Únikové východy v rodinném domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
niskey
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 17:01
Únikové východy v rodinném domě

Dobrý den, prosím kam se obrátit chtěla bych se zeptat jak je to s únikovým východem v 2 generační domě kde bydlí dvě rodiny zda musí být patra propojené schodištěm. Podle mě nemusí že to není únikový východ. Tak bych potřebovala radu odborníka četla sem na stránkách hasiči ale nenašla jsem adresu na otázky děkuji za rady :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 26.09.18 17:13
@niskey píše:
Dobrý den, prosím kam se obrátit chtěla bych se zeptat jak je to s únikovým východem v 2 generační domě kde bydlí dvě rodiny zda musí být patra propojené schodištěm. Podle mě nemusí že to není únikový východ. Tak bych potřebovala radu odborníka četla sem na stránkách hasiči ale nenašla jsem adresu na otázky děkuji za rady :hug:

Ahoj.

Hlavně si pořiďte hasičské přístroje a také požární hlásiče. Doporučuji v ložnici, dětských pokojích a kuchyni - případně i obyváku zejména, pokud tam máte krb. :)

Únikové východy v RD nikdo neřeší.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.09.18 17:13

PBŘ stanoví projektant.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.09.18 17:13
@tininas píše:
Ahoj.

Hlavně si pořiďte hasičské přístroje a také požární hlásiče. Doporučuji v ložnici, dětských pokojích a kuchyni - případně i obyváku zejména, pokud tam máte krb. :)

Únikové východy v RD nikdo neřeší.

Hasicí přístroj i detektory jsou v novostavbě povinné.

tininas
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 26.09.18 17:16
@AlphaOmega píše:
Hasicí přístroj i detektory jsou v novostavbě povinné.

Už ne - bejvávalo. :)

niskey
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 17:46

Jedná se o starý 2 generační dům ne novostavba :)

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6361 příspěvků 26.09.18 17:47

Rozhodně nemusíte mít schodiště vnitřkem domu. Máme chvíli po rekonstrukci domu, spodní patro má samostatný vchod a horní dvě patra venkovní schodiště. K projektu se vyjadřovali i hasiči. Pouze nesmí být do schodiště žádné okno a pokud je, musí mít určitou třídu neprohořitelnosti a být fixní, jinak by muselo mít automatické zavírání pro případ požáru.
Jo a schodiště musí být z nehořlaného materiálu, dřevo musí mít speciální nátěr.

niskey
Kecalka 269 příspěvků 26.09.18 18:03

Děkuji tak že schody vy se mohli zbourat :dance: myslíte že bych mohla sehnat web kde by mě odepsali odborníci?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.09.18 18:52
@tininas píše:
Už ne - bejvávalo. :)

Vyhláška č. 23/2008 sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb už neplatí? 8o

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 26.09.18 18:53
@niskey píše:
Děkuji tak že schody vy se mohli zbourat :dance: myslíte že bych mohla sehnat web kde by mě odepsali odborníci?

Ano, web místně příslušného stavebního úřadu.

Taače
Kecalka 463 příspěvků 26.09.18 19:08
@AlphaOmega píše:
Vyhláška č. 23/2008 sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb už neplatí? 8o

Já teda nevím, ale rekonstruujeme starší dům s přístavbou (bude kolaudace) a včera už bylo prohlášení od všech úřadů a hasičáky i hlásiče mít musíme, takže bych řekla, že platí :think:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6361 příspěvků 26.09.18 19:20
@niskey píše:

Nejdřív zajdi na stavební úřad a zkonzultuj to tam.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 27.09.18 08:41

Otázka: „musí být patra propojené schodištěm“ Moje odpověď: nemusí (tedy schodiště se může zbourat).

Luboš P
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 27.09.18 08:49
@Janli píše:
Rozhodně nemusíte mít schodiště vnitřkem domu.

Ale schodiště nemusí být vůbec.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6361 příspěvků 27.09.18 11:44
@Luboš P píše:
Ale schodiště nemusí být vůbec.

Jako, že by tam měli skluzavku?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >