Únik moči po odchodu z wc

Anonymní
30.9.20 10:59

Únik moči po odchodu z wc

Ahoj holky, vím, že na téma inkontinence je tu plno diskuzí, ale mám problém, který jsem ru neviděla. Asi 5 týdnů po porodu se u mě objevil únik moči hned po tom, co odcházím ze záchodu, nebo hned jak si pak sednu, jinak nic až do dalšího močení. Kýchat a kašlat můžu v pohodě :nevim: Na záchodě se snažím uvolnit, aby to vyteklo fakt všechno, ale nějak se nedaří. Stačí na to intimka, ale je to prostě otravný. K tomu mám pocit, jak kdybych měla zánět močové trubice, to močové ústí je citlivé, při sexu to je dost nepříjemný, ale je to už 3 týdny, při močení nic nepálí, neřeže :nevim: Začala jsem cvičit Mamacore, tak třeba se to zlepší. Neměla to nějaká taky tak? Spraví se to? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1301
30.9.20 11:20

Jsem rok a půl po porodu a občas se mi to stane..první rok to bylo častější, ted je to o trochu lepší, ale asi to už nezmizí :nevim: je to jen malinko, tak jsem to neřešila..mám dvě děti a další už nechci, to bych se tam dole dorasovala (není to jediný problém) :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
30.9.20 11:24

To bude zbytkova moc v MT. Muzes mit pokles MM, ktery tlaci na MT a proto vse nevytece.
Nechala bych se vysetrit na urologii, proc tomu tak je. Tam budou vedet, co s tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 11:25

@yellowyedna taky mám právě i jiný potíže po prvním porodu, proto jsem teď byla na císaři, aby se to dole ještě víc nezhoršilo, a stejně přišlo toto :nevim: Je to strašně nepříjemný, mít tam dole pořád mokro :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 11:33

@cecetka děkuju, tak nějak si to taky vysvětluju. Cystokélu mám už dlouho, ale tyto potíže mi začaly až teď nedávno. No budu se muset objednat :think:

• Citovat
  • Nahlásit
7941
30.9.20 11:46

Za vše může pokles orgánů… je třeba posilovat pánevní dno a kdyžtak vše řešit na gynekourologii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
30.9.20 12:04

Cviky na panevni dno nejsou jednoduche. Vypadaji jednoduse, ale ne kazdy je dokaze cvicit spravne. Nenasilnym pomocnikem muze byt vaginalni cinka.
Ja treba mam drobne obtize (nic hrozneho) po hysterektomii a prave urolog mi doporucil tu cinku. Jeste jsem si ji ale nekoupila, tak nemuzu posoudit :oops:

Tady je vetsi diskuse, treba se tam neco doctes https://www.emimino.cz/…ankovani/37/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 12:32

Já mám právě pocit, že nemám ani tak problém pánevní dno stáhnout, jak ho povolit, aby ta moč vytekla všechna. :nevim: Po prvním porodu jsem i chodila na fyzioterapie, kde mě paní cviky učila, ale ty potíže jsou teď prostě jiný (resp. k dosavadním se přidalo počurávání, jupí :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1301
30.9.20 13:09

V tom těhotenství je tam taky na to všechno hrozný tlak, prostě fakt zaprah pro tělo a následky jsou jak vidím, císař necísař :? Zkus treba pilates ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 21:11

Ahoj, měla jsem to po posledním porodu taky tak. Únik moči při kašlání, pšikání vůbec, ale pokaždé po wc, jakmile jsem si stoupla tak trochu moči uniklo. Taky jsem tady hledala a nenašla. Každopádně nakonec to pár týdnech samo odeznělo a od té doby už 4 roky dobrý. Nepíšeš, jak dlouho po porodu jseš, tak možná ještě počkat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 21:51
@Anonymní píše:
Ahoj, měla jsem to po posledním porodu taky tak. Únik moči při kašlání, pšikání vůbec, ale pokaždé po wc, jakmile jsem si stoupla tak trochu moči uniklo. Taky jsem tady hledala a nenašla. Každopádně nakonec to pár týdnech samo odeznělo a od té doby už 4 roky dobrý. Nepíšeš, jak dlouho po porodu jseš, tak možná ještě počkat?

Začalo to 5 týdnů po, teď jsem 8 po, tak je to ještě brzo, budu doufat :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat