Úporná bolest hlavy a antikoncepce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 15:13
Úporná bolest hlavy a antikoncepce

Krásný den holky, chci se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost, za jak dlouho přestanou bolesti hlavy po vysazení antikoncepce. V červnu jsem ji začala užívat (starší typ, kde je více estrogenu), jelikož jsem s ní měla před těhotenstvím dobrou zkušenost. Asi 3 dny po nasazení se objevily hrozné bolesti hlavy, gyndařka říkala, že musím vydržet. Ok. Po 10 dnech to přešlo a já myslela, že mám vyhráno. První cyklus proběhl v pohodě. Po dobrání druhého platíčka přišly opět neskutečné bolesti hlavy. Skončila 7 denní pauza, já si vzala další piluli a hlava se zhoršila o dalších 100%. Už jsem se naštvala a antikoncepci zahodila s tím, že mi tohle za to opravdu nestojí. Ovšem je to už 14 dní a hlava bolí pořád. Někdy míň, někdy šíleně. Nezabírají ani analgetika od lékaře-byla jsem s tím i hospitalizovaná. :,( Mám za sebou řadu vyšetření vč. CT a vše v pořádku. Prý hormonální dysbalance :pocitac: Nemáte zkušenost, kdy se to tak srovná? Už jsem z toho šíleně vyčerpaná :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lioness34
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 09.08.18 15:31

Mě bolí hlava občas taky - až po detech a co jsem začala brát hormonalni antikoncepci tak se to zhoršilo a to tak ze večer jsem už věděla ze bude migrena a ráno jsem zvracela a ani neudržela tablety od bolesti a bolest příšerná cele dopoledne než mi zabraly cipky - takže vysazují po 11mes užívání - takhle silne to bylo až minuly měsíc ale dříve taky noc moc…a to jsem měla rhonya kterou so většina chválí - jedine co mi vyhovuje je ze mam slabou menstruaci protože dřív po detech to bylo peklo. Tak uvidím další měsíc… a taky jsem přibrala za těch 11mes 10kg… cvicim atd a nic moc to nejde… takže i proto vysazují.

Qwentin
Hvězda diskuse 64661 příspěvků 09.08.18 16:16

Neužíváš Jeanine? Tohle mi dělala taky, nejenomže jsem měla velké migrény, ale i jsem dost zvracela. Doporučila bych vysadit a zažádat si o jinou. Bohužel u hodně antikoncepcí jsou vedlejší účinky bolesti hlavy 8o .

viola1122
Kecalka 355 příspěvků 09.08.18 16:24

Já to měla naopak při dlouhodobém brání HAK. Teď ji celá léta neuzivam a už ani nebudu! A hlava mne poboliva jen když se změní tlak :-). Jsem fakt odpůrce… těch vedlejších účinku resp.nasledku je dost :jazyk: a málo se o tom mluví!

blumen
Hvězda diskuse 42703 příspěvků 09.08.18 16:42

Dala bych tomu mesic dva. A hodne pila, koupila si horcik (glycinat). Treba se to spravi po prbni MS. Ted jsi vysadila narazove, nez se daji hormony do poradku, trva to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 16:54

@Lioness34 Tak to je sila 8o U mě žádná předzvěst nebyla, prostě jsem se ráno probudila s bolavou hlavou a stav pořád trvá. Nezvracím, není mi špatně, JEN mám chuť prorazit hlavou zeď :( Teď jsem hospitalizovaná podruhé a zrovna mi lékařka říkala něco o čípcích, že je zkusíme. Rhonyu jsem zkoušela taky a hlava v pohodě, jen mi nedokázala udržet cyklus, proto jsem se vrátila ke své osvědčené. A jak jsem dopadla :roll: 10kg za 11 měsíců je síla 8o
@Qwentin Nn, měla jsem Triquilar. Momentálně jsem 8 dní bez ní a žádná změna. Asi se už na zkoušení vykašlu. Ty nízkohormonové mi nedokážou udržet cyklus a ty silnější už mám strach zkoušet :roll: @viola1122 Upřímně závidím, já ji vysadila a žádná změna. Vybrala jsem jen dvě platíčka plus jeden prášek ze třetího a vzpamatovávat se z toho budu zřejmě ještě dlouho. :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 16:56

@blumen Hořčík mám předepsaný, děkuju. Snad máš s tou MS pravdu. Kéž by!

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 09.08.18 17:01
@Anonymní píše:
@Lioness34 Tak to je sila 8o U mě žádná předzvěst nebyla, prostě jsem se ráno probudila s bolavou hlavou a stav pořád trvá. Nezvracím, není mi špatně, JEN mám chuť prorazit hlavou zeď :( Teď jsem hospitalizovaná podruhé a zrovna mi lékařka říkala něco o čípcích, že je zkusíme. Rhonyu jsem zkoušela taky a hlava v pohodě, jen mi nedokázala udržet cyklus, proto jsem se vrátila ke své osvědčené. A jak jsem dopadla :roll: 10kg za 11 měsíců je síla 8o
@Qwentin Nn, měla jsem Triquilar. Momentálně jsem 8 dní bez ní a žádná změna. Asi se už na zkoušení vykašlu. Ty nízkohormonové mi nedokážou udržet cyklus a ty silnější už mám strach zkoušet :roll: @viola1122 Upřímně závidím, já ji vysadila a žádná změna. Vybrala jsem jen dvě platíčka plus jeden prášek ze třetího a vzpamatovávat se z toho budu zřejmě ještě dlouho. :cert:

Já vím ze hormonální antikoncepce je nám houby - loni jsem ji vzala asi po deseti letech a už ji nechci. Jinak ja mam po třetím porodu silnou menstruaci tak aby se mi to upravilo ale prdim na to. Jednak nežádoucí účinky a hlavně se o tom nemluví ale má to vliv i na karcinom prsu - hormony no… jenže co za antikoncepci po třech detech? Jako čtvrté bychom zvládli ale já už nechci být těhotná nebo kojici jako posledních x let (deti máme po sobě a nejstarší je 7)… s teliskem nesouhlasím - morálně, přijde mi hrozny ze vajíčko se oplodní ale nemá se kde uhnizdit - přesto x dnů roste atd …
no nevím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.18 17:21

@Lioness34 My máme teda dítě jen jedno, ale další ze zdravotních důvodů rozhodně neplánujeme. Já mám menstruaci přiměřeně silnou, ale pro změnu krvácím od půlky cyklu (ne moc, ale sexovat se s tím nedá :( ) Tělísko taky nechci, takže nám zbývá už jen kondom a postupné zkoušení bylinek na cyklus, což ovšem může, ale taky nemusí pomoct :zed: A když už jsme u toho karcinomu - pravidelně se prohlížím a po nasazení antikoncepce jsem musela i na sono - najednou se mi objevila bulka. Naštěstí je to v pořádku, ale byla jsem měsíc v nervech. :roll:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 09.08.18 17:27
@Anonymní píše:
@Lioness34 My máme teda dítě jen jedno, ale další ze zdravotních důvodů rozhodně neplánujeme. Já mám menstruaci přiměřeně silnou, ale pro změnu krvácím od půlky cyklu (ne moc, ale sexovat se s tím nedá :( ) Tělísko taky nechci, takže nám zbývá už jen kondom a postupné zkoušení bylinek na cyklus, což ovšem může, ale taky nemusí pomoct :zed: A když už jsme u toho karcinomu - pravidelně se prohlížím a po nasazení antikoncepce jsem musela i na sono - najednou se mi objevila bulka. Naštěstí je to v pořádku, ale byla jsem měsíc v nervech. :roll:

Je to svinstvo … podle mě jak byl boom s HA tak pak začal boom s carcinomem prsu… ale nemluví se o tom protože proste to je byznys

Helen78
Kecalka 468 příspěvků 09.08.18 18:21

Tak já vysadila antiko, protože jsem měla silné migrény až 5 dní vkuse. Když jsem brala tu samou antiko před dětmi, tak jsem žádné problémy neměla. Bohužel po vysazení migrény zůstaly, sice v menší míře a kratší, ale jsou. Většinou první den cyklu rovná se migréna. Nebo někdy mám i při ovulaci. Říká se tomu menstruační migréna. Někomu pomůže tělísko Mirena, ale nezkoušela jsem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 07:20

@Lioness34 To asi ano. Když si vezmu, že jsem to brala sotva měsíc a uz jsem držela žádanku na sono v ruce. :zed:
@Helen78 Takže taky změna snášenlivosti po porodu? Už jsem myslela, že jsem jediná na světě, co to tak má :roll: A jak dlouho jsi ty prášky zkoušela jíst, než jsi je vysadila? Teda jestli mi ty bolesti zůstanou, tak se asi zblázním :,( Že mi to stálo za to. Fakt :zed:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 10.08.18 08:01

Já taky kdysi když jsem brala yadine a pak yasminelle a to v té době začínali tak úplně na pohodu a MS 3dny … migrénu mam sem tam po porodu přesně jak píše @Helen78 před menstruaci tak uvidíme minuly týden jsem dobrala a teď už nezacinam … to se fakt nedá. Měla jsem ji “jen jeden den” ale to bylo brutal… nechápu těch 5dni jak jsi přežila - no musela jsi co jiného ti zbyde ale já nevím to se nedá fungovat při tom…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 08:46

Po druhém porodu jsem začala brát jinou ha (jeanine) a začali vždy před pauzou velké bolesti hlavy, prsou, totální nechuť k sexu, manžel mě rozčiloval jen tím, že byl…hrůza. Vrátila jsem se k HA co jsem měla před druhým porodem (deinielle). Bylo to lepší, tak jsem ji brala dál. Ale libido pořád na nule, manžel mi byl úplně volný, vším mě štval, byla jsem pořád vzteklá, měla jsem hrozné deprese, hodně černé myšlenky se na vše vykašlat a odejit…Po nějaké době, kdy jsem už plánovala, že HA přestanu brát, protože škodí a byla jsem přesvědčená, že může za tu nechuť k sexu, jsem jí vysadila. Skoro hned totální změna. Hlava a nic nebolí. Chuť se vrátila, teď už manžel skoro nestíhá. Deprese taky pryč, prostě úplná změna. Takže HA už nikdy, protože díky tomu všemu jsme měli takovou krizi, že by nás to časem asi stálo manželství.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 08:50

Anonymní slunečnice - Jo a ještě dodám, že po vysazení se mi zlepšila i menstruace, mám ji kratší a slabší. Před tím jsem ji měla hroznou, největší tampon spolu s největší vložkou nestačily.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Tak jak to bylo?! 7 nejasností v případu „Jan Tuna vs. gorila“

Moderátor televize Seznam Jan Tuna (45) se před pár dny účastnil uzavřeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >