Únik plynů po porodu

Anonymní
26.5.16 12:16

Únik plynů po porodu

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste některá měla problém se samovolným únikem plynů po porodu. Jsem již dva měsíce po porodu a stále mě to trápí. Dříve jsem to nějak moc neřešila, protože jsem měla celkem velká porodní poranění a s panem doktorem jsme měli spíše starost, aby se vše zhojilo, tak jak by mělo. Přisuzovala jsem to tedy těmto poraněním. Ale rány se už téměř zhojily a únik stále přetrvává. Měla jste to taky tak některá z vás? Zlepšilo se to časem? Je to velmi nepříjemný, obzvlášť někde v obchodě nebo třeba na úřadě. A nedokážu si představit až se vrátím zpět do práce, jak tam po kanceláři pochoduji a lítají ze mě větry :( Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

fashion_victim83
26.5.16 12:20

Holt nevýhody vaginalniho porodu.Znam jednu paní (příbuzná od partnera),která tim trpí skoro 40 let, ovšem mluví o tom docela otevřené-respektive ted, kdyz uz za ty roky vim, o co jde, na to rec neprijde. Akorat kdyz jsem byla těhotná mi rikala, ze kdyby tehdy mohla, tak jde na cisare. Jenze to byly 70.leta.Ona ma teda jeste vícero problému souvisejících s dvěma porody. Nicmene přeju, ať je to u tebe dočasná zalazitost a zkus tomu jit naproti jídlem, nic nadymaveho atd.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
26.5.16 12:20
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste některá měla problém se samovolným únikem plynů po porodu. Jsem již dva měsíce po porodu a stále mě to trápí. Dříve jsem to nějak moc neřešila, protože jsem měla celkem velká porodní poranění a s panem doktorem jsme měli spíše starost, aby se vše zhojilo, tak jak by mělo. Přisuzovala jsem to tedy těmto poraněním. Ale rány se už téměř zhojily a únik stále přetrvává. Měla jste to taky tak některá z vás? Zlepšilo se to časem? Je to velmi nepříjemný, obzvlášť někde v obchodě nebo třeba na úřadě. A nedokážu si představit až se vrátím zpět do práce, jak tam po kanceláři pochoduji a lítají ze mě větry :( Děkuji za reakce.

Měla jsem také a chce to více času. Dva měsíce jsou na srovnání málo. Je fakt, že je to extrémně hodně nepříjemné. V supermarketu to v tom ruchu celkem zapadne, ale jak říkáš, v kanceláři mezi kolegyněmi si to neumím moc představit.

• Nahlásit
  • Citovat
415
26.5.16 12:21

Posiluj pánevní dno, časem se to zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 12:21
@Anonymní píše:

Taky píšu anonym, jistě chápeš, nemusím to tu mít pod nickem, je to dost citlivé téma..
Taky sem to měla, mám také velká poranění po porodu a teď jsem po porodu 6 týdnů a je to o 100% lepší, ale když to na mě přijde, tak spíš musím zatáhnout zadek a soustředit se, ale je to den o de dne lepší. Já mám spíše problém se samovolným únikem moči :( měla sem to v těhu (ke konci) a nějak mi to zůstalo a nevím co s tím… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.16 12:22

Ano, měla jsem to podobné a, bohužel, zůstalo. Rodila jsem takřka 4,5 kg dítě, porod trval velmi dlouho. Ještě horší je, když jsem po letech zkusila skákat přes švihadlo a najednou inkontinence - to jsem ani netušila, že je to takhle vážné. Je třeba posilovat pánevní dno, zpočátku jsem cvičila hodně, pak jsem si řekla, že to chce čas, ale nic zásadního, resp. zlepšení, se neodehrálo. Tak nevím, no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
26.5.16 12:25
@Anonymní píše:

a co zkusit brat emspumizan proti plynnatosti a nadymani? :nevim: :think:

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
26.5.16 12:33
@Anonymní píše:
Ano, měla jsem to podobné a, bohužel, zůstalo. Rodila jsem takřka 4,5 kg dítě, porod trval velmi dlouho. Ještě horší je, když jsem po letech zkusila skákat přes švihadlo a najednou inkontinence - to jsem ani netušila, že je to takhle vážné. Je třeba posilovat pánevní dno, zpočátku jsem cvičila hodně, pak jsem si řekla, že to chce čas, ale nic zásadního, resp. zlepšení, se neodehrálo. Tak nevím, no :nevim:

Jsem 4 roky po porodu a když skáču tak se mi stane to samé :oops: Ale můžu si za to sama, protože jsem lajdák na jakékoliv cvičení a ani to pánevní dno nijak neprocvičuji…

• Nahlásit
  • Citovat
9348
26.5.16 12:34

Přesně tak, je potřeba cvičit pánevní dno, pokud by to nepomohlo, zkusila bych fyzioterapeutku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 12:39
@Anonymní píše:
Jsem 4 roky po porodu a když skáču tak se mi stane to samé :oops: Ale můžu si za to sama, protože jsem lajdák na jakékoliv cvičení a ani to pánevní dno nijak neprocvičuji…

Mohu tě ujistit, že cvičení na pánevní dno mě nijak zvlášť nepomohlo :( Dnes už na něj necvičím, asi znovu začnu, zkusím to ještě jednou, protože to švihadlo mě fakt dostalo 8o
Jsem také 4 roky po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.16 12:40

Ježiš holky, vy mě děsíte :( První dítko jsem rodila císařem, druhé vaginálně a určitě bych opět volila vaginální porod. Ovšem pokud tahle obtíž nepřejde, nevim, nevim, zda nezměním názor. Ládovat se nějakýma kapičkama se mi moc nechce, „prdění“ mi přijde jako běžná a přirozená věc, ovšem ne na veřejnosti. Zkusím si kdyžtak najít nějaké ty cviky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.5.16 12:41

Ježiš holky, vy mě děsíte :( První dítko jsem rodila císařem, druhé vaginálně a určitě bych opět volila vaginální porod. Ovšem pokud tahle obtíž nepřejde, nevim, nevim, zda nezměním názor. Ládovat se nějakýma kapičkama se mi moc nechce, „prdění“ mi přijde jako běžná a přirozená věc, ovšem ne na veřejnosti. Zkusím si kdyžtak najít nějaké ty cviky.

• Nahlásit
  • Citovat
802
26.5.16 12:44

No, neni to vaginalnim porodem obecně, za tyto veci mohou především špatne vedené porody a následne nastrihy..byla jsem min víkend na super přednášce a zrovna o tomto jsme se také bavili..posilování panevniho dna a doufat, ze se to zlepší :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
276
26.5.16 12:50

Aaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 12:52

@iizabela Musím říct, že paní doktorka mě celkem „zmasakrovala“. Kdyby se nechovala tak arogantně, možná bych to nepřisuzovala ani jako její vinu, že se mi totálně rozpadlo šití (veškeré - od předu až k zadku), ale to že ve mě nechala gázu a tampóny a já potom „hnila“, to už zcela určitě byla její chyba. Ale to už jsme daleko od „prdění“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama