Únik moči po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 08:25
Únik moči po porodu

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem dva týdny po druhém porodu a trápí mě únik moči. Kolikrát jsem ráda, že vůbec dosednu na záchod. Můžu již teď začít cvičit pánevní dno nebo tomu dát těch šest týdnů? Máte někdo stejnou zkušenost a po šestinedělí se vám to upravilo? U první dcery si to nepamatuju. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monjie
Generální žvanilka 23031 příspěvků 14.01.18 09:09

A neni lepsi zajit na urogyndu at to resi treba to. pujde konzervativne

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 14.01.18 09:13

Určitě můžeš cvičit už teď, stačí prostě zatahovat spodek, jako když chceš přerušit močení.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 22 inzerátů 14.01.18 09:24

Už v porodnici chodila fyzioterapeutka, při druhém porodu už ne, ale měli na pokojích sešitek s obrázky a návodem ke cvičení a sestra doporučovala cvičit, takže můžeš ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.18 09:48

Měla jsem problém po druhém porodu, kdy jsem nemohla „popobíhat“ s prvním. Spravilo se to během šestinedělí.

Alyss1
Závislačka 2868 příspěvků 1 inzerát 14.01.18 10:11

Je to normální. Čím víc porodu tím hole horší.

Ano cvičit normálně můžeš. Zatahovat svaly, podsativat pánev zvedat ji a vše kombinovat.

marietx
Povídálka 33 příspěvků 14.01.18 10:37

Po druhém porodu jsem to měla také, ale po šestinedelí se to naštěstí upravilo

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 14.01.18 10:57

Po druhém porodu jsem to mela také, trvalo to tak tri, ctyri mesice, než se to upravilo…určite už mužes zkusit civčit-zatahovat svaly na wc a jakoby prerušovat moč…

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 14.01.18 11:29

Určitě můžeš cvičit, ale to, že budeš jenom zatahovat svaly na wc a přerušovat moč, to žádné cvičení pánevního dna není.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 14.01.18 12:05

Cvicit na panevni dno muzes prakticky ihned po porodu. Zkus si trochu vygooglit jak na to. Mysli na to, ze panevni svaly tvori jakysi „trychtyr“, ktery zacina uplne na spodni strane bricha a konci u zadku (ritniho otvoru), a pri cviceni musi zabrat vsechno, ale ne brisni svaly. Cviceni nejdriv delej v leze, muzes pri tom treba ruzne zdvihat panev, az trochu posilis, zacni v sede a pak i ve stoje…

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 14.01.18 12:08
@Lenka_Hal píše:
Cvicit na panevni dno muzes prakticky ihned po porodu. Zkus si trochu vygooglit jak na to. Mysli na to, ze panevni svaly tvori jakysi „trychtyr“, ktery zacina uplne na spodni strane bricha a konci u zadku (ritniho otvoru), a pri cviceni musi zabrat vsechno, ale ne brisni svaly. Cviceni nejdriv delej v leze, muzes pri tom treba ruzne zdvihat panev, az trochu posilis, zacni v sede a pak i ve stoje…

No právě při správném cvičení se pánev nezvedá. V podstatě ten pohyb nejde vidět. A hned od začátku doporučuju všechny polohy, alespoň na to nacítění.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 14.01.18 12:13

Mluvim o pokrceni kolenou vleze, vytahnout zadek nahoru a pri tom cvicit. Ja byla u fyzioterapeutky a to, ze se zacina vleze a pak prejit do „narocnejsich“ poloh mam od ni. Cviceni neni videt, ale musi byt trochu citit prsty prave pod brichem, jinak se cvici malo.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 14.01.18 12:17

Mimochodem, jsem tam chodila vickrat a vse co mi rikala bylo zaroven doplneni primo merenim, jak ty svaly opravdu zabiraji. Samozrejme, kdyz mi bude nekdo popisovat cviky pri jednom povidani, ukaze mi je vsechny…takhle to ale zabira lip. Oni se ty svaly rychle unavi, takze kdyz budu cvicit na zacatku ve stoje, kdyz jsou na to ty svaly jeste slabe, „vyplytvam“ tu energii zbytecne…

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 14.01.18 12:21

@Lenka_Hal Myslím, že nejdůležitější je na začátku je vůbec najít a naladit se na ně. Zkusit je zatnout a povolovat, co to udělá. Měnit intenzitu. A potom teprve řešit nějaké cviky. Když člověk sám neví, jestli je to to správné, tak ani cvik správně neudělá.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 14.01.18 12:27

Tak zatnout a povolit je uz to cviceni, ale vim, co myslis a s tim, ze se to musi delat spravne, s tim souhlasim, proto jsem se snazila jit trosku do detailu :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >