Upravená maminka- jak na to??

191
10.4.20 16:57

Upravená maminka- jak na to??

Hezké odpoledne, mám takový splín… Vídám kolem sebe maminky na procházce s kočárkem, jsou krásně upravené, s kabelkou, čistě bíle tenisky… I jsou takové při vyběhnutí ven při nečekané návštěvě nebo na zahrádce. Já si přijdu hrozně ukoptěná, zpocená tady nad nádobím, u vytírání.. v teplákách. Ruce od hlíny, vlasy rozlítané. Jak to sakra ty holky dělají, že vypadají pořád upraveně. Nevaří, neuklízí??!! :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10.4.20 17:04

Organizace :nevim: já Teda mám 5 měsíční dceru a stiham vše, jen se změnilo to že holt uklizim ráno v 6h kdy vstává a sama si hraje, když usne jdu se upravit a mezitím se vaří oběd. Zahrádku mám taky a tu obdelavam kdy malá chrupka v kočárku ale jako, že bych byla úplně blázen a chodila doma nacincana to zas ne ale cítím se lépe být upravena tak jako před miminkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.4.20 17:04

@vannilka nevím ale něco ti povím :D v prvním těhotenství mi několik lidí řeklo, že když chodím takhle upravená a nalíčená a tak že je moje dítě asi chudák, protože se o něj určitě dost nestarám, když mám tolik času na sebe :D teď mám čtyři děti, nehty nelakuju, tepláky nosím, vlasy na krátko neb učesat děti trvá tak dlouho že sebe jsem už nedávala a svět kolem je se mnou spokojený :dance: takže asi tak :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2147
10.4.20 17:06

Partner, co pomůže, abys měla chvíli i na sebe. Nosit vždy čisté oblečení, i na doma mít něco pěkného (nemyslím chodit v kostýmu, ale ne staré vytahané tepláky a vopraný triko), nechodit ven v teplákách, ale nějak normálně, ráno se alespoň trochu nalíčit a učesat (aspoň pro svůj dobrej pocit) a mít nějaký svůj rituál, třeba kosmetický, který Ti dá pocit, že pro sebe něco děláš. A nevěš hlavu, i ty nejhezčí holky si někdy přijdou jako upocený upachtěný šmudly :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.20 17:30

Já nevím, myslím že jsem jedna z těch, co popisuješ. Mám dvě děti, 4r a 1r. A ráno se prostě učešu, neletím hned dělat snídani, ať se můžou i děti trochu probrat. Vyžehlím si vlasy, protože po noci se mi udělají u čela vlnky :lol:
Když jdeme ven, prostě se před tím namaluji, obléknu se hezky, ale zároveň tak, abych si normálně byla schopná sednout na zem například. Boty mám čisté všechny, vlastně ani nevím, kde bych si je měla zaprasit :lol: do lesa bílé boty nenosim a když si světlé boty zamažu, hned doma je otřu.
Co se týče uklízení tak se nepotím ani u vaření ani u vytírání takže v tom nemohu sloužit.
Tepláky ani nevlastním, doma nosím legíny a tílko.

• Citovat
  • Nahlásit
9159
10.4.20 17:33

@vannilka třeba se nepotí? Mají spotřebiče, které vše udělají za ně? Mají super manžela, který pomůže? Líčení a účes jim zabere 10 minut? Zvládají denní organizaci? :think:… Nebo všechno dohromady? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11189
10.4.20 17:35
@vannilka píše:
Hezké odpoledne, mám takový splín… Vídám kolem sebe maminky na procházce s kočárkem, jsou krásně upravené, s kabelkou, čistě bíle tenisky… I jsou takové při vyběhnutí ven při nečekané návštěvě nebo na zahrádce. Já si přijdu hrozně ukoptěná, zpocená tady nad nádobím, u vytírání.. v teplákách. Ruce od hlíny, vlasy rozlítané. Jak to sakra ty holky dělají, že vypadají pořád upraveně. Nevaří, neuklízí??!! :think:

Proc nosis teplaky? Proc si neutres nos? :zed:
To popisujes dite a ne dospelou zenskou, ne? :roll: trosku se nad sebou zamyslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24506
10.4.20 17:45

Chce to trochu organizace prace a nestat diteti za zadkem 24h v kuse. Nikdo te přece nenutí nosit staré teplaky a špinavé boty :nevim: kdyz se spotis u prace (coz se nekdy stane vsem, ja se dneska pekne zapotila u sazeni rajcat na balkone) tak se oplachni, prevlec, ucesej a je to zas v pohode ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
10.4.20 17:53

Já teda už nejsem na mateřské, na té jsem skoro ani nebyla, chodím do práce, kde jsem zvyklá vypadat dobře, kostým, lodičky atd. Ale teď mám HO a můj vzhled dostal těžce na frak, leginy, triko, pár chlupů na hlavě pořád v ohonu, žádná řasenka (jsem přírodní blond, takže bez kosmetičky přes měsíc fakt hrůza 🤮)… Ale proč to píšu, teď v týdnu jsem musela do práce a upravila jsem se. A večer se na mě manžel, který mě měsíc vidí v tom zoufalem stavu, podívá a říká „víš, že jsi pořád krásná ženská“. No co dodat…snad jen, že občas je dobré se upravit, ale pořád bych to asi nehrotila, aby si zase nezvykl 🙈 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1252
10.4.20 17:55

Nevím, já se líčím jen v ČR, v zahraničí s přehledem vystačím s vrozenou slovanskou krásou. :mrgreen: Kecám, jen mi přijde, že v zahraničí (Francie, Belgie, Nizozemí) se ženy tak nepatlají, a přitom jsou hezké i tak… Ale teda skoro neuklízím a vařím do 30 minut, né déle. Bílé boty nenosím, mám 40 nohu a to pak vypadá komicky. :lol: Okopané a zablácené boty mám často, neboť se obvykle zaprasím ještě dřív, než dojdu na metro. :nevim: V teplákách jdu kolikrát i do práce, pokud není nějaké veledůležité jednání, a nijak mě to netrápí. Myslím, že v zásadě chodím stejně jak před dítětem (míň se líčím, ale zas víc pečuji o pleť, takže korektor nepotřebuji vůbec, řasenku už taky skoro nepoužívám - přijde mi, že s ní vypadám starší :think: ). Vlasy teda uhlazené nemám, naopak právě nosím vlnité a líbí se mi to. Si nebudu svou korunu krásy fixovat nějakými sajrajty jen kvůli tomu abych byla „upravená“. Sorry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
10.4.20 18:07

To jsou podle mě typy ženských, kterým to sluší za každých okolností. Já to totiž vidím v praxi. Sama se o sebe starám, nechodím v opraných věcech. Když se sama na sebe podívám, vidím čistou, upravenou, pěknou matku jedenáctiměsíčního dítěte. Ale! Když jdu třeba k naší zubařce, tak si okamžitě připadám jako nejposlednější šmudla. Ona je prostě jako z fotky po korektuře, aniž by se příliš snažila. Jsou prostě takový typy. Nehledě na fakt, že pokud hodláme srovnávat svůj zevnějšek, často automaticky na sebe nahlížíme kriticky, kdežto k ostatním jsme shovívavé. Uprav se a oblíkni tak, aby ses cítila pěkně. A věř, že některá mamka na tebe bude koukat jako ty na matky v bílých teniskách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18514
10.4.20 18:50

Asi organizace. Když jdu ven taky se nalicim, upravím. Čisté boty mam taky, proč ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9695
10.4.20 19:34

@vannilka Ale tohle je otázka chvilky umýt vlasy, dat do drdolu pokud jsou delší, makeup tvářenka řasenka, já nevim ale jsem tak zvyklá a když vylezu ven tak se takhle upravím. Neridim se tedy módním trendem co se zrovna nosí nosím co se mi líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9695
10.4.20 19:38

@TopSecret A proč ne? taky nosím tepláky tedy soupravu pěknou značkovou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3725
10.4.20 19:42

Mám takovou kamarádku, bydlí naproti. 50 kilo i s posteli, i když pleje předzahrádku, vypadá jak z módního časopisu. Taky mě někdy frustruje :-)
Základ je mýt upravené vlasy a před dobou rouškovou jsem vždycky měla rtěnku nebo nějaký balzám, aby vypadala hezky pusa. Pohodlné pěkné oblečení nosit i doma, pak nemusíš řešit, jestli se máš nebo nemáš ven prevlikat. Já si ráno, dokud si mimino brbla u hraček, vyzehlim vlasy. Nemaluju se, protože venku mi vždycky slzi oko a vypadám pak jak jednooka panda :-) Taky mi zvedají sebevědomí nalakovane nehty. Boty špinavé nemivam, když si je zablatim, hned je otru. Tocim pár kousků oblíbeného oblečení a když jsou zrovna v prádle, tak taky tápu, co na sebe. Přes léto nosím šaty, to je největší pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat