Reklama

Uplatnění oborů Pedagogika, sociální pedagogika Bc. apod.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

belladonna
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 13.02.17 14:44
Uplatnění oborů Pedagogika, sociální pedagogika Bc. apod.

Myslíte, že se podobné obory v dnešní době uplatní, nebo je těžké si poté bez praxe najít práci? Dále třeba andragogika či obor výchova ke zdraví, vše Bc.

Jestli to někdo z vás studoval, jak jste se později uplatnili a jak rychle jste si našli práci?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Brumdibarka
Kecalka 194 příspěvků 13.02.17 15:03

Ahoj, já studovala andragogiku, už při práci tedy, měla jsem v tu dobu 4 roky praxe v jiném oboru a vlastně hned od prváku jsem se pokoušela získat místo v HR. Zdálo se to teda skoro nemožné, nakonec jsem sehnala místo těsně před státnicemi ve třeťáku, měla jsem štěstí na skvělou šéfovou, která příliš neřešila a nedostatek praxe vyvážilo moje nadšení pro obor :D Musím ale říct, že jsem to nijak nehrotila, ta práce, kterou jsem měla při studiu, byla fajn a odpovídala jsem jen na inzeráty, které mne vyloženě zaujaly. Všeobecně andragogiku se mnou hodně studovaly holky, které už v HR pracovaly a potřebovaly si zvýšit kvalifikaci. Málokdo tam šel jen tak, jako já, bez pracovních zkušeností třeba i jen na asistentské pozici.

Brumdibarka
Kecalka 194 příspěvků 13.02.17 15:04

Ale zapomněla jsem odpovědět na tu otázku uplatnění po studiu - pokud člověku nevadí, že začne na asistentské nebo juniorské pozici, tak s andragogikou se místo najít dá.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33077 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 15:41

Výchovu ke zdraví odučí i cvičená opice

sarah1618
Kecalka 237 příspěvků 13.02.17 15:49
@matkabagristy píše:
Výchovu ke zdraví odučí i cvičená opice

je tebe je mi líto…

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 13.02.17 16:01

Mám soc. Ped a práci mám:)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 13.02.17 16:12
@sarah1618 píše:
je tebe je mi líto…

Proč?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33077 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 16:27

@sarah1618 litovat mě netřeba. Ráda bych si početla o tom, kterak jdou absolventi tohoto oboru na pracovním trhu na dračku

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 17:00

Já jsem před lety studovala na Pedag. fakultě obor Vychovatelství a práci máme všichni. Taktéž další příbuzné obory, které měly řadu předmětů společných - Pedagogika Soc. práce (většinou úřady) a Pedagogika Veřejná zpráva (úřady, policisté, vězeňská služba a pod.)
Neříkám, že nejsou na náročnější VŠ než je pedák - s technikou, medicínou, právnickou fakultou a pod. se to jistě srovnávat nedá. V některých předmětech jsme však dostali pořádně zabrat (jazyky, statistiky, práva, sociologie…) a ne každý dostudoval.
Prosím o anonym.

sarah1618
Kecalka 237 příspěvků 13.02.17 17:21
@matkabagristy píše:
@sarah1618 litovat mě netřeba. Ráda bych si početla o tom, kterak jdou absolventi tohoto oboru na pracovním trhu na dračku

Tak na dračku asi nebudou a ja sama nerozumím takovému oboru.
Ale třeba by jsi mohla vzít v potaz, ze někdo takový obor studuje nebo vystudoval a přirovnání k cvičené opici je dost ponižující viďte?
Ale prosím
Když mate potřebu se vyjadřovat o druhých takto tak prosím

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33077 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 17:27

@sarah1618 tak jo, na rovinu. Já na rozdíl od tebe vím, o čem píšu ;) Mám praktickou zkušenost, dneska děcka kreslily svůj režim dne. A učíto, kdo má ruce a nohy, na vzdělání se nehledí

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 13.02.17 17:31

Uvedené obory v rozsahu Bc považuji za zbytečně promarněný čas. Je to prostě polovina vysokoškolského vzdělání s uplatněním dost mizivým.

belladonna
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 13.02.17 17:58

Děkuji za odpovědi.

terka1995
Povídálka 33 příspěvků 13.04.17 13:37

@zelenoockaa19 A co teda děláte?? :)

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 13.04.17 17:04

@terka1995 Já zrovna těď sociálního pracovníka :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama