Unavené oči v těhotenství

542
2.6.13 14:33

Unavene oci v tehotenstvi

Ahoj, jsem v 35. tt a uz tak mesic mam pocit, ze vidim na dalku hur, nez driv. A casto mam unavene oci a obcas se mi delaji mzitky. Nevim, jestli s tim na ocni, nebo pockat, co bude po porodu. Nekde jsem cetla, ze se nekomu v tehotenstvi mirne zhorsi zrak a pak se zase vrati do normalu. Mate nekdo osobni zkusenost?
Nerada bych zbytecne zacla nosit bryle…hlavne proto, ze jsem driv bryle nosila, pak sla na laserovou operaci (uz je to tak 7 let) a bojim se, aby se mi dioptrie nevratily. Dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31600
2.6.13 14:39

V těhotenství se mění tlak i v očích, po porodu by se to mělo zase upravit. Pokud máš ok tlak i moč u dr, tak to zřejmě bude jen tím, nicméně je dobré to říct, existuje spousta drobných náznaků hrozící preeklampsie, něco s očima myslím taky bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3985
2.6.13 14:49

@Vendy31 ahoj, jsem na tom velmi podobně. Taky jsem byla na laseru. Také už to bude kolem 7mi let. Při poslední kontrole jsem jim říkala, že plánuju těhotnět. bylo mi řečeno, a´t se příjdu ukázat pár měsíců po porodu. No než jsem se tam dokopala, otěhotněla jsem podruhé, takže zatím čekám, co bude. Ale bohužel musím říct, že po prvním těhotenství se mi vidění do dálky zhoršilo a v dalším mám pocit, že je to ještě o krapet horší. na jedno oko vidím dost rozmlženě :( Myslím, že chodit te´d je zbytečné, případné zhoršení se stejně ustáluje až po porodu a asi by se Ti placení brýlí na těch pár měsíců těhotenství pěkně prosražilo. Já tedy zatím vyčkávám, ale pak se mi brýle určitě nevyhnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
6.6.13 13:00

Ahoj holky, dekuju za reakce. Asi to bude kombinace unavy a zhorseni zraku. Ale je to fakt neprijemne. Asi si dam par dnu pauzu od TV, cteni i pocitace a snad to pomuze. Uz od rana mam vzdycky strasne unavene oci a jakoby spatne zaostruju. Doufam teda, ze se to po porodu spravi.

@Koty kdyby ti dali bryle, sla bys do te operace podruhe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3985
6.6.13 14:31

@Vendy31 no já nevím, jestli se to dá dělat opakovaně. Záleží na tloušťce rohovky, takže kdoví jestli to jde znovu provést u každého :think: jako kdybych měla do 2 dioptrií, tak bych to asi znovu neřešila. Zkoušela jsem si jedničky a přišly mi silné, takže asi nic velkého k řešení to nebude. Teda doufám 8) Mně po operaci zůstalo na jednom oku půl dioptrie a tohle oko mě teď zlobí, to se zhoršilo určitě. Mně by slabé brýle nevadily, jako image doplněk bych se tomu vůbec nebránila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat