Upozorneni choditko CAM BUBU-malem mi z nej dcera vypadla

1337
4.5.09 16:18

Upozorneni choditko CAM BUBU-malem mi z nej dcera vypadla

Chtela jsem upozornit na toto choditko.Koupila jsem ho pred necelym tydnem ,dnes jsem do nej dala dceru -9m.,71 cm, poprve,chvili okukovala pultik,pak se prehla na stranu asi videla hracku na zemi a zacala prepadavat,vrchni cast tela ji prevazila.Nebyt babicky,ktera priskocila,tak nevim.Zda se mi ,ze je mala hloubka sedu,nebo ze by mel byt pultik o trosku vys,nebo ja nevim…uz mam strach ji do nej dat.Mate nekdo zkusenost?
http://www.primababy.cz/…99907226.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20135
4.5.09 16:27

jeden z důvodů, proč jsem nekoupila chodítko bylo to, že v něm podle doktorů dochází poměrně často ke zraněním dětí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
4.5.09 16:30

Já osobní zkušenost s chodítky nemám, ale znám několik maminek, které je pro děti měly a pak jim děti někam spadly. Myslím, že to ani tak nebylo přímo kvůli nekvalitě chodítka nebo jeho poruše, jako spíš proto, že s chodítkem je dítě mobilnější. Já jsem ale odpůrce chodítek, měli jsme možnost jedno značkové a snad i kvalitní dostat od známých, ale já ho odmítla. Hlavně proto, že většina doktorů chodítka přinejmenším nedoporučuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17010
4.5.09 16:33

já chodítko kupovat nebudu (tedy až budu mít mimi), není to dobré pro rozvoj chůze, dítě se pak naučí špatný stereotyp a ani pro vývoj kyčelních kloubů a správného držení těla, navíc je tam riziko, že spadne ze schodů, nebo se převrátí.....
díky za varování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
4.5.09 16:36

Mysko, asi jsme ti moc nepomohly, co? Já bych asi na tvém místě chodítko reklamovala a odůvodnila to tím, že ti z něj dítě spadlo. A v případě nutnosti bych asi pohrozila, že pokud mi reklamaci neuznají, obrátím se na něco jako ČOI nebo nechám výrobek posoudit.. No ale záleží na tobě, jestli chodítko pro dítě chceš nebo ne, já uznávám, že jsem proti němu zaujatá.

Každopádně jsi hodná, že jsi na výrobek upozornila ostatní maminky. Nerada bych, aby moje příspěvky vyzněly jako nějaká kritika, to ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
4.5.09 16:40

Myslela jsem že chodítka jsou už snad zakázaná.Nevidim jedinej dobrej výsledek dávání dítěte do chodítka za to špatnejch jich znám hodně .Už bych tam malou ani nedala a hned bych ho vrátila!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
4.5.09 17:13

Kamčo: myslím, že jsou zakázána v USA..
Tak snad se taky dočkáme.

Taky jsem dost zaujatá, třeba včera jsem viděla chlapečka, a tak divně chodil, nějak křivě, nevím, jak to popsat..
No jasně že bývá v chodítku…

Malý začal sedět v roce, chodit o 3 měsíce později - sám a když už chodil, chodil opravdu pěkně..
A jak byl pyšný, že to všechno zvládnul sám…! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
4.5.09 17:14

Zitra zajdu do prodejny a zkusim se domluvit.Koupila jsem ho proto,ze mam jeste jedno ditko 3roky a maly je teda dost zivy,je jak strela a mala nechce byt v postylce.Tak jsem si rikala,ze se aspon chvili zabavi.Na COI uz jsem napsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
4.5.09 17:56

kim taky znám z okolí pár křivejch nožiček ,chození po špičkách atd a to jen z chodítka.Neznám dítě které by se nenaučilo chodit samo a pak jak říkáš jsou štastný když to dokážou :wink: Klidně bych to tady zakázala :!

myško malá ještě neleze?Lezoucí děti si vyhrajou už pěkně sami když jim naházíš na podlahu všechny krámy a do toho po:,–(íš malou tak určitě bude spokojená a nebo jí dej hrnce a vařečku a naběračku a třeba tam rýži-těstoviny a máš klid :wink: .jsem zvědavá co ti z COI napíšou,pak dej vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.5.09 18:30

Po spickach ale chodi deti hodne, je to dost casty jev. Moje dcerka taky tak chodila, a v choditku nikdy nebyla, takze ne za vsechno muze choditko.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
5550
4.5.09 18:37

pokud vim, mas do 14dni moznost odstoupit od kupni smlouvy bez udani duvodu - proste rekni, ze ho vracis a hotovo.
Jinak choditka taky odmitam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
4.5.09 18:43

Já jsem měla holky v chodítku a kluka do něj dávám taky,kdyby byly tak závadné,jak dr. říkají,už dávno by byl zákaz jejich výroby a prodeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
4.5.09 19:30

zakazují se věci vyrobené ze závadných materiálů apod. nezakazují se věci, ketré dr. považují za špatné pro vývoj. rozhodně bych nespoléhala na to, že vše co se prodává je pro dítě/kohokoliv dobré!

navíc u některých dětí - podotýkám opravdu některých - dokonce neurolog může takovou věc doporučit. ale týká se to velmi malého procenta dětí se specifickými problémy, ale slyšela jsem o tom.

dr. mě aspoň 100× upozorňovala na nevhodnost tohoto typu chodítka z hlediska nejen vývoje, ale právě i velké pravděpodobnosti úrazů, podobných tomu, co se stal dceři, mysko. takže podle mého soudu nejde o konkrétní chodítko, jde o ten princip…
ale určitě bych to na ně zkusila, zkusila bych vrátit zboží - odstoupení od smlouvy. reklamaci ti podle mě bohužel neuznají, protože to není vada výrobku.. :(

btw, po špičkách chodí někdy i když už chodí dobře, jen tak, ze srandy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
4.5.09 20:13
Jaruna píše:
Já jsem měla holky v chodítku a kluka do něj dávám taky,kdyby byly tak závadné,jak dr. říkají,už dávno by byl zákaz jejich výroby a prodeje.

Takle to nemůžeš brát, proč se teda prodávají cigarety?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13998
4.5.09 20:47
Jaruna píše:

Názory tohoto typu v životě nepochopím. A že je jich tolik :roll: …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama