Uplatnění slevy na děti - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bekyn
Závislačka 3992 příspěvků 24 inzerátů 18.03.18 17:07
Uplatnění slevy na děti - prosím o radu

Ahoj, prosím je tu někdo kdo si sám vyplňuje DP? Potřebovala bych poradit. Právě se snažím chlapovi vyplnit DP ze závislé činnosti. Jde mi o toto: Pokud na Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti má uvedené na ř. 16 naše dvě děti a v kolonce: Ve výši na jedno dítě od-do je vyplněno: 05-12. Znamená to, že od pátého do dvanáctého měsíce účetní zahrnovala do výplaty minusovou položku na dítě? Já tedy teď při vyplňování DP vyplním počet měsíců na jedno dítě ty zbývající 4? Nebo?

Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5120 příspěvků 18.03.18 17:34

Ne, pokud bylo vyživované celý rok a nikdo jiný to dítě neuplatňoval, zapíšeš 12. Přepočítáváš celý rok znovu, tzn. uvést všechny příjmy i všechny slevy.

Bekyn
Závislačka 3992 příspěvků 24 inzerátů 18.03.18 18:21

@Hanula1212 díky :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >