Únik stolice při porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hollerich
Nováček 8 příspěvků 18.09.09 18:47
únik stolice při porodu

Ahoj, dá se klystýrem zabránit úniku stolice při porodu? Vím, že někdo ho odmítá, ale já bych se nemohla vůbec soustředit na tlačení, jak bych byla stresovaná možnou nehodou. Prý sice stolice odchází většinou z těla přirozeně sama během dne jako průjem, ale já se toho bojím, aby pak nevyšlo něco ven při porodu. Je to běžný?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 18.09.09 19:00
Re: únik stolice při porodu
hollerich píše:
Vím, že někdo ho odmítá

Někdo ho nestihne a je lepší rodit bez něj a riskovat tuhou „nehodu“, než klistýrovou tekutou kvůli pozdní aplikaci :wink: . Průjem je vážně běžný a hodně žen se vyprázdní dobře i bez klistýru (ne že bych byla proti němu, docela mě pobavil).
Tohle určitě nikdo neřeší a Ty bys neměla už vůbec. Při porodu je důležité soustředit se na úplně jiné věci.

oliš
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 18.09.09 19:02

Ano stát se ti to může pokud si ho nenecháš dát,já ho měla při obou porodech a není to nic hrozného,je pravda,že tělo se připravuje během porodních bolestí tím,že chdíš často ne velkou,ale i tak z těla nedostaneš vše,a taky se tím usnadnuje průchod miminka pordími cestamy.Mě ho při Zuzce dali ve 21.00. a při otevřených 4cm a ve 22.00. se malá narodila,opravdu mi to pomohlo při otvírání,ale není to pravidlo,zdravím, :-) :-) :-)
ježíšikriste,já píšu jak dement......

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47197 příspěvků 18.09.09 19:09

Tak já už celej den před začátkem porodu měla prujem,pak při přijmutí do nemocnice jsem tvrdila že klistýr ani nepotřebuju že prázdná,klistýr jsem dostala a nestačila jsem koukat co tam toho bylo :oops: ,takže klistýr bych si určitě nechala dát ,mě bylo trapně i při uniku moči :oops: :oops:

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 18.09.09 19:15

Tak ja byla rozhodnuta ze klistyr samozrejme ANO :D co kdyby neco toto…a bude tam manzel..

No v 5 mesici meho tehotenstvi jsme se prestehovali do Kanady,tady jsem se hned zajimala jestli se dava,kde se da koupit..
Po par pokusech kdy na me koukali jak na blazna jsem to vzdala..Vlastne jeste pri prijmu v porodnici jsem to zkusila-PA mi s usmevem odpovedela proc by mi takove neprijemne veci delali,uz tak to bude narocna noc,at se nebojim kdyby neco lekar tam bude mit kolem me milion tamponu,gazy a hned utira a nebude vubec nic videt…

Pri porodu jsem na to uplne zapomela,nevim jestli neco unikalo,manzel stejne nema hlavu strcenou az primo tam,takze neni videt uplne vsechno..

Pri druhem porodu uz by mi to prislo jako neprijemna zbytecnost :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 18.09.09 19:24

Ano, může se Ti to stát, po klystýru o to víc - stolice se naředí, takže pak líp vyjde ven. Vůbec se tím nezabývej, PA Tě jen decentně otře a jede se dál.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 18.09.09 19:38

lentilka: prosimte jak te pobavil klystyr? :-d

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 18.09.09 19:44

Porodníci viděli víc bobků - tekutých i tuhých než ty a já dohromady - a jejich rychlou likvidaci mají nacvičenou k dokonalosti.

Jako prvotěhule jsem z toho byla vydivočená, můj stud úpěl a trpěl a historky o vizitě s pinzetou mě děsily v mým snech víc než co jiného. Stejně jako představa nepříjemných a arogantních sester, lékařů a porodních asitentek - a po třech porodech tvrdím, že není co řešit. Je to přirozené a lidé co to dělají jsou ve většině případů úžasní.

L.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 18.09.09 19:49

Já jen že průjem jsem před porodem neměla. jinak nemám co dodat, protože ke tlačení nakonec nedošlo.

Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 18.09.09 20:19

Ano, taky to byla moje noční můra, že se při porodu poto… takže u prvního jsem si nechala dát Yal, u druhého jsem nechtěla nic, průjem jsem neměla a ani nevím, jestli k nějaké nehodě došlo nebo nee…
Poprvé jsem to řešila velmi, podruhé už jsem tomu nevěnovala ani myšlenku… Fakt je ti to nakonec šumák :wink:

laducha
Generální žvanilka 21764 příspěvků 18.09.09 20:26

Chi, já měla u prvního porodu klystýr, u druhého to nestihli, tak byla nehoda a já se omlouvala, sestra to vůbec neřešila (doktor nestihl ani přijít) a u třetího jsem rodila 6 minut po přijetí na sál, takže taky bez klystýru a byl to takový fofr, že vlastně nevím, jestli Vikča není pokakané štěstíčko :lol:
Vůbec to neřeš, jsou zvyklí :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 18.09.09 20:29
mikitaa píše:
lentilka: prosimte jak te pobavil klystyr? :-d
:lol: Oni mi ho dali už hodně pozdě, tak jsem nějak nevěděla, kam dřív skočit.

Příspěvek upraven 22.03.15 v 03:48

PetraJ
Kelišová 6761 příspěvků 18.09.09 21:03

Tak já měla klystýr u obou porodů a nebylo to nic hroznýho. Fakt jsem to čekala horší. 8O Průjem jsem měla vždycky ještě doma, ale to bylo spíš z nervů. Po klystýru jsem byla na záchodě jenom jednou.
Ale byla jsem ráda, že jsem ho dostala i z toho důvodu, že jsem po porodu šla na velkou až za tři dny. Byla jsem u obou porodů dost šitá, takže představa, že jdu třeba druhý den na velkou byla moje noční můra. 8O

Ruza
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 18.09.09 21:38

Tak já nestihla klistýr ani u jednoho z porodu byli tak rychlé,u prvniho ok a u druheho(hodi­noveho porodu-od prdvni kontarkce)asi neco ušlo,ale myslím,že PA jsou zvyklé a v tu chvili byli na práci jiné věci než kontorlovat zda něco uniká či ne.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 18.09.09 21:48

Jé, zrovna včera jsem se bavila s kámoškou, co měla rychlý porod.
Průjem neměla, klystýr nestihli a ještě než vylezlo mimčo, vylezly i bobky :lol:
Jiná kámoška se zas nestihla po klystýru pořádně vyprázdnit a moc neví, co se dělo, jen to prý docela smrdělo :oops:
Vlastní zkušenost udělám za pár týdnů :wink:
Ale v nemocnici jsou zvyklí :wink:

Lesina píše:
historky o vizitě s pinzetou mě děsily v mým snech
Co to? Takové historky mě zatím minuly :wink:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >