Úplatek za přijetí do obecní školky

Anonymní
18.5.21 14:08

Úplatek za přijetí do obecní školky

Ahoj, zjistila jsem, že do jedné školy, kterou máme ve městě si paní ředitelka říká o „všimne“ za přijetí dítěte. Jedná se o vyhlášenou školku, kde je velký převis děti. Paní ředitelka doslova rodičům říká, že když dají sponzorský dar, že jejich dítě přijme. Co si o tom myslíte? Přijde mi, že je tedy vrchole, že se s tímto chováním začíná již od školek. Jaké máte zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18.5.21 14:11

Bohužel u nás to také praktikují. Na dni otevřených dveří o tom sama veřejně učitelka mluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32868
18.5.21 14:12
@Anonymní píše:
Ahoj, zjistila jsem, že do jedné školy, kterou máme ve městě si paní ředitelka říká o „všimne“ za přijetí dítěte. Jedná se o vyhlášenou školku, kde je velký převis děti. Paní ředitelka doslova rodičům říká, že když dají sponzorský dar, že jejich dítě přijme. Co si o tom myslíte? Přijde mi, že je tedy vrchole, že se s tímto chováním začíná již od školek. Jaké máte zkušenosti?

Tak možná proto je tak školka tak vyhlášená, že pak ředitelka hospodaří s těmi sponzorskými dary, nakupuje nové věci atd. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9156
18.5.21 14:14
@Anonymní píše:

Ono se totiž pak lépe hospodaří, když má peníze navíc s proto je nejlepis ta školka vyhlášena. Jelikož si prostě bohatí zaplatí lepší péči. Je to tak všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 14:14
@Bábrdl píše:
Tak možná proto je tak školka tak vyhlášená, že pak ředitelka hospodaří s těmi sponzorskými dary, nakupuje nové věci atd. :nevim:

Mě ta školka nepřijde v ničem nějak super lepší než jiné. Jen tedy je tam asi větší koncentrace dětí od rodičů, kterým tyto praktiky nevadí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 14:16
@Cenarius píše:
Ono se totiž pak lépe hospodaří, když má peníze navíc s proto je nejlepis ta školka vyhlášena. Jelikož si prostě bohatí zaplatí lepší péči. Je to tak všude.

Takže je toto chování normální a přijatelné? To se pak může z obecní školky stát soukromá a nebude to nikdo řešit. Ale v momentě, kdy se jedná o školku zřizovanou a hrazenou městem, mi to tedy v pořádku nepřijde.

• Citovat
  • Nahlásit
2013
18.5.21 14:20
@Anonymní píše:

Tady u nás je z toho ještě rodinný podnik, ve kterém ředitelka zaměstnává další dvě dcery. Ano, je to skutečně tak prohnilé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16589
18.5.21 14:24
@Anonymní píše:
Takže je toto chování normální a přijatelné? To se pak může z obecní školky stát soukromá a nebude to nikdo řešit. Ale v momentě, kdy se jedná o školku zřizovanou a hrazenou městem, mi to tedy v pořádku nepřijde.

Paní ředitelka se musí řídit jasně stanovenými přijímacími kritérii - pokud to nedělá, podej na ni konkrétní a odůvodněnou stížnost.

Pokud se jimi řídí (a sponzorský dar je tím, podle čeho si vybere dítě výhradně při rovnosti bodů), pak její chování nijak nelegální není. Podle něčeho při velkém převisu vybrat musí a je pochopitelné, že upřednostní rodiče, kteří mohou školce něco nabídnout - ať už finanční injekci nebo nějaký jiný bonus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 14:34
@BohunkaP píše:
Paní ředitelka se musí řídit jasně stanovenými přijímacími kritérii - pokud to nedělá, podej na ni konkrétní a odůvodněnou stížnost.Pokud se jimi řídí (a sponzorský dar je tím, podle čeho si vybere dítě výhradně při rovnosti bodů), pak její chování nijak nelegální není. Podle něčeho při velkém převisu vybrat musí a je pochopitelné, že upřednostní rodiče, kteří mohou školce něco nabídnout - ať už finanční injekci nebo nějaký jiný bonus.

Pak by měla zvolit formu losování a úplatky.

• Citovat
  • Nahlásit
410
18.5.21 14:37

Každá MŠ má vypsaná kritéria pro přijetí. Pochybuji, že je tam sponzorský dar :wink:. Pokud se domníváš, že nepostupovala dle kritérií, podej podnět zřizovateli, tj obci. Pochybuji, že by si to v dnešní době někdo risknul.
MŠ sponzorský dar uvítá, hovoří se o něm na zahajovací schůzce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.21 14:50

Je to ověřená informace nebo “jedna paní povídala”? Myslím, že i nad ředitelkou jsou kontroly, takže se musí řídit kriterii přijímacího řízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
18.5.21 14:56

@BohunkaP V naší školce, kde je třída pro netříleté děti, je taky obrovský převis, minulý rok brali 15 ze 120 a losuje se. Podotýkám za přítomnosti zástupce z řad rodičů a notáře. Ve třídách starších dětí se běžně přijímá podle věku, starší mají přednost. To je běžné i v okolních školkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16589
18.5.21 15:44
@Dadda8 píše:
@BohunkaP V naší školce, kde je třída pro netříleté děti, je taky obrovský převis, minulý rok brali 15 ze 120 a losuje se. Podotýkám za přítomnosti zástupce z řad rodičů a notáře. Ve třídách starších dětí se běžně přijímá podle věku, starší mají přednost. To je běžné i v okolních školkách.

Běžné jistě - nutné ale ne. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
18.5.21 16:15

Pomyslela bych si, že paní ředitelka je *** a dítě bych dala do jiné školky. Nechtěla bych, aby se už od 3 let pohybovalo v takové spoelcnosti… navíc pokud ředitelka nepostupuje při přijímání podle daných kritérií, může z toho mít dost problém, pokud ji někdo praskne… u nás se při rovnosti bodů losovalo. A když s euvolniko místo během prázdnin, září a tak, tak už si mohla vzít, koho chtěla. A vzala většinou sourozence už přijatých dětí, nebo dětí matek, co prokazatelně potřebovaly do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4113
18.5.21 18:05
@Midaku píše:
Pomyslela bych si, že paní ředitelka je *** a dítě bych dala do jiné školky. Nechtěla bych, aby se už od 3 let pohybovalo v takové spoelcnosti… navíc pokud ředitelka nepostupuje při přijímání podle daných kritérií, může z toho mít dost problém, pokud ji někdo praskne… u nás se při rovnosti bodů losovalo. A když s euvolniko místo během prázdnin, září a tak, tak už si mohla vzít, koho chtěla. A vzala většinou sourozence už přijatých dětí, nebo dětí matek, co prokazatelně potřebovaly do práce.

Jenže to je trochu nešvar dnešní doby.. Příbuzný bydlí kousek za Brnem, postavilo se tam xx domů a samozřejmě, aby rodiče dostali dítě do školky, tak neoficiálně šoupnou do MŠ sponzorský dar. A o takových praktikách vím ještě ve 2 obcích. Jinak v naší se letos losovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat