Úplné vyhoření u závěrečných jízd v autoškole

12
13.7.20 14:10

Úplné vyhoření u závěrečných jízd v autoškole

Ahoj,

Dnes jsem měla závěrečné zkoušky. Testy naprosto v pořádku 50/50.. No, jenže pak přišly jízdy… Už od samého začátku, když jsem si nastoupila do auta, tak bylo pořád něco. Nakonec to tedy dopadlo, že jsem to neudělala z důvodu, že jsem jezdila většinou na druhý stupeň, kde byla má průměrná rychlost 35-40 Km/h.

Mě by neštvalo, kdybych to neudělala, kdybych to opravdu neuměla. Jenže za všechny jízdy, co jsem měla jen s instruktorem byly jen samé pochvaly, jezdila jsem prostě krásně na dvojku a potom ihned na trojku a bylo to úplně v pořádku, tak jsem si říkala, že to takto půjde i při závěrečných jízdám, no a ono nic. Prostě stres, strach..

Nejvíc mě strašně štve, že jsem na to opravdu měla, kdybych jela třeba jen o jeden stupeň více (na trojku). Pan instruktor mi řekl, že si myslel, že já budu nejlepší ze všech, kdo tam byl, protože všechny jízdy se mnou byly jako s profesionálem, že toto prostě ode mě nečekal.
No a toto mě strašně, ale strašně štve, že jsem to takto s prominutím p*srala. :-(
A další oprava bude až v srpnu, což je další, která mě štve.

Jak se s tím vyrovnat, prosím? Pořád na to myslím.

Díky.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3197
13.7.20 14:16

V srpnu to zkusíš znovu a už to vyjde. Tys neslyšela jak to auto řve? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1883
13.7.20 14:20

A co chceš slyšet? Jela jsi pomalu a nejistě, tak ti to přece nemohli dát. Lidé, kteří jezdí stále 30 nemají na silnici co dělat. Zaplať si kondiční jízdy, ideálně u jiného instruktora, který kolem tebe nebude chodit po špičkách. Já jsem sice po každé jízdě v autoškole bulela, jak mi to nešlo, ale u zkoušky jsem byla dobře připravená na cokoli. Nás na to tedy instruktor upozorňoval, abychom se zbytečně neloudali.

Příspěvek upraven 13.07.20 v 14:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
13.7.20 14:21

Já před nedávnem neudělala jízdy, protože jsem kolem nástupního ustrůvku na povolené padesátce projela 40 (prý jsme měla jet 30, kvůli zvýšené možnosti výskytu chodců, ačkoli tam žádná značka nebyla a nikdo nepřecházel) a kvůli tomu, že jsem se chtěla zařadit do pravého pruhu, dala jsem blinkr, byla tam kolona, tak jsem ho zase vypla a pokračovala v levém a do pravého jsem se zařadila, až kolona přejela. Měla jsem prý blikat celou dobu, neprokázala jsem dostatečnou snahu snahu o zařazení do pravého pruhu.
Co se dá dělat, příště si dám větší pozor. Taky jsem měla pocit, že to nebyly zas tak velké prohřešky, ale nic s tím nenadělám, tak jsem si doma postěžovala a víc na to už nemyslím. Ale když se k tomu pak připočtou nějaké další drobnosti, jako je trojka do kopce, chcípnutí auta, protože jsem místo trojky dala pětku, tak to dává logický konečný výsledek, no…

Každopádně k tomu řazení - nás upozorňoval kolektivně před zkouškou, že chce vidět řazení, a ať si nemyslíme, že budeme jezdit celou dobu na dvojku. Že kdo nebude řadit, pojede po rychlostní silnici, kde už bude muset… Takže řazení je určitě důležité a je podstatné prokázat, že to umíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1525
13.7.20 14:21

@Wixxy a tos to nepoznala, neslyšela, když jseš teda tak dobrá?
Jizdy si nezvládla, pomalá jízda je velmi nebezpečná. Komisaře chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1110
13.7.20 14:23

Hele, nervozita udělá své. Příště budeš vědět. Noc se neděje. Já nedostala řidičák z důvodu a to cituji „Slečno, vy si jezdíte jakoby nic!“ :lol: Dodnes nechápu co tím chtěl básník říct. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8601
13.7.20 14:24

Prostě se do srpna vyjezdíš a v pohodě to dáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
13.7.20 14:24

Člověk je děsně pod tlakem. Úplně tě chápu dělala jsem teď v únoru. Jízdy jsem udělala až na podruhé. Taky jsem měla chybu, kterou doteď nechápu. Vyhodil mě za to, že jsem měla zaple dálkové světla a nevšimla jsem si toho :lol: buď v klidu příště to dáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
13.7.20 14:45
@Lenka997 píše: Člověk je děsně pod tlakem. Úplně tě chápu dělala jsem teď v únoru. Jízdy jsem udělala až na podruhé. Taky jsem měla chybu, kterou doteď nechápu. Vyhodil mě za to, že jsem měla zaple dálkové světla a nevšimla jsem si toho :lol: buď v klidu příště to dáš

Jo tak to se mi stává občas :D A to už řídím pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6821
13.7.20 14:58

@Wixxy Ahoj, jak se s tím vyrovnat? Normálně. Nejde o ničí zdraví, či jiným způsobem o život. To s člověku prostě občas stane, že věc, která mu normálně jde, se nevydaří.
Příště opakuješ jenom jízdy, jestli se nepletu.
Takže dát si do té doby pár kondičních (třeba klidně v den zkoušky, nebo den před). Ujistit se, že to umíš. Mentálně se připravit, to znamená zklidnit se, říct si, že to umíš, a že to tomu instruktorovi a komisařovi ukážeš. No a pa jim to ukázat.
Jestli si jezdila dobře, tak to zvládneš. Je to jako s tancem. Naladit se na ten rytmus a vydržet v něm. Že někdy něco nevyjde napoprvé je v pořádku. Nebuď za to na sebe zlá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
13.7.20 15:01

Nebojte, já to samozřejmě chápu, že mám ihned z dvojky dát trojku, protože motor pak řve.. Jen prostě, co vím, že mám udělat, tak to neudělám, jelikož se mi to prostě v tom momentu vypadne z hlavy. No, prostě takový strach, že se něco pokazí a při tom na nic nemyslíte.

Příspěvek upraven 13.07.20 v 15:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17391
13.7.20 15:07

Ja taky pri první zkousce bouchla, ale spis naopak, uz sem to chtěla mit za sebou, tak sem jezdila moc rychle :mrgreen: to se vsakne, za mesic uz budes vedet do ceho jdes a na co si dat pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
13.7.20 15:11

@Kriss Tina

Díky. Ano, snad již ano. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1517
13.7.20 15:24

Jéje. Naší instruktorce se rozbijala před zkouškama spojka, nechala ji opravit. Sedla jsem do toho a chovala se úplně jinak. Byla mnohem citlivější :mrgreen: klepaly se mi nohy, bylo mi zle, v hlavě úplně prázdno a do toho jsem se chtěla rozjet a vytočila motor někam ke 4 tisícům :mrgreen: :zed: a to pokaždé, když jsem se chtěla rozjet. Na semaforu, na křižovatce, na přechodu… jednou jsem zkusila sešlápnout méně a chciplo to :mrgreen: byla jsem úplně vyřízená, čím víc jsem se soustředila na to, aby to při rozjezdu tak neřvalo, tím to bylo horší. Malem jsem se za tím volantem rozbrecela a fakt bylo vysvobození, když komisař řekl, ať zastavím :mrgreen:. A to jsem nikdy s rozjezdy problém neměla, nikdy mi nechciplo auto při jízdách :mrgreen:
No, do další zkoušky jsem si dala nějaký kondiční jízdy a hlavně si to srovnalo v hlavě, protože mi došlo, že tak, jak jsem zmatkovala, bych opravdu řídit nikdy nemohla. Ten den jsem to obrecela a pak další jízda byla úplně v pohodě :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21126
13.7.20 15:40
@Wixxy píše:
Nebojte, já to samozřejmě chápu, že mám ihned z dvojky dát trojku, protože motor pak řve.. Jen prostě, co vím, že mám udělat, tak to neudělám, jelikož se mi to prostě v tom momentu vypadne z hlavy. No, prostě takový strach, že se něco pokazí a při tom na nic nemyslíte.Příspěvek upraven 13.07.20 v 15:10

Jenže reáu Ti jaksy z hlavy nesmí vypadnout, že máš dát blinkr, který pedál je který, co je jaká značka a pod. Prostože auto je zbraň.
Vystresovaný řidič prostě za volant nepatří. Nauč se nestersovat a pak ten řidičák můžeš dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama