Přijímačky na UPOL sociální práce kombinované studium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kazimíra Olejovka
Kecalka 313 příspěvků 02.05.18 09:02
UPOL sociální práce - kombi - přijímačky

Krásný den všem :-)

Je tady někdo, kdo se chystá na přijímačky na UPOL (Sociální práce - kombinovaně)? Jak vám jde učení? Já už se v tom ztrácím - a to se připravuju už tři měsíce a mám pocit, že furt nic nevím. Jak jste na tom?

Střihla jsem si už přijímačky na OSU (Sociální práce - kombi), stále čekám, až vyhlásí výsledky. Mám 51 z 60 bodů. Tak snad to bude stačit. Co se týká UPOLu, tak tam si moc nevěřím :-/

Reakce:
3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 05.05.18 19:53

Ahoj, já se tam také hlásím… neučím se tak dlouho a mám dojem, že se nemůžu nic naučit. Pročetla jsem si jen knížku Sociální práce… tu druhou jsem začala a mám dojem, že podle těch otázek, které jsou v ukázkových testech, je zbytečné ji číst.. že je v těch testech něco jiného…
Vytiskla jsem si je oba, označila si zprávné odpovědi a snažím se to dostat do hlavy…

historii soc. p.docela vím… ty filosofické otázky - to jsem úplně ztracená… a ještě je tam plno otázek na různé „teorie“ a „směry“. Frankl, Patočka, Bandura… atd. a to vůbec neznám a nevím.. ukazovala jsem to kolegyni, která loni dělala státnice a kromě Patočky, žádné z těch jmen nikdy neslyšela… tak to jsem zvědavá… síto asi bude hodně husté… :,(

a jetšě jsem si vytiskla zákon 111…

3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 05.05.18 19:55

@Kazimíra Olejovka 51 z 60 bodů je super!

jak je to upolu? myslím, že berou 70%… to znamená - z 50otázek odpovědět 35… jestli to dobře chápu…???

zkoušela jsem test předtím, než jsem se začala učit a měla jsem 20odpovědí dobře. Nic moc…

3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 05.05.18 19:55

@Kazimíra Olejovka z čeho se učíš?

3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 05.05.18 19:58

A z jakého jsi města? případně pisni do SZ :kytka:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 313 příspěvků 06.05.18 12:19

@3HE Ahoj, díky že jsi se ozvala. Pročítala jsem doporučenou literaturu, teď už projíždím jen ty testy co mají na netu. Pro mě asi největší strašák jsou studijní předpoklady :mrgreen: Tak si je teď trénuju, ale potřebuji na to klid a vysokou míru soustředění - což zrovna s dvěma dětma a tatínkem na služebce moc nejde :think: Spoléhám se taky trochu na zbytky znalostí ze státnic, kde jsem měla i psychologii a sociologii taky trochu. Tak uvidíme.

Mám podanou přhlášku ještě do Hradce Králové a do Českých Budějovic. Nejsem ten typ co si moc věří…takže pro jistotu. :mrgreen:

Kazimíra Olejovka
Kecalka 313 příspěvků 06.05.18 12:23
@3HE píše:
@Kazimíra Olejovka 51 z 60 bodů je super!

jak je to upolu? myslím, že berou 70%… to znamená - z 50otázek odpovědět 35… jestli to dobře chápu…???

zkoušela jsem test předtím, než jsem se začala učit a měla jsem 20odpovědí dobře. Nic moc…

Sama jsem valila oči na ten výsledek 8o Nevím, jaká je žádaná úspěšnost, ale poměr bude 30% studijní předpoklady a 70% oborový test…ale nejsem si úplně jistá.

3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 06.05.18 14:52

@Kazimíra Olejovka Ahoj, tak já se tam toužím dostat, ale není to pro mne tak moc důležité, abych si dávala 4přihlášky :)
Udělám pro to maximum…

co se týká oborových testů - má smysl si pročítat i testy na Ostravu, Hradec a Budějovice? Pokud ano, mohu tě poprosit, abys mi poslala odkazy, kde je najdu?

Nebo které jiné si pročítáš (kromě SPF)? Na UPolu jsou jen dva.

Test SPF se moc nebojím. Zkoušela jsem si udělat dva a vždy vyšly na 45%. Tak více energie věnuji na oborové, ale nemám se kde naučit kromě těch ukázek testů a knížek.
Pracuji v azyovém domě, tak tam k něčemu přijdu, a na střední škole se nebralo to, co je v testech.

Díky

Kazimíra Olejovka
Kecalka 313 příspěvků 08.05.18 21:28

@3HE Oborové testy na jiné školy asi ne. Spíš pročítám Zákon o sociálních službách, knížky, co jsou v doporučené, UPOL testy a Humanitní vědy v otázkách a odpovědích.

3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 08.05.18 23:49
@Kazimíra Olejovka píše:
@3HE Oborové testy na jiné školy asi ne. Spíš pročítám Zákon o sociálních službách, knížky, co jsou v doporučené, UPOL testy a Humanitní vědy v otázkách a odpovědích.

tak to poslední už nemám šanci

3HE
Generální žvanilka 21918 příspěvků 09.05.18 10:12

Prosím tě..ty modely státu.. anglosaský. Skandinávský. Korporativní. Vzájemnostni… Který z nich je pro Českou republiku? :mrgreen: nějak jsem se nedopátrala. Diky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >