Uplatnění slevy na dani na dítě hned po porodu?

955
27.7.21 16:26

Uplatnění slevy na dani na dítě hned po porodu?

Ahoj všem, jak je to prosím s uplatněním slevy na dani na dítě? Může jej manžel uplatnit hned po narození dítěte, přestože já jsem na mateřské? Nebo na rodičovské? Nebo ho můžu uplatnit až budu zpět v zaměstnání? Díky všem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1769
27.7.21 16:30

Manžel si ho může uplatnit hned. U nás chtěli po manželovi potvrzení, že já neuplatňuji. Poslala jsem účetní rodny list dítěte a ona mi vystavila potvrzení, které manžel doložil v praci a manželovi se začala sleva odečítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25955
27.7.21 17:00

Může uplatnit hned v tom měsíci, kdy se dítě narodí (se pak většinou ten první měsíc řeší v ročním zúčtování). Potřebuje rodný list ditete a potvrzení od tebe ze zaměstnání, že ty neuplatňujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
27.7.21 17:40
@Barcicanda píše:
Ahoj všem, jak je to prosím s uplatněním slevy na dani na dítě? Může jej manžel uplatnit hned po narození dítěte, přestože já jsem na mateřské? Nebo na rodičovské? Nebo ho můžu uplatnit až budu zpět v zaměstnání? Díky všem :kytka:

Může uplatnit hnedka ten měsíc kdy se narodí. Pokud to nestihne, tak se to dopočítá v ročním zúčtování. Potřebuje rodný list a potvrzení od tebe z práce že neuplatnujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
27.7.21 19:30

Děkuji všem :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu