Únavový syndrom, jak s ním bojovat??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 14:41
únavový syndrom, jak sním bojovat??

Dobrý den, je zde někdo kdo měl či má únavový syndrom? Za poslední tři týdny jsem skončila několikrát opakovaně na neuru neschopná zcela pohybu závěr únavový syndrom a že mám ke své neuroložce, jenže ta mi dala termín za půl roku. Do té doby asi nedožiju, je to den za dnem horší, bolíměkaždý kousek těla, spát bych mohla 24 hod nonstop, dokonce se mi poslední 4 dny stalo že jsem usnula při mluvení a hraní s dětmi.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 22.09.18 14:45

@brumi Ahoj, já ho měla diagnostikovaný před lety, spala jsem také pořád. Byla jsem na všech možných vyšetřeních a nikde nic. Také jsem usínala všude možně. Jen mě napadá, nemůžeš mít narkolepsii třeba? Určitě by to k neurologovi chtělo dříve, ale máš pravdu, že ty termíny jsou hrozné. Já letos byla také na pohotovosti a neuru, také mám problémy s hybností, tuhnu, mám slabosti… byla jsem na EMG a nic nenašli. Prý to mám psychické, ale fakt hodně mě to omezuje. Přeji ti, ať je to brzy lépe, odkud jsi?

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 14:51

@Lollitka jámám tyto stavy a k tomu ještě hodně silnou tetanii, no jak mě chytne i ta to je konec,navíc co mám problémy s tím že jakoby zcela orchnu se veze ruku v ruce i to že na levé ruce minonstop brní celé ty týdny palec a ukazovák. Jsem z Ostravy. u mě už psychický původ vyloučil psychiatr, a bylo něco co ti pomáhalo ty šílený stavy trochu kočírovat? přece jen mám 3 dítka a fakt už to nedávám

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 22.09.18 15:01

@brumi Já mám přesně stavy, kdy jakoby celá ochrnu, ale právě to prý mám z psychiky. A tobě na neurologii na pohotovosti nic neurologického nezjistili? Byla jsi na nějakých vyšetřeních? Ono únavový syndrom se dá snadno říct hodně věcem, ale někdy je lepší ještě něco dovyšetřit. A jinak jestli mi něco pomohlo, no v době největší únavy jsem prostě musela jít spát, bylo to nepřekonatelné, ale časem se to trochu zmírnilo a co mi to asi nabouralo byl Champix, který jsem brala na odvykání kouření a skoro 14 dní jsem po něm téměř nespala. Od té doby se mi střídají periody nadměrné spavosti a pak veliké nespavosti. Pomáhalo mi i fitko, ale to teď kvůli těm slabostem a „ochrnování“ jde dost blbě, přesto se snažím tam chodit. Také můžeš zkusit procházky na čerstvém vzduchu s dětmi. Kafe nezabíralo, energeťáky taky ne, navíc ty moc pít nechci.

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 15:09

@Lollitka jj dělaly krevní testy ct a mg, na vzduchu jsem hodně, do té cca 13 hod to ještě jde ale pak už nastává krize, u mě ale teda nevím co to rozjelo, jestli hodně dlouhodobý stres a celková unava kdoví :nevim: ,kávu ani energe´Táky taky nepiju,už jen proto že mám od narození i v klidu tep přes 150…ale než jsem začala být tak utahaná měla jsem opačný problém, nemohla jsem vůbec spát,vždycky jsem si ráda dalatřebanahod až dvě poo šlofíka s dětmi a cc měsíc zpět nic, vnoci usínačka až po půlnoci nejdřívdo toho několikrát zanoc vzhůru a v půl 7 nanohách, teď spím furt, večerchpodím s dětma i když ty kolikrát usínajípozději já už kolem 19 a spím jak zabitá do 5 než řve budík a v 6 už bych zase chrněla

Lollitka
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 22.09.18 15:18

@brumi Já v nejhorším období spala třeba do 12 h a chodila jsem spát mezi 17-18 h, prostě se to nedalo, být vzhůru. Teď je to lepší. Na CT i MRI jsem byla také a na odběrech podrobných, dostala jsem se i na alergologii, ta nabrala vše možné a řekla právě, že mám únavový syndrom. Ale fakt je to teď lepší, i když unavená jsem víc, než ostatní, to zas jo. Právě u tebe to možná fakt může být díky stresu a právě té předcházející nespavosti + tím, že máš 3 děti, to je určitě pořád co dělat, až toho může být moc. To vše tě mohlo vyčerpat a proto jsi teď zas tolik unavená. Nemůže ti někdo z rodiny, příbuzných, třeba pomoci někdy hlídat, abys měla nějaký čas pro sebe a mohla si odpočinout? Vstávat v 5 si vůbec neodvedu představit,

Mar80
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 22.09.18 15:21

@brumi resil někdo tvou tepovou frekvenci ?

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 15:32

@Lollitka naši se snaží ale oba pracují hodně časově náročně, takže je to velmi málo a chlap to je na prd ten vůbec,nemám být přece z čeho unavená,když pracuju z domu :zed: :zed: ale den mám furt v jednom kole,v pět budíček vypravit všechny do zs a mš,pak pracuju cca do 13 jak stíhám za necelouhod už je nejstarší doma ze školy,takže úkoly,pakhod čas než prckové v tom udělám domácí povinnosti úklid a pod,ak s dětma večer klasika co k tomupatří všem připravit všechno plus jídla na druhý den( malý má dietu) takže všechno jídlo do mš a tak to je 7 dní v týdnu,s tím že malí ještě v noci vstávají oba dva :zed:

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 15:33

@Mar80 jj už kdysž jsem byla malá tak pátrali ale nikdo nic nezjistil,rok zpoět jsem byla zase na kardiu a vše úplně ok,srdce jako zvon :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 13167 příspěvků 22.09.18 15:33

zkus si nechat ještě vyšetřit štítnou žlázu, ten tep i únava můžou být od toho

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 15:38

@ka2ka na endokrinologii jsem byla také musím docházet protože máme velké zatížení v rodině…kdysi jsemměla mini uzlinky ale už nejsou,alemyslím že na tom má velký podíl jak celkové vyčerpání a stres tak i to že 3 roky jsem měla šílený problémy se zažíváním průjmy,zvracení a nikdo furt nic že to je od nervů, no dva měsíce zpět mě odvezla z dovči rychlá tam okamžitě vyšetření a bezleková a bezlaktozní dieta akonečně po tolika letech se potíže začaly po minutách lepšit ,jenže to už jsem měla váhu jen 33kg, teď už mám 35kg takže to jde konečně nahoru

jannina1
Závislačka 4189 příspěvků 22.09.18 15:51

Mas vysetreni na imunologii? Chce to vysetrit opravdu vse..Co mas za krevni testy?

jannina1
Závislačka 4189 příspěvků 22.09.18 15:52

Pokud nelitujes penez,objednej se u Mudr.Klubala.Ale je to asi na dele a v Praze.

sediza
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 22.09.18 15:55

Dle mého je diagnoza unavový syndrom často neschopnost lékařů diagnostikovat pravé onemocnění. Únavu způsobuje mnoho onemocnění, které je často finančně nákladné vyšetřit. Infekční mononukleoza, reaktivace mononukleózy-léčitelné antivirotiky. Potíže se štítnou žlázou (hypofunkce), alergie i rakovin. onemocnění. Infekce jako borelióza aj. nemoci přenášené klíštetem, chlamydie, postinfekční stavy. U někoho psychika, nadměrný stres…a ještě třeba ulcerozní kolitida, Crohnova choroba, tu by měli vyloucit u pani, co tu psala, že má zažívací potíže.

brumi
Kelišová 6545 příspěvků 22.09.18 16:00

@jannina1 to je snad jendo z mála které nemám, krevní testy dělali koplet vše co se dalo a výsledky prý nižší hladiny ale stále v normě

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >