Reklama

Únikové východy v rodinném domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

niskey
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 17:01
Únikové východy v rodinném domě

Dobrý den, prosím kam se obrátit chtěla bych se zeptat jak je to s únikovým východem v 2 generační domě kde bydlí dvě rodiny zda musí být patra propojené schodištěm. Podle mě nemusí že to není únikový východ. Tak bych potřebovala radu odborníka četla sem na stránkách hasiči ale nenašla jsem adresu na otázky děkuji za rady :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 26.09.18 17:13
@niskey píše:
Dobrý den, prosím kam se obrátit chtěla bych se zeptat jak je to s únikovým východem v 2 generační domě kde bydlí dvě rodiny zda musí být patra propojené schodištěm. Podle mě nemusí že to není únikový východ. Tak bych potřebovala radu odborníka četla sem na stránkách hasiči ale nenašla jsem adresu na otázky děkuji za rady :hug:

Ahoj.

Hlavně si pořiďte hasičské přístroje a také požární hlásiče. Doporučuji v ložnici, dětských pokojích a kuchyni - případně i obyváku zejména, pokud tam máte krb. :)

Únikové východy v RD nikdo neřeší.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 26.09.18 17:13

PBŘ stanoví projektant.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 26.09.18 17:13
@tininas píše:
Ahoj.

Hlavně si pořiďte hasičské přístroje a také požární hlásiče. Doporučuji v ložnici, dětských pokojích a kuchyni - případně i obyváku zejména, pokud tam máte krb. :)

Únikové východy v RD nikdo neřeší.

Hasicí přístroj i detektory jsou v novostavbě povinné.

tininas
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 26.09.18 17:16
@AlphaOmega píše:
Hasicí přístroj i detektory jsou v novostavbě povinné.

Už ne - bejvávalo. :)

niskey
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 17:46

Jedná se o starý 2 generační dům ne novostavba :)

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5692 příspěvků 9 inzerátů 26.09.18 17:47

Rozhodně nemusíte mít schodiště vnitřkem domu. Máme chvíli po rekonstrukci domu, spodní patro má samostatný vchod a horní dvě patra venkovní schodiště. K projektu se vyjadřovali i hasiči. Pouze nesmí být do schodiště žádné okno a pokud je, musí mít určitou třídu neprohořitelnosti a být fixní, jinak by muselo mít automatické zavírání pro případ požáru.
Jo a schodiště musí být z nehořlaného materiálu, dřevo musí mít speciální nátěr.

niskey
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 18:03

Děkuji tak že schody vy se mohli zbourat :dance: myslíte že bych mohla sehnat web kde by mě odepsali odborníci?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 26.09.18 18:52
@tininas píše:
Už ne - bejvávalo. :)

Vyhláška č. 23/2008 sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb už neplatí? 8o

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 26.09.18 18:53
@niskey píše:
Děkuji tak že schody vy se mohli zbourat :dance: myslíte že bych mohla sehnat web kde by mě odepsali odborníci?

Ano, web místně příslušného stavebního úřadu.

Taače
Kecalka 267 příspěvků 26.09.18 19:08
@AlphaOmega píše:
Vyhláška č. 23/2008 sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb už neplatí? 8o

Já teda nevím, ale rekonstruujeme starší dům s přístavbou (bude kolaudace) a včera už bylo prohlášení od všech úřadů a hasičáky i hlásiče mít musíme, takže bych řekla, že platí :think:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5692 příspěvků 9 inzerátů 26.09.18 19:20
@niskey píše:

Nejdřív zajdi na stavební úřad a zkonzultuj to tam.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 27.09.18 08:41

Otázka: „musí být patra propojené schodištěm“ Moje odpověď: nemusí (tedy schodiště se může zbourat).

Luboš P
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 27.09.18 08:49
@Janli píše:
Rozhodně nemusíte mít schodiště vnitřkem domu.

Ale schodiště nemusí být vůbec.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5692 příspěvků 9 inzerátů 27.09.18 11:44
@Luboš P píše:
Ale schodiště nemusí být vůbec.

Jako, že by tam měli skluzavku?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >