Reklama

Univerzita Tomáše Bati Zlín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wwwzz
Nováček 3 příspěvky 05.11.10 22:46
Univerzita Tomáše Bati Zlín

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo dálkově studuje UTB ve Zlíně, konkrétně Fakultu managementu a ekonomiky. Zajímá mě, jestli se to dá stíhat s dítětem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nicki.Minaj
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 25.11.10 16:01

Ahoj,já sice dělám jinou školu(v jiném městě),ale taky dálkově.Doma mám 1,6měsíců starého caparta a zvládám to;)Jsem ze Zlína a znám jednu maminu,co studuje konkrétně UTB(možná jiný obor) s dítětem a taky to zvládá,jen to chce trochu pomoc od rodiny :-)

neo764
Kecalka 122 příspěvků 21.01.11 12:12

Ahoj, moje známá tam je a má teda veřejnou správu a zvládá to, je z toho ne nervy, ale jde to. Já se tam chci taky hlásit. Min. rok jsem dělala přijímačky na FAME-finance, ale nedostala jsem se, tak to zkusím tenhle rok, snad to výjde. Odkud jsi? A na jaký obor chceš jít? Připravuješ se nějak?

alein
Závislačka 4312 příspěvků 25.06.11 22:24
neo764 píše:
Ahoj, moje známá tam je a má teda veřejnou správu a zvládá to, je z toho ne nervy, ale jde to. Já se tam chci taky hlásit. Min. rok jsem dělala přijímačky na FAME-finance, ale nedostala jsem se, tak to zkusím tenhle rok, snad to výjde. Odkud jsi? A na jaký obor chceš jít? Připravuješ se nějak?

Ahoj, já studuji FAME UTB, ale druhý semestr s prckem mi nějak ubírá dech, ale chybí mi už jen poslední zkouška. Jen je opravdu potřebná velká pomoc blízkých

BuffyCZ
Kecalka 226 příspěvků 18.03.13 23:34

Ahojky, nějak se nemůžu dočíst jestli je to soukromá škola a kolik je za školné.. děkuji

iijonka
Kelišová 7103 příspěvků 19.03.13 07:15

Utb neni soukroma skola takze se skolne neplati…aspon tedy zatim.

PETRA ČERNÁ
Nováček 5 příspěvků 13.06.14 04:12

KDE ŽIJTE?
NA UTB ČINÍ ŠKOLNÉ:
2500-3000 KČ ROK…ZA MOJE DÁLKOVÉ BAK. STUDIUM
TO BYLO V R. 2012/13–2013/14 NIC MOC DOBROČINNÉHO
 PETRA

Duckula
Generální žvanilka 24399 příspěvků 13.06.14 05:09

@PETRA ČERNÁ no já nevím, UTB mám taky, nic sem neplatila :P

Uživatel je onlinesurikataXY
Echt Kelišová 9540 příspěvků 13.06.14 07:40

@PETRA ČERNÁ a to jsou poplatky za co? a platis uz od pocatku studia - od 1.rocniku?

na veřejných VŠ se skolne neplati, plati se pouze za prekroceni standardni delky studia

artepetka
Závislačka 4847 příspěvků 13.06.14 07:42

@PETRA ČERNÁ Školné se platí, jen pokud jsi starší 26 let a máš odstudované „povolené“ roky…, pak už školné platíš..Taky jsem letos dodělala Fame (magisterské) a nic jsem neplatila, páč jsem nemusela… :nevim:

neo764
Kecalka 122 příspěvků 13.06.14 08:10

Školné se na dálkovém neplatí. Platíš jen v tom případě, že neuděláš přijímačky a jsi braná jako student třetího věku. To si platíš školné i zkoušky, pokud je uděláš do určitého data a prospěchu, tak je možnost, že tě další rok příjmou jako řádného studenta (dálkové nebo prezenční) a to už pak nebudeš platit. Ale jak říkám, je tam danný termín a nesmíš mít žádné C. Po nasbírání určitého počtu kreditů se z tebe stává „neplatič“. Pokud jsi starší 26 let a nemáš ještě žádnou vysokou i když třeba jen začatou, tak neplatíš. Věk tam nehraje roli, pouze odstudované roky. Za rok studia se považuje byť třeba měsíc na vysoké škole i když ji nedokončíš. To už je bráno jako rok studia.
Jinak hodně zdaru, studovala jsem při miminku dálkově ve 32 letech a záhul. Chce to vydržet a nevzdávat to. Bude to makačka, ale pak na sebe budeš pyšná! :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.14 10:13

@neo764 když mam před 10ti lety 3 semestry na jiné VS, skolu jsem nedodelala, tak jak to bude ted s placenim kombinovaného studia, na které nastupuji?

neo764
Kecalka 122 příspěvků 13.06.14 10:29

Pokud jseš na bakalářské, tak bys platila až poslední rok magisterského. Bakalářské bys měla zdarma. Ale přesně ti to řeknou na studijním. Platí se kolem 20 tisíc za rok. Ale můžeš si i v práci uplatnit slevu do 26 let. A když budeš šikovná, můžeš získat i stipendium. Jestli už jsi přijatá, tak po přihlášení do systému se ti to zobrazí. Bude tam napsané počet dnů do konce studia, tak nějak to bylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.14 10:49

26 mi uz davno bylo :lol:
ze studijního mi prisla tato odmpoved:

na bakalářské studium je ze zákona bezplatných 3+1 rok. Pokud máte ve vysokoškolské matrice 3 semestry neúspěšného studia, pak se Vám tyto 3 semestry od této doby odečtou a začnete platit poplatky za nadstandardní dobu studia o tyto 3 semestry dříve. V současné době se jedná o 20.000,– Kč za jeden semestr. Částka se může měnit.

takze pokud to dobře chápu, platila bych uz poslední semstr bakalářského (8 semsetru minus 3)

neo764
Kecalka 122 příspěvků 13.06.14 11:11

Jo, já jsem si to špatně přečetla místo 3 semestrů jsem četla 3 měsíce.
No, já bych řekla, že budeš mít zdarma jen první rok a pak platit. „Na bakalářské studium je ze zákona bezplatných 3+1 rok“. Bakaláře máš na 3 roky. Ty už máš vyčerpané, tak ti zbývá jen jeden. Ale to už budeš platit na všech školách. Oproti soukromé to máš levné.
Ještě je tu možnost, že pokud přecházíš ze školy na školu bez přestávky a máš stejný nebo podobný obor, tak ti můžou uznat zkoušky z určitých předmětů z předchozí školy a tím pádem by sis mohla zapsat některé předměty už teď, jestli by to šlo a pak bys měla o trochu placení míň. Ale nevím, co uznávají, to bys musela zkonzultovat s profesory. To se píše žádost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Klus píše na Instagram nesmysly a znamená to vůbec něco zásadního?

Původně jsme vám chtěli poskytnout plný čtenářský servis a rozebrat pro vás,... číst dále >

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >