgare tak to máme podobné, už jsem z toho fakt unavená, jak je protivná. Když se mi ji podaří znovu uspat tak se zase za pět minut vzbudí a takhle pořád dokola. Snad se to brzy zlepší. Večer problém není, má to takhle hlavně přes den..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
9.1.22 10:51

@Ztřeštěnka tak bych ráda napsala jak pokračujeme, zkusila jsem Vaší radu, malá usne na těch svých cca dvacet minut pak s probudí kouká kde je tak ji rychle soupnu dudlík a držím držím dokud nezabere, sice sebou mele i dvacet minut než zabere, ale usne znovu třeba na půl hodiny, takže je to teď přesně tak jak jste psala Vy :) ale začala se mi budit více v noci, myslíte že to může být tím, že spí teď trochu víc přes den? Já už fakt nevim :D byly ji tři měsíce a přijde mi, že se to večerní spaní úderem 3 měsíců zhoršilo a denni trochu zlepsilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
9.1.22 12:47

@Pavlas.1991
Pokud má i nějaká bdela okna během dne, cca 2-3 hodinky dlouhé, ale je to individuální, tak bych si určitě nemyslela, že je přespana a proto se víc budí v noci. Naopak horší noční spaní bývá, když je dítě unavené a přetažené ze dne.
Přes den je to určitě fajn, že uspí víc v kuse! A nebojte, ona ta doba houpání se může zkracovat, my jsme pak už houpali tak pět minut a spal. Od roka spí v kuse ve dne i v noci :pankac:
V noci může mit milion a jeden důvod, proč se budí víc. Kolem čtvrtého měsíce se mění schéma spánku, zkracuje se potřeba spánku, může mit víc hlad, protože má zrovna spurt, mohly ji začít bolet zuby, učí se nové věci, takže nové podněty, může ji být horko/zima…mela divoký sen. Neznepokojovala bych se, za týden může být všechno jinak. Z pár dní se nedají dělat závěry :)
Držim palec!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat