Únavový syndrom, nebo stres?

Anonymní
31.3.16 08:16

Unavovy syndrom nebo stres

Ahoj mám nějaký problém začalo to když jsem po mateřské nastoupila do práce…jsem rok a půl v práci práce mě baví ale co jsem nastoupila začal syn marodit každý měsíc už jsem z toho posledního půl roku byla vystresovana do práce se mi nechtělo nespala jsem no prostě celkové vyčerpana z toho všeho pak už to bylo jedno k druhému… Před 14 Dny se mi v práci udělalo zle došla jsem domů a usnula jsem od té doby na neschopnosti a ptám se co s tím doktorka mě poslala k psycholozce ne k psychiatrovi tak jdu příští týden…uvidím co mi řekne ale krevní obraz mám v pořádku to mi doktorka všechno udělala ale já jsem pořád hrozně unavená napnuta dneska jsem měla velký problém vůbec vstát z postele ještě že jsem doma do práce bych nemohla… Prostě mě chytne takový divný pocit… Napnou se mi.nohy a mám pocit že mě neunesou jsem natlakovana a buší mi srdce…a než se vždycky uklidnim tak mám pocit že to neudycham a mám pocit že, musím někam utéct… Poraďte prosím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
31.3.16 08:17

Unavovy syndrom stres

Ahoj mám nějaký problém začalo to když jsem po mateřské nastoupila do práce…jsem rok a půl v práci práce mě baví ale co jsem nastoupila začal syn marodit každý měsíc už jsem z toho posledního půl roku byla vystresovana do práce se mi nechtělo nespala jsem no prostě celkové vyčerpana z toho všeho pak už to bylo jedno k druhému… Před 14 Dny se mi v práci udělalo zle došla jsem domů a usnula jsem od té doby na neschopnosti a ptám se co s tím doktorka mě poslala k psycholozce ne k psychiatrovi tak jdu příští týden…uvidím co mi řekne ale krevní obraz mám v pořádku to mi doktorka všechno udělala ale já jsem pořád hrozně unavená napnuta dneska jsem měla velký problém vůbec vstát z postele ještě že jsem doma do práce bych nemohla… Prostě mě chytne takový divný pocit… Napnou se mi.nohy a mám pocit že mě neunesou jsem natlakovana a buší mi srdce…a než se vždycky uklidnim tak mám pocit že to neudycham a mám pocit že, musím někam utéct… Poraďte prosím

• Nahlásit
  • Citovat
3285
31.3.16 08:27

Zjistit příčinu únavového sy. je velmi složité, většinou se ani nezjistí, u tebe bych zkusila delší dovolenou-min 2 týdny a strávit i pár dní od syna a uvidíš, pokud se to zlepší, tak je to fakt jen stres, pestrou stravu, dost vody a vitamínů, jinak pátrat jinde-štítná žláza, borelie, chlamydie…no je toho moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.16 08:42

Nemám teď moc času Ti o tom psát u mě to takhle bylo ze stresu-od nervů. Bylo mi špatně na omdlení, nemohla jsem dýchat, bušilo mi srdce, třepaly se mi ruce prostě takový stav jako před omdlením..U mě se to zvrtlo po smrti tatínka. Nejdřív se to objevovalo v práci, pak už i ale třeba ve městě atd. Psycholog mi s tím moc nepomohl. Učili jsme se různá cvičení, jak správně dýchat až to na mě zase příjde atd. Situace se nakonec tak vyhrotila že jsem si pak už nestihla ani dýchat a fakt to semnou seklo..Takže jsem šla k psychiatrovy. I když se ti zdá že je Ti tak špatně že to musí být něco zdravotního, nervy dokáží ten samý stav..Za mě stres.Pak se ozvi jak jsi dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 08:55

@ruzovaprincezna c a jak ti pomohl psychiatr dal ti antidepresiva nebo co a bereš je ještě Teda jestli můžu vědět a máš ty stavy pořád…? Moc dekuju za odpověď taky si myslím že to mám od nervů… Je to svinstvo

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.16 09:13
@Anonymní píše:
@ruzovaprincezna c a jak ti pomohl psychiatr dal ti antidepresiva nebo co a bereš je ještě Teda jestli můžu vědět a máš ty stavy pořád…? Moc dekuju za odpověď taky si myslím že to mám od nervů… Je to svinstvo

Jj dal mi prášky, za čas to úplně vymizelo a zase jsem normálně fungovala. Říkal že v dnešní uspěchané době stresu už se to stává skoro běžnou situací.. :lol: No ale je to sedum let co taťka není, před dvěma lety jsem je už postupně vysadila protože jsem měla pocit že už je nepotřebuji a taky jsem se rozhodla otěhotnět a v těhotenství jsem za ním stejně musela jít znovu protože se mi ty stavy zase vrátily..Tak mě dal úplně nejslabší co se můžou i v těhotenství a při kojení a zatím je stále beru. Malýmu bude za 2 měsíce rok. Zatím je ještě brát budu jsem ráda že mi nebývá špatně a můžu fungovat tak jako vždy.. :lol: Ale tak já to mám asi horší, jestli se pořád nemůžu smířit s tím že nemáme toho taťku nebo co..Nevím proč se mi to pořád vrací..No ale jsem dost ve stresu i z partnera..Moc mi nepomáhá, zodpovědnost veškerá žádná, rád se napije..No ale to už je na jinou debatu.. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 09:18

Tak uvidím co mi řekne ten psycholog ale myslím že to bude taky na léky jednou už jsem brala neurol asi tři měsíce…

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.16 09:22

Ahoj. Také mi to začalo po porodu před dvaceti lety. Nespala jsem s dcerou celé noci, po te jsem začala být hodně unavena, vyčerpaná a uzkostlivá. Začala jsem užívat léky na uzkosti a antidepresíva, trochu mi to pomohlo. Asi po třech měsících jsem léky přestala užívat. Začala jsem sama bojovat s unavou. Ale po několika letech se mi to objevilo znovu.. Chce to chodit hodně na procházky do přírody a mezi pozitvní lidi.Dnes vím že mám unanovový syndrom a z toho mám uzkosti. Nesmíš se tomu podat. Irena :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 09:26

Jak s tím bojujes? na mě působí i počasí jakmile je takhle jako dnes tak jsem úplně vyřízena… @Dankova Irena

• Nahlásit
  • Citovat
31.3.16 09:46

Já už nijak, ja vím je to dost nepříjemné. Musela jsem se s tím naučit žít, ale to neznamená, že by jsi to měla mít tak dlouho. I když se ti nechce, tak jdi za každého počasí aspon na chviličku ven a ikdyž se ti nechce doma nic dělat, tak aspon uděůěj cp zvádneš, nesmíš tomu podlehnout. Uplně tě chápu jak ti je, ale dnes to má už hodně, věř mi. Ale každá se s tím nesvěří. Dělěj vše co ti je příjemné a co ti je nepříjemné a stresuje tě to, tak to prozatím nech stranou. Přeji ti, aby jsi se z toho co nejrychleji dostala, až bude teplo a vyjde pořádně sluníčko, bude ti hned lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.16 10:54

Už jsi byla u toho psychologa, nebo Tě to teprv čeká..? Dáš pak vědět co Ti řekl..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.16 11:03

Nebyla dneska jedu odpoledne samo ze dam vedet…mam z toho obavy…

• Nahlásit
  • Citovat
5.4.16 11:06

Neboj se nic, aspoň budeš vědět co a jak a začne se to nějak řešit..Tak dej pak vědět jak si najdeš chvilku. Drž se :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.16 16:03

Tak jsem prijela od psychologa…zatím jeji zaver panicka ataka a agorafobie…doporucena antidepresiva a ze to je na dluoho doufam ze me obvodacka necha doma kdyz nemam od ni zadnou zpravu ale mam doporuceno objednat se k psachiatgrovi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.16 16:04
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama