Uplatnění porodní asistentky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Přemýšlím
Kecalka 182 příspěvků 14.01.17 22:20
Uplatnění porodní asistentky

Ahoj, před chvilkou jsem četla nějakou diskuzi a tam jsem četla pár komentářů, že prý snad porodní asistentky nemají uplatnění. Víc jsem toho nenašla, tak se ptám vás. Jaké má porodní asistentka uplatnění? Díky moc.

Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 14.01.17 23:24

V porodnicích, případně jako asistentka k domácím porodům, tam je jich nedostatek, protože to vlastně dělat nesmí. Ale jen samotnou asistenci u porodu, normálně poradnu a péči po porodu vykonávat smí.

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 14.01.17 23:46

A taky jako sestry na gynekologiich, ambu či lůžkové.

Přemýšlím
Kecalka 182 příspěvků 15.01.17 08:05
@Rajani píše:
A taky jako sestry na gynekologiich, ambu či lůžkové.

Takže porodní asistentka může vykonávat profesi všeobecné sestry na obvodech a na lůžkových odděleních ( chirurgie, interna, LDN)?

Přemýšlím
Kecalka 182 příspěvků 15.01.17 08:13
@Fjodorka píše:
V porodnicích, případně jako asistentka k domácím porodům, tam je jich nedostatek, protože to vlastně dělat nesmí. Ale jen samotnou asistenci u porodu, normálně poradnu a péči po porodu vykonávat smí.

Takže je hodně pracovních míst? Četla jsem, že prý porodní asistentka podnikat, ale jak? Co když právě má konzultaci s nějakou paní, a druhá klientka začne rodit a PA musí k ní? Co ta paní, s kterou právě měla konzultaci? Co další klientka, co měli přijít, to je bude všechny sekertářka nebo sestra obvolávat a příště se to stane znovu. Nebo soukromá porodní asistentka vede jen konzultace a k porodů klientek nechodí?

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 15.01.17 08:28

@Přemýšlím ne, jen gyn-por oddělení (gynda, porodní sál, šestinedělí, novorozenci).

Vzhledem k tomu, že se porod naplánovat nedá, tak si PA ženy preobjedna. A ženy to ví dopředu, že i taková situace může přijít. PA musí mít samozřejmě rozumné množství klientek, aby se to zase nestávalo tak často :)

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 15.01.17 08:30

@Přemýšlím a míst v nemocnicích je relativně dost, všude je podstav. Ale za ty prachy se prostě moc lidem dělat nechce (a nedivím se). Ale práci seženeš.

Jen musí spíš být hnací motor srdce a poslání k oboru, než prachy ;)

Přemýšlím
Kecalka 182 příspěvků 15.01.17 08:43
@Rajani píše:
@Přemýšlím ne, jen gyn-por oddělení (gynda, porodní sál, šestinedělí, novorozenci).Vzhle­dem k tomu, že se porod naplánovat nedá, tak si PA ženy preobjedna. A ženy to ví dopředu, že i taková situace může přijít. PA musí mít samozřejmě rozumné množství klientek, aby se to zase nestávalo tak často :)

Kolik těch klientek cca na den? PA si je sama přeobjedná, ona nemá sekretářku nebo sestru? Kolik asi tak má plat soukromá PA (měsíčně)? Co se na těch konzultacích dělá? Ty jsi PA nebo všeob. sestra, nebo tak něco?

Rajani
Kecalka 253 příspěvků 15.01.17 08:59

@Přemýšlím tak to fakt nevím, já nejsem soukromá PA (to Si spíš nějakou na netu najdi a zeptej). Ale tak odhadují jako v každém jiném poradenském byznysu :)

Jsem nemocniční PA.

Přemýšlím
Kecalka 182 příspěvků 15.01.17 09:08
@Rajani píše:
@Přemýšlím tak to fakt nevím, já nejsem soukromá PA (to Si spíš nějakou na netu najdi a zeptej). Ale tak odhadují jako v každém jiném poradenském byznysu :)Jsem nemocniční PA.

Jaké máš vzdělání? Je tento obor náročný? Je studium náročné? Za jak dlouho hlouho po dostudování jsi našla práci? Kolik let praxe? Jaký plat? Co vše máš v popisu práce? Když máš 12-ku, tak 2.den jsi doma? Jak vypadá celý tvůj den (od příchodu do nemocnice, až do odchodu)?

Patie
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 2 inzeráty 01.09.17 12:19

Holky, nějaké další poznatky? Půjdu teď na mateřskou, studovala jsem rok fyzioterapii, ale dost uvažuju, že bych se k tomu nevrátila a udělala si kombinovaně PA. :)

tedeira
Stálice 92 příspěvků 01.09.17 13:28

Já myslela, že tento obor lze studovat pouze prezenčně…

Patie
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 2 inzeráty 01.09.17 13:30

@tedeira V Jihlavě jsem našla, že i kombinovaně :nevim:

jannette
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 01.09.17 14:07

@Patie Ano, v Jihlavě je možné studovat kombinovaně, ale k přijmutí ke studiu se vážně nutná podmínka 2 let praxe v oboru. Z této podmínky neslevují ani o píď - kamarádka zkoušela přihlásit se s praxí v délce 1,5 roku + povinné školní praxi v rámci VOŠ v délce dalších 1,5 roku - nepřijali ji pro nedostatečnou praxi… Tak pozor na to, pokud nemáte praxi, jsou to jen zbytečně vyhozené peníze za přihlášku :-(

Patie
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 2 inzeráty 01.09.17 16:12

@jannette Aha, tak děkuju za informaci :? O tom jsem se hned nedočetla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rokem bubeník Mirai pohřbil ženu (†26), dnes má jinou? Otci zesnulé se to nelíbí

Je tomu více než rok, co bubeník kapely Mirai Šimon Bílý přišel o svou... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >