Uplatnění slevy na děti - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bekyn
Závislačka 3991 příspěvků 23 inzerátů 18.03.18 17:07
Uplatnění slevy na děti - prosím o radu

Ahoj, prosím je tu někdo kdo si sám vyplňuje DP? Potřebovala bych poradit. Právě se snažím chlapovi vyplnit DP ze závislé činnosti. Jde mi o toto: Pokud na Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti má uvedené na ř. 16 naše dvě děti a v kolonce: Ve výši na jedno dítě od-do je vyplněno: 05-12. Znamená to, že od pátého do dvanáctého měsíce účetní zahrnovala do výplaty minusovou položku na dítě? Já tedy teď při vyplňování DP vyplním počet měsíců na jedno dítě ty zbývající 4? Nebo?

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Závislačka 4990 příspěvků 18.03.18 17:34

Ne, pokud bylo vyživované celý rok a nikdo jiný to dítě neuplatňoval, zapíšeš 12. Přepočítáváš celý rok znovu, tzn. uvést všechny příjmy i všechny slevy.

Bekyn
Závislačka 3991 příspěvků 23 inzerátů 18.03.18 18:21

@Hanula1212 díky :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Reklama