Uplatnění/neuplatní slevy na dani bývalý partner

45
5.7.21 12:58

Uplatnění/neuplatní slevy na dani bývalý partner

Ahoj,
lze někde zjistit ověřit, zda si bývalý partner uplatňuje/neuplatňuje slevu na děti? Jde o to že jsme od sebe cca 5mesicu (nežijeme spolu), musela jsem dokládat papír že si slevu neuplatňuje. Paní mi dala vzor aby účetní věděla co má vyplnit. Bývalý partner mi po několika měsících naléhání donesl „potvrzeny papír“ donesl míněn papír co jsem mu dala, vyplněný rukou s razítkem firmy u které pracuje (razítko x nebylo problem si zajistit - přístup do mistrovny má). Nevím ale zdá se mi ten papír dost nevěrohodný, vyplněn jeho rukou a jen razítko.

Stejně tak ohledně platů který psal k soudu 19000,– když ve smlouvě kterou měl doma (kterou dostal jak nastupoval do práce a dával mi ji pročíst) má uvedeno základ 25500,– a bonus 7000,–.

Omlouvám se, ale prostě se mini nějak nezdá. Alimenty na děti chce platit 1000,– a 1800,– (2 roky a 3roky -dcera nastupuje tento rok do školky, obe děti se potýkají s alergiemi/astmatem), chodim ted i na brigády mám jen rodičky 7800,– a výdaje z bydlení, pojištění a vše kolem bydlení jsou 7000,–… Na žádné příspěvky ani sociální dávky nemám nárok - když jdu na socku tak se vždy najde něco čím se to posune a nebo komplikuje.

Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5580
5.7.21 13:05

Pokud by si uplatňival děti, musel by mít od tebe čestné prohlášení, že ty neuplatňuješ.
Zjistit se to dá na FÚ, který si to dost hlídá, nebo u zaměstnavatele
Pokud jsi rozvedená, stačí na FU doložit rozsudek a máš pokoj.

Příspěvek upraven 05.07.21 v 13:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22455
5.7.21 13:16

Máš děti v péči? Me bylo řečeno, že když ex syna nemá v péči, tak ho ani uplatňovat nemůže, takže mi v práci stačilo se prokázat rozsudkem a žádné potvrzení od něj sem nepotřebovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15964
5.7.21 13:25

@Betty2108 Slevu uplatnuje ten s rodicu, ktery ma deti v peci a sdili s nimi spolecnou domacnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5580
5.7.21 13:58

Jak to tak chápu, tak on ti podepsal čestné prohlášení, že slevu neuplatňuje. Tak to dál neřeš, ty to máš ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9721
5.7.21 14:00

Slevu si uplatňovat nemůže když nemá s dětmi společnou domácnost. A i kdyby to nafalšoval tak to bude jeho problém. Ohledně platu k soudu bude zřejmě potřebovat potvrzení z práce a to si nikdo nedovolí napsat jinou částku než je skutečnost. Ale jestli má nějaký prachy bokem tak s tím nic nenaděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat