Úplně první a zároveň poslední menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 11:17
Úplně první a zároveň poslední menstruace

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se tu někdo s něčím podobným nesetkal..

Je mi 18 let. Svoji první menstruaci jsem měla v 15, byla hodně silná a trvala týden. Avšak od té doby už jsem nemenstruovala ANI JEDNOU… Nejdříve jsem to brala jako normální, ale když už to začalo být delší dobu, musela jsem to řešit.
Dávali mi vyvolávací injekce (několik za sebou, protože ani po jedné se nic nestalo), různé hormonální prášky, vyšetřili mi hormony v krvi, ale ty jsou v pořádku, ultrazvuk (až na menší dělohu) také. Byla jsem s tím u několika gynekologů (dokonce i v Praze) ale každý mi jen doporučil užívat HA.. Když jsem ji brala, “menstruaci” jsem “měla”, ale velice slabou a trvala tak 2 dny. Po vysazení HA opět nic. Už si vážně nevím rady a doktoři také ne. Jím normálně, extrémně hubená nejsem, stres mám takový normální (v dětství byl tedy větší, ale prostě mě zaráží, že jednou se menstruace objevila!) :nevim:

Reakce:
P4ja
Kelišová 7016 příspěvků 1 inzerát 25.11.18 11:22

Zkusila bych cvičit hormonální jógu.

Jinak nejsi vegetarián?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 11:25

@P4ja Jedna gynekoložka mi doporučila čínskou medicínu.. Možná se opravdu budu muset vydat tímto směrem, protože už si nevím rady :roll: .. nene, vegetarián nejsem :)

P4ja
Kelišová 7016 příspěvků 1 inzerát 25.11.18 11:28
@Anonymní píše:
@P4ja Jedna gynekoložka mi doporučila čínskou medicínu.. Možná se opravdu budu muset vydat tímto směrem, protože už si nevím rady :roll: .. nene, vegetarián nejsem :)

Tak zkus tu hormonalku, hodně pomáhá. Je speciálně určená pro ženy, protože aktivuje hormonální systém. HA bych do sebe necpala, stejně to MS není. A problém jen odlozis.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11513 příspěvků 25.11.18 11:40

Možná ti neroste sliznice. Na to je dobre pít kontryhel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 12:10

@P4ja A dá se to cvičit i podle návodů na internetu? - bude to mít stejný efekt, nebo musím vyhledat někoho kdo se tím zabývá? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 12:11

@Tichošlápek A v jakém množství se na to denně pije? :)

P4ja
Kelišová 7016 příspěvků 1 inzerát 25.11.18 12:20
@Anonymní píše:
@P4ja A dá se to cvičit i podle návodů na internetu? - bude to mít stejný efekt, nebo musím vyhledat někoho kdo se tím zabývá? :)

Je potřeba absolvovat kurz. Na netu nic nenajdeš.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 11513 příspěvků 25.11.18 12:35
@Anonymní píše:
@Tichošlápek A v jakém množství se na to denně pije? :)

2 šálky denně

Ou
Kelišová 5807 příspěvků 25.11.18 13:00
@Anonymní píše:
@P4ja A dá se to cvičit i podle návodů na internetu? - bude to mít stejný efekt, nebo musím vyhledat někoho kdo se tím zabývá? :)

Taky se přikláním k nějakému cvičení na srovnáná dysbalancí v oblasti pánve a zad. Hormonální joga je v tomhle překvapivě vážně skvělá.

Ale zejména pokud dosud s jógou nemáš zkušenost, tak to chce jet někam na víkend, kde se to naučíš dělat správně - ono je potřeba si vyzkoušet tu správnou polohu, tu správnou míru zátěže a to se prostě přes internet chytit nedá.

Po tom víkendu už pak stačí cvičit doma, ale základ to chce mít v realitě, ne jen přes obrazovku.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8134 příspěvků 25.11.18 13:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda se tu někdo s něčím podobným nesetkal..Je mi 18 let. Svoji první menstruaci jsem měla v 15, byla hodně silná a trvala týden. Avšak od té doby už jsem nemenstruovala ANI JEDNOU… Nejdříve jsem to brala jako normální, ale když už to začalo být delší dobu, musela jsem to řešit.
Dávali mi vyvolávací injekce (několik za sebou, protože ani po jedné se nic nestalo), různé hormonální prášky, vyšetřili mi hormony v krvi, ale ty jsou v pořádku, ultrazvuk (až na menší dělohu) také. Byla jsem s tím u několika gynekologů (dokonce i v Praze) ale každý mi jen doporučil užívat HA.. Když jsem ji brala, “menstruaci” jsem “měla”, ale velice slabou a trvala tak 2 dny. Po vysazení HA opět nic. Už si vážně nevím rady a doktoři také ne. Jím normálně, extrémně hubená nejsem, stres mám takový normální (v dětství byl tedy větší, ale prostě mě zaráží, že jednou se menstruace objevila!) :nevim:

Ahoj,

mám kamarádku, která začala pravidelně menstruovat až těsně před 20 :nevim: pak už to šlo pravidelně a v běžném množství i délce.
Nicméně za sebe mužu doporučit kontryhel, chutove je kupodivu dobrý. Seženeš v lékárně, nebo v apatykách. Vychází okolo 40korun a pije se cca 2 šálky denně.

Pokud jsi zdravá a gynekolog jinak neshledal nic špatně, tak jedině dobře. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 13:33

@chs.jasmin Vážně? Kéžbych to pak měla normální, bojím se hlavně abych pak v budoucnu neměla problémy s otěhotněním :( ..Moc děkuju ! :srdce:

chs.jasmin
Echt Kelišová 8134 příspěvků 26.11.18 13:56
@Anonymní píše:
@chs.jasmin Vážně? Kéžbych to pak měla normální, bojím se hlavně abych pak v budoucnu neměla problémy s otěhotněním :( ..Moc děkuju ! :srdce:

První menstruaci měla v 17ti, chudák z toho byla špatná a raději byla i na kontrole u gynekologa, zda je v pořádku - přeci jen okolo ní kamarádky menstruovaly už od 13/14ti :nevim: a byla v pořádku. Jen byla vždy drobná. Určitě bych nezanedbala pravidelné preventivní prohlídky na gynekologii a zkusila ten kontryhel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 11:40

@chs.jasmin ano, určitě si ho pořídím a budu každý den lít :pankac: :lol:
Děkuju moc :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >