Uplatnění školkovného-závislá činnost

1000
14.2.21 21:39

Dobrý den.
Chtěla bych si požádat sama fú o vrácení školkovného (mám jen 1 zaměstnání, dělám v malé firmě, neví jak to udělat v ročním zúčtování daně za zaměstnance, mají jen mne a 1osobu bez dětí), proto si to budu podávat sama. Mám jen to školkovné a penzijní. Jaký mám použít formulář (žádost o roční zúčtování záloh a daň. zvýhodnění)?, abych to mohla uplatnit a podat sama? Do kdy se takový formulář odevzdává? Předpokládám, že klasické daňové přiznání se mne netýká…? Popřípadě poradíte, jak to má vyplnit zaměstnavatel, kam do jakého papíru?? Prosím nepište, že to mám předhodit zaměstnavateli, ať si poradí… o takovou radu nestojím, jen k věci, pokud někdo ví a rád poradí. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76778
14.2.21 23:55

@Janitka Pokud si to budes podavat sama, tak podavas danove priznani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
15.2.21 00:00

@j.a.n.i1 dekuji, to je tedy formulář přiznání k dani z oříjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na úz. čr? budu dokládat příjem jen od 1 zaměstnavatele plus školkovné a penzijko? rozumím tomu dobře? děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 05:59

@Janitka Jo, muzes pouzit tenhle zhednoduseny. A jo. Doporucuji dat do googlu „EPO“ vyjede ti primo ofiko formular financni spravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
15.2.21 07:02

Prosim te a kdo vám tam dělá mzdy když nejsou schopni udělat něco tak jednoduchyho jako je roční zúčtování? Jak psala Jani můžeš si podat daňové přiznání, použij EPO tam tě to nevede a ukáže i případné chyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 09:07

@JancaS84 No, ve firmě o 2 zaměstnancích, si to snad ani nechci představovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
15.2.21 09:25

@j.a.n.i1 @JancaS84 dela to tata pritele, je mu 70,dela to leta ale tohle nezna…necjce s tim mit moc prace, je uz v duchodu. podava vyuctovani dane z prijmu ze zavisle cinnosti za zamestnance, ale nevi kam a co napsat…? To je jen vyuctovani dane a dan.bonusu.do 15.2. Casem to budu asi delat ja, ale jsem danema nepolibena :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
15.2.21 11:54
@Janitka píše:
@j.a.n.i1 @JancaS84 dela to tata pritele, je mu 70,dela to leta ale tohle nezna…necjce s tim mit moc prace, je uz v duchodu. podava vyuctovani dane z prijmu ze zavisle cinnosti za zamestnance, ale nevi kam a co napsat…? To je jen vyuctovani dane a dan.bonusu.do 15.2. Casem to budu asi delat ja, ale jsem danema nepolibena :?

Tak to doporucuji absolvovat nějaký hodně dobrý školení a samozřejmě každý rok aktualizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 12:58
@JancaS84 píše:
Tak to doporucuji absolvovat nějaký hodně dobrý školení a samozřejmě každý rok aktualizace.

Napadlo mě najmout externí účetní… a až pak mi došlo, že myslíš školení pro @Janitka a ne pro přítele tatínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9027
15.2.21 14:39
@j.a.n.i1 píše:
Napadlo mě najmout externí účetní… a až pak mi došlo, že myslíš školení pro @Janitka a ne pro přítele tatínka.

Jj pro ni, až to bude muset dělat. Po 70letým pánovi už bych to asi nechtěla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6821
15.2.21 16:49

@JancaS84 já teda zdaleka ještě nemám 70, ale už teď mi jde hlava kolem ze všech těch změn, novelizací atd. To je jen povzdech, před 70letým pánem klobouk dolů, jestli to zvládá všechno pochopit a zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 16:50

@Hanula1212 No, je videt, ze spis nezvlada, ale nedivim se, ze ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6821
15.2.21 17:04

@j.a.n.i1 já když si vezmu, kolik peněz dám do literatury a do školení a kolik strávím času sledováním všech zákonů, atd. tak si myslím, že levněji vyjde pro 2 zaměstnance externí účetní než se od píky učit vše kolem mezd. Taky záleží na tom, co všechno pán dělá. Pokud jen měsíčně naháže stejnou mzdu do programu a ten mu vyplivne částky k vyplacení, jednou za rok vyúčtování pro FÚ tak OK. Pak stačí třeba jeden zaměstnanec s exekucí a je to. Já od začátku února bojuju s novým výpočtem dovolené, přílohy pro OČR jsem dělala všechny ručně a žádost o roční zúčtování nemám ještě ani jednu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
15.2.21 17:12

@Hanula1212 Jo, souhlas, taky myslim, ze pro 2 zamestnance nema smysl se to do hloubky ucit a je lepší nekoho zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat