Úplná anestezie kvůli spravení zubů ano, ne?

17
8.2.16 15:03

úplná anestezie kvůli spravení zubů ano, ne?

Ahoj, potřebuji znát zkušenosti jiných maminek s uspáním 3-letého dítěte kvůli opravě zubů. Názor dětského lékaře na úplné uspání kvůli jednorázovému ošetření zubů je negativní. Anestezie je pro dítě větší riziko, než kaz na zubu, radí mi častěji chodit k zubařce a zkoušet, jestli si dcerka nechá zoubek ošetřit sama. Musí si zvyknout na zubařku, jinak bude dělat problémy pořád a my budeme chodit do nemocnice na kontrolu pořád, když dcera doktorku do pusy nenechá ani nakouknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11689
8.2.16 15:07

@lenka19 Šlo by určitě o analgosedaci, u tříletého no nevím, jde o to, jestli ty zoubky jsou vážně v až tak špatném stavu, že je brzké ošetření nutné, to asi musí zhodnotit zubní lékař. Moje malá si také nenechá do pusy od doktorky sáhnout, ale má je úplně v pořádku, já bych se asi řídila radou zubařky, jestli to chvíli vydrží, tak určitě počkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
8.2.16 15:10

@lenka19 tohle hrozilo mému klukovi, naštěstí ho moje dr ukecala.. ne, nenechala bych dát narkózu a to byl můj fakt neošetřitelný.. :think: :think: protože to není jednou, to bude pak i do budoucna.. takže ano, najdi dr, který naučí se nebát, uspat dítě nic neřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
8.2.16 15:11

Co jí zkusit na něco motivovat? Že když se nechá dostane třeba něco co má ráda, nějakou hračku? Mohlo by to pomoct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.2.16 15:11

V nemocnici to dělají dětem pod 6 let pouze v úplné anestezii. Poprvní si zub nechala bez problémů spravit, pak dvakrát nechtěla do křesla ani sednout, potom si zase nechala jeden zub spravit, ale potom zase dvakrát za sebou jsme ji do ordinace zase nedostali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
8.2.16 15:12

Řešila jsem u čerstvě pětiletého syna…Nakonec jsem plnou narkózu odmítla a zařídila mu ošetření v analgosedaci v ordinaci Radno v Praze - s čistým svědomím můžu jen doporučit! Postupně syna zcela zbavili strachu ze zubaře, dnes mu bude 8 a už žádnou sedaci nepotřebujeme.
Edit:
Ještě dodám, že i analgosedace je v této ordinaci vedena doktorem anesteziologem a kromě stomatologa, který se stará o zuby, je tam právě anesteziolog a anesteziologická sestra - jsou úžasní a naprosto profesionální. Synovi trhali zub, pod kterým měl zánět, měl i šitou dáseň a celkem jsem platila cca 1100Kč - jsme u VZP.

Příspěvek upraven 08.02.16 v 15:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
8.2.16 15:13

@lenka19
To nemůže být úplná anestezie, to je analgosedace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.2.16 15:13

Už jsme zkoušeli a naslibovali kde co, vystřídali jsme se s ní u zubařky všichni, ale co fungovalo jednou podruhé už ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.2.16 15:14

V nemocnici mi to sestřička tak řekla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
8.2.16 15:18
@lenka19 píše:
V nemocnici mi to sestřička tak řekla

No ale není to celková narkóza, u té je potřeba intubace, tohle je jen takový hluboký spánek. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
8.2.16 15:25
@hehehe píše:
@lenka19
To nemůže být úplná anestezie, to je analgosedace.

Některé stomatologické výkony se v celkové anestézii provádějí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
8.2.16 15:31

A kdo s ní chodí na vyšetření? jestli ty, nepomohlo by, kdyby tam s ní šel třeba táta? a nám se navíc osvědčilo, když zůstanu v čekárně, ideálně jít hned po příchodu na řadu, ať nemá dítě čas přemýšlet nebo třeba poslouchat vrtačku apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
8.2.16 15:32

A celkovou anestezii bych neviděla jako řešení, ale jako odsunutí problému a jeho prohloubení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
8.2.16 15:33
@hanka.br. píše:
Některé stomatologické výkony se v celkové anestézii provádějí.
:think: A jak se do té pusy k těm zubům dostanou?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
8.2.16 15:34

Tak asi něco vloží do pusy nebo někdo drží bradu…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama