Reklama

Upozornění na epileptický záchvat u dítěte ve spánku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 22:36
Upozornění na epileptický záchvat u dítěte ve spánku?

Hezký večer :kytka: otázka zní jasně..už jsem tu v pondělí zakládala jednu diskuzi kvůli neobvyklým febrilním křečím..bohužel nakonec EEG ukázalo, že malá (20 měsíců) prodělala epileptický záchvat :( celkem byly 4 v rozmezí pár hodin..od té doby ticho po pěšině..za 14 dní nás čeká magnetická rezonance, takže snad budeme vědět více..ale dnes nás pustili z nemocnice a já celé odpoledne přemýšlím, jak v noci „v klidu spát“..celé je to o tom, že stále jsem plná strachu, je to hrozně čerstvé..první záchvat probíhal tak, že malá měla neskutečně rychlý tep, dýchala přerušovaně a ztrácela vědomí, žádná křeč ani pohyby, ty přišly až po dost dlouhé době..a já se tak strašně bála, že se jí srdíčko zastaví a že o ni přijdeme :,( volali jsme rychlou, pro život ohrožující stav byl přivolán následně i lékař..ve mně se to teď strašně pere..mám strach, aby se to neopakovalo a já to neprospala, ale zároveň kvůli psychické pohodě celé rodiny nechci nijak zásadně měnit nastolená „pravidla“..to znamená, že nechci malou stěhovat z pokojíčku od starší ségry zpátky k nám do ložnice a nechci dlouhodobě spát s dětmi v pokoji..chci zkrátka, abychom to, co se stalo a může kdykoliv opakovat, brali jako „normální“ věc..nechci, aby děti vnímaly, že je něco extra jinak..chci žít normálně a v pohodě..nee­xistuje nějaký pomocník, něco jako monitor dechu, který by mě upozornil, že něco není v pořádku? Přímo monitor dechu nepřipadá pro našeho cestujícího ďáblíka v úvahu a klasická chůvička by při takovémhle záchvatu ani nemrkla..omlouvám se za román a že je to asi zmateně napsané..padá ze mě ten stres posledních dní, když už jsme doma…vím, že i kdyby se potvrdila epilepsie, není to konec světa, jsou daleko horší věci..ale v tuhle chvíli mám opravdu strach o život dcerky v případě, že by přišel další záchvat typu toho prvního..díky za přečtení a případné rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 14.12.16 22:45

Proč by nemohla mít monitor? Jak je stará?

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 14.12.16 22:48

Ahoj, nezlob se, ale pokud mas takovy strach o zivot, coz je pochopitelne, tak bych se na nejaka pravidla vyprdla a spala u nich nebo ona u nas…nedostali jste zadne leky? Co ti rekli v nemocnici, jaky rezim, jak se mas chovat a tak?..Snad budete po Mr moudrejsi oc jde a a brzy se to upravi :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 22:49

@ireeenka 20 měsíců..ale cestuje opravdu z jednoho konce postýlky na druhý..často spí úplně v kraji, nalepená na špruslích atd…my monitor ani na jedno dítko neměli, ale co jsem se bavila se sestřenkou, asi by byla spíš víc mimo něj..

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 14.12.16 22:50

Existují i rozšířené monitory dechu - s dvojitou deskou pro „cestující“ spáče. Dělá je tuším klasická Nanny nebo Babysense. Ja bych si je pro klid duše (i spánek) pořídila. Také bych si ji do doby, než se přijde na příčinu, nastehovala do ložnice. Život dítěte mi je přednější než nějaká „pravidla“, která nechci měnit…

ivašot.
Kelišová 6203 příspěvků 14.12.16 22:51
@Danulinka16 píše:
Ahoj, nezlob se, ale pokud mas takovy strach o zivot, coz je pochopitelne, tak bych se na nejaka pravidla vyprdla a spala u nich nebo ona u nas…nedostali jste zadne leky? Co ti rekli v nemocnici, jaky rezim, jak se mas chovat a tak?..Snad budete po Mr moudrejsi oc jde a a brzy se to upravi :kytka:

Souhlasím, první co mě napadlo je, vykašlat se na pravidla a vzít si malou k sobě do ložnice. Já si nemocného osmiletého taky ještě někdy pro klid vezmu k sobě.
Pravidla bych nastolila zase až bude stanovená diagnóza a stav upraven léky.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 14.12.16 22:54
@ivašot. píše:
Souhlasím, první co mě napadlo je, vykašlat se na pravidla a vzít si malou k sobě do ložnice. Já si nemocného osmiletého taky ještě někdy pro klid vezmu k sobě.
Pravidla bych nastolila zase až bude stanovená diagnóza a stav upraven léky.

Presne tak :)

quinsley
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 1 inzerát 14.12.16 22:54

Ahoj. Dala bych monitor dechu se dvěma deskami (myslím Nanny je má).
A já se znám a spala bych tedy určitě s dcerami!

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 14.12.16 22:54
@Anonymní píše:
@ireeenka 20 měsíců..ale cestuje opravdu z jednoho konce postýlky na druhý..často spí úplně v kraji, nalepená na špruslích atd…my monitor ani na jedno dítko neměli, ale co jsem se bavila se sestřenkou, asi by byla spíš víc mimo něj..

Všechny děti cestují. Můžeš mít v postýlce dvě desky a my měli pod matrací ještě plexisklo, kvůli lepšímu přenosu ze všech koutů. Já bych šupem pořídila monitor a dítě vzala k sobě, pravidla nepravidla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 22:57
@Danulinka16 píše:
Ahoj, nezlob se, ale pokud mas takovy strach o zivot, coz je pochopitelne, tak bych se na nejaka pravidla vyprdla a spala u nich nebo ona u nas…nedostali jste zadne leky? Co ti rekli v nemocnici, jaky rezim, jak se mas chovat a tak?..Snad budete po Mr moudrejsi oc jde a a brzy se to upravi :kytka:

Samozřejmě, že dokud nebudeme alespoň trochu vědět, co nás čeká (po MR) nebo nebudeme mít léky, budu spát v pokojíčku..strach mi to ani jinak nedovolí..ale už teď vidím, jaký dopad má tahle situace na děti i manžela a ráda bych to minimalizovala, pokud by to šlo..pokud to nepůjde, prostě tam spát budu a zvládneme to ;) léky nemáme, uvidí se až po MR, popřípadě po dalším záchvatu..pravidla samozřejmě nějaká dodržovat máme, ale to není všemocné.. :nevim:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 14.12.16 22:57

Vykašlala bych se na nějaký pravidla, v tomhle případě :nevim:

Beata.C
Stálice 81 příspěvků 14.12.16 22:58

http://aposbrno.cz/katalog.php?…

Existuji i monitory epi zachvatu, napr. viz. odkaz. Ale registruji klonickou fazi, tedy pohyby.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 14.12.16 23:05

No spala bych s ni, idealne oddelene aby ostatni deti porad nemuseli citit ten strach. Monitor dechu urcite taky. Spis me prekvapuje ze vam na to nic nedali, je to tedy teprve mrnousek, tak je mi jasne ze bude vyber leku mozna omezenejsi, ale i tak se divim. Hlavne MR se da delat i na statim(okamzite) zadanku. Ten postup doktoru me fakt prekvapuje :think: zkusila bych jeste napsat do nejake netove skupiny pro rodice epileptiku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 23:07

@Petrusska007 @ivašot. @Danulinka16 @ireeenka Holky,děkuju moc za rady :kytka: ale s těmi „pravidly“ jste to špatně pochopily..sa­mozřejmě, že mi to nedá a budu spát v pokojíčku, minimálně do výsledků MR..ale prostě když vidím, jak se to celé negativně dotýká psychiky hlavně obou dcerek..tak mě napadlo vyřešit to takto..prostě elegantně, aby se vlk nažral a koza zůstala celá..ale neznamená to, že monitor pořídíme a v tu ránu budu v klidu spát v ložnici..já nespala v klidu, ani když malá ležela na JIP pod bedlivou kontrolou a já byla jen par metrů od ní..

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 14.12.16 23:12

Já tohle prožila, takže; magnetická rezonance je od toho, aby nic nezjistila. Zkrátka eeg potvrdí epilepsii (dříve nazývanou PADOUCNICE). Epilepsie je elektro výboj v mozku. Správná medikace zamezí těmto výbojům. Je více druhů epilepsií, u dětí je nejčastější tzv. dětská epilepsie. Po nasazení léků, které se postupně navyšují, se považuje účinná léčba po 6ti měsících bez záchvatu. Cca 1,5roku až 2,5roku na medikaci bez záchvatu se považuje dítě za vyléčené. Takže se léky začnou vysazovat.
Elektrické výboje můžou být způsobeny např. cizím útvarem v těle, proto se dělá magnetická, aby se vyloučily nádory a pod… Nebojte, to je extrémně vzácné. Jde jen o 100% jistotu. Rutina.
Nejdůležitější teď je, aby měla malá pravidelný režim, tj. aby chodila spát ve stejnou dobu, přes den neomezujte v aktivitách. Hlavně jí nedávejte mobil, tablet, blikající hračky a tv jen občas, třeba jen 15 minut. To vše může vyvolat záchvat, klidně i s odstupem hodin. Televize denně max 15-20 minut, u starších hodina. Důležitý je kontrast, tj. aby nekoukala na cokoliv světelného ve tmě. Vždy rozsvítit nebo ve dne. To také může vyvolat záchvat. Také si dávejte pozor aby jste jí rozespalé „neuhodila“ světlem do očí, já rozsvěcuju lampičku. To vše už Vám asi řekl neurolog, já to ale moc ze začátku nepobírala :roll:
A ten strach- každý den bez záchvatu budete čím dál klidnější, nebojte… Vím o čem mluvím, týden jsem strachy probrečela, další týden,,jen" nespala a po měsíci bez záchvatu život jako dřív :dance: :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama