Úpravu spánku, když máme zakázané vyřvání?

1563
31.7.13 20:48

Úpravu spánku, když máme zakázané vyřvání?

Prosím o rady a zkušenosti matek, které měly problém se spánkem svých dětí. Mám sedm a půl měsíční dceru a velké problémy s jejím spánkem. Usíná v náručí, už poměrně dlouhou dobu, snad od čtyř měsíců (bohužel se to tak naučila při hospitalizaci v nemocnici, stres a následné usínání jen v mé náručí). Přes den usíná v náručí nebo v kočárku. Neviděla jsem v tom takový problém, protože až do nedávné doby jsem ji prostě 10 minut ponosila a spící přendala do postýlky a byl klid. Problém nastal, když poslední dobou usne v náručí, přendám ji do postýlky a ona se probudí a brečí, jenže ona nebrečí ale ječí jak tur (má mimořádně vyvinutý hlas), dokud ji nevezmu zpět do náručí. V náručí zase usne. Dříve neměla v noci problém, vzbudila se jen na kojení a spala dál až do půl šesté. Poslední dobou ale začala v noci křičet, nepomohlo nakojit, v postýlce se vzbudí a už tam sama neusne, když neřve, chvíli si vykládá a dělá otočky a pak ji to přestane bavit a začne mrčet a následně brečet. Jsem nevyspalá a nešťastná z toho, kam jsme to dopracovali. Bohužel nemůžu nechat malou vyřvat, mám to zakázané od kardiologů z důvodu nemoci srdíčka. Prosím o zkušenosti a triky, jak toto chování odbourat. Nechci se stát otrokem svého miminka, přesto, že ji moc miluji. Netrvá to dlouho, ale nechci to nechat dojít dál, už tak jsme to nechali dojít příliš daleko (při občasných hospitalizacích v nemocnici ji stresují vyšetřeními, po hospitalizacích je na mě upnutá vždy více). Děkuji Vám. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
31.7.13 20:52

„až“ do půl 6? Brrrr… OT…

K tématu: Osobně bych nenechávala vyřvat ani kdybych to měla ze zdr. důvodů dovoleno, ale to je taky jiná, každopádně kdyby spala s tebou v posteli, tak usne?? Nebo musí bejt jenom na rukách??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
31.7.13 20:54

U prsa s tebou v posteli by usnula? Pokud ano, tak bych to vyřešila tím, zajistila postel před pádem a hotovo.
Další možnost je odbourat nenásilně noční kojení, jak není co baštit, tak se většinou přestanou budit. Takže budeš nějakou dobu fakt grogy a budeš chovat a nabízet vodu a případně třeba UM, ale během pár dnů pochopí a je velmi pravděpodobné, že bude spát celou noc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
31.7.13 20:57

Jeeee mam ted to same…u prsa a v naruci uz vypada ze sladce spinka, ale v postylce ma asi nejaky budici cidla :mrgreen: zatim uspavam u prsa ve sve posteli, prenasim az kdyz opravdu tvrde spi a v noci nechavam i ve sve posteli, pac obvykle usnu driv ja…ale taky ted resim jak to vymyslet…chci zkusit novy dudlik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
31.7.13 21:03

Ona u prsa i usne, jenže problém je zase při položení do postýlky se probudí. Takže ve skutečnosti nejde o problém při usínání, ale při přeložení do postýlky. Ohledně postele, jí je to vcelku jedno kde je, i v naší posteli neusne sama. Ale vyzkoušet uspat v posteli u prsa a pak ji vedle sebe položit a spát bych mohla. Jenže: jednak se bojím, že pak bude spát už jen u nás v posteli a toho se bojím jak čert kříže, že se nevyspíme nikdo, jednak co přes den, to už nebude chtít spát v postýlce vůbec a já taky potřebuju něco udělat a neležet vedle ní. Když by to bylo přechodné tak jo, ale zvykne si a co pak…
@Seizdra jo „až“ do půl šesté :) Když byla úplně malá, spala do čtyř, pak do šesti, teď se nějak ustálila na půl šesté. Já bych to neřešila, jsem ranní ptáče, ale to bych se musela vyspat v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23399
31.7.13 21:05

@Mishka85 když jsme měli tento problém, tak jsem malého nechávala spát se mnou v posteli. Do postýlky prostě přendat nešel a já jsem se takto aspoň trošku vyspala. Nechávala jsem mu v noci prso podle libosti, vždy si zadudlal a usnul. Se spaním nám začali problémy stejně jako u Vás a pak jsem taky měla strach nechat ho plakat, aby se mu něco nestalo. V roce jsem po dovolení od doktorky použila metodu korigovaného pláče a naštěstí to zafungovalo, to už jsem i tímto stylem padala na hubu. Snad brzo na něco přijdeš, aby ses vyspala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23399
31.7.13 21:06

@Mishka85 přes den jsem měla matraci v obýváku, kde jsem ho uspala kojením a pak jsem opatrně vstala, šla si něco dělat a drobek se vyspal. Matraci jsem měla na zemi pro případ pádu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
31.7.13 21:07

U nás to samé nám ale radili uřvat a na to nemám srdce, takže spí s náma v posteli spí bežně 10 hodin a je na ní vidět totální vděčnost když ji dám do naší postele a uspávám tam

• Nahlásit
  • Citovat
1563
31.7.13 21:09

@Aspera já teda nemůžu nechat malou žužlat prso přes noc, protože kojím přes kloboučky, takže se musím vždy nachystat :)
Jo a ohledně odbourání nočního kojení: ona už byla bez kojení celou noc, v nemocnici se to opět „podělalo“. Problém je, že ona je tak trochu hysterka, zkusila jsem jí v noci dát místo kojení čaj a ona vyloženě zuřila tak dlouho, dokud nedostala prso. Naštěstí to kojení je jen jednou za noc, ale jinak se pořád budí na nandání dudlíku. Zatímco dřív jsem nandala a spala dál, tak teď se tím vzbudí a už je problém usnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
31.7.13 21:13

@Mishka85 no, my měli (vlastně furt máme) postýlku přiraženou hned vedle postele a prďolu (3R) držím za ruku, než usne přes šprušle, jinak jsme měli období zpívání, usínání u prsa,… to už odpadlo, stačí jen ta ruka.
S tím zvykáním v té vaší posteli bych to tak nehrotila - je maličká, jestli má za sebou zdravotní problémy, hospitalizace, vyšetření,… tak je holt víc fixovaná na tebe - ty si jediný pevný bod, který má, tak jí ho dopřej, pokud to jde, až začne vnímat a chápat mluvené slovo, tak ji budeš moct uklidnit jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
31.7.13 21:14
  • Nahlásit
  • Citovat
30305
31.7.13 21:14

@Mishka85 OT
Jeee, ty mas fotku naseho dedicneho batuzku dcer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23399
31.7.13 21:21

@Mishka85 když pije jen jednou v noci tak to zase jde. Malý mi pil i 5 krát a víckrát, to bylo pak už strašný. Ale zase z téhle hrůzy jsme noční a uspávací kojení zrušili ze dne na den. A čím to bylo dál od operace, tím spal líp a klidněji, tak snad se to u Vás taky časem zlomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6980
31.7.13 21:32

Ahoj ;) starší taky usínal jen u mě a problém byl při přendávání do postýlky - na ruce jsem ho mohla držet hodinu a spal, ale jakmile jsem ho položila, tak řev. Takže jsem ho sice uspávala v náručí, ale vždycky jsem si pod něj něco dala - tlustší deku, někdy i takový ten velký polštář, on si pak toho přendání většinou nevšiml ;) ale byla jsem z toho taky zoufalá - jeden čas jsem ho dokonce uspávala tak, že jsem si vlezla do jeho postýlky a kojila tam :roll: a toho, že se bojíš, že se nevyspíte, když bude u vás v posteli - to je relativní, takhle se nevyspíte taky. Syn taky nakonec skončil u nás - měl taky nějaké zdravotní problémy a v jejich důsledku byl ještě v roce v podstatě pouze kojený, takže se v noci budil co hodinu 8o tak jsem ho nakonec vzala k nám, aby nemusela pořád vstávat a najednou jsme všichni docela spali, nějak jsme se naučili tam vejít ;) Do malé postýlky už se nikdy nevrátil, až pak spal nějaký čas na matraci na zemi a v necelých dvou letech se stěhoval do svojí postele, dodnes se sice budí a chodí dospat k nám, ale mě to nijak nevadí, tak proto to neřešim. A čim dál tim častěji se stává, že zůstane u sebe celou noc - takže se to tak nějak řeší nenásilně samo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
31.7.13 21:33

Mě totiž připadá, že ona se jakoby bojí spánku. Je hrozně unavená, tře si očka, zíve a spát nechce. Když ji vezmu na uspávání do náruče, tak se začne propínat, mrčet. Když se nám uspávání nepodaří nebo se vzbudí a my ji vezmeme do obýváku a normálně na ni mluvíme, tak je šťastná jak blecha, že je s námi, pusa od ucha k uchu a začne třeba kecat :) Prostě: Jéééé, nemusím spát, super, jsem s rodičema :). Nechci to hrotit, teď se to zhoršilo co jsou ty vedra, doufám, že to pomine. Máte někdo zkušenosti s učením na spací hračku? Jak to naučit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama