Uplatnění slevy na dítě zpětně

1921
24.3.21 23:07

Uplatnění slevy na dítě zpětně

Ahoj. Prosim vas, jak je to s uplatnenim slevy na dite zpetne? Od kazdeho se dozvidam neco jineho.
Ani google moc nepomohl. Nasla jsem jen to, ze danove priznani lze podat az 3 roky zpetne, ale zase uplatneni slevy na dite lze jen 2 roky zpetne. Vzdy jsem myslela, ze to lze ty 3 roky zpetne. Nikde jsem zatim nenasla aktualni info, jak to tedy je.
A v pripade, ze jsou 2 deti a kazdy z rodicu si uplatnuje jedno? Rodic, ktery si uplatnuje mladsi dite ho uvadi jako 2.? Nebo kazdy z rodicu uvadi sve dite jako 1. bez ohledu na to, v jakem poradi je narozeno?
Tohle je pro me spanelska vesnice a rada zkusenych by se mi hodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3390
24.3.21 23:45

@janet9
pořadí dětí je jedno, ale když ty budeš mít 1 dítě jako první, tak on to druhé musí mít jako 2., ne opět první

zbytek neporadím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6749
25.3.21 07:00

@janet9 v jakém pořadí děti uvedeš je jedno. Co se týká daňového přiznání, nevím, kde jsi viděla ty dva roky, ale to nikdy neplatilo a ani neplatí. Musíš hledat, za jakou dobu zpětně jde vyměřit daňové přiznání ( ne za jakou dobu lze uplatnit děti zpětně). Do konce března jde ještě podat přiznání za 2017, pak už jen 2018, 2019 a 2020.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat