Upřednostňování vnoučete

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.12.21 18:56

Upřednostňování vnoučete

Ahoj holky, jelikož zde ženy v naší rodině chodí, tak musím anonymně. Jde o to, že tchýně má 2 kluky, vždy si přála mít holčičku, ale nezadarilo se jim to. Jakmile švagr přišel s tím, že jeho přítelkyně je těhotná a zjistilo se, že to bude holčička byla u vytržení. Udělala jí normálně svoji vybavicku doma :roll:, včetně postýlky atd. Nám se krátce po nich narodil chlapeček. Mají tedy vnoučata dvě. Každopádně neteř ta nejlepší, nejoblíbenější a nevím co. Když jsme společně na návštěvě, tak tchýně hraje a litá celou dobu jen kolem ní. Našeho malého si sotva všimne. Dokonce ji hlídá, našeho malého zatím nikdy. Letošní vánoce vypadaly tak, že neteř pod stromečkem dostala 3 dárky. Opravdu drahé dárky, řekněme že se bavíme o několik tisících. Náš chlapeček pouze jednu hračku tak za 500 Kč. Vím, že ještě z toho nemají rozum, ale jakmile to začne vnímat, tak mu to může být líto, že nemá tolik dárků :,( a nás s přítelem to samozřejmě mrzí vůči malému taky. Měli jsme co dělat, abysme se nezeptali proč dostal jen jeden dárek.. Vím, že nemůžeme poručit, koho má mít ráda a jak.. ale tohle mi přijde už trošku přes čáru to dávat tak moc najevo. Není nebo nebyl někdo v podobné situaci? Řešily ste to nějak? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1647
27.12.21 19:00

Musí si to vyříkat tchýně s přítelem. Ale trvala bych na to, aby měla obě vnoučata stejně. Pokud toto tchýně nepohopí tak musí být ignorant

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
27.12.21 19:03

Mnohem víc by mi to chování vadilo z pozice rodičů té obletované holčičky. Ale jako chápu, že je ti to líto. Za děti trpíme víc. Pokud by to dělala i dál a malý už z toho měl rozum, asi bych se s ní stýkala odděleně od druhých příbuzných.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19823
27.12.21 19:04

Jo resila, rekla jsem moji mame, ze preferuje moji dceru a syn ji je ukradeny. Nezajima ji jeho pokroky, stale mluvi jenom o dcerce, vsechno se toci kolem dcery, etc etc.

Mama se urazila a rekla, ze se tezko buduje vztah s ditetem, ktere place, kdyz babicku vidi.

Ano mami, protoze jses pro nej cizi clovek. Do 20m jeho veku si ho nehlidala ani jednou, videt te videl dohromady par krat. Co cekas? Jses pro nej cizi clovek. A kdyby si o to stala, tak si ten vztah s nim vybudujes. A nebudes furt mluvit o dcerce a kdykoliv se ti snazim rict neco o synovi, tak me nenechas domluvit ani jednu vetu, skocis mi do reci a drmolis dal o dceri.

Takze, zakladatelko, proc taky nereknes babicce, jak to cele na tebe pusobi. Pekne od plic. Mozna se chytne za nos. Pokud ne, tak alespon vis, na cem jses. Tim padem bych hodne omezila styk, aby syn nepocitil, ze je nechteny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7584
27.12.21 19:04

Já ji chápu, že je z vnučky víc nadšená než z kluků, ale měla by to umět maskovat a dárky dělit spravedlivě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10634
27.12.21 19:08

Myslím, že nemůžeš nikoho přinutit, aby měl někoho rád. Chápu, že tě to štve, to je jasné. Stýkala bych se s nimi odděleně od švagra, to je asi to jediné, co můžeš udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12214
27.12.21 19:12

My tohle máme i ve vlastní rodině a rozdíly dělají mezi mými dětmi. Mladší dcera byla zlaté miminko, starší první rok probrečel a byl celkově náročnější. Já jsem to ale dotyčným na rovinu řekla a trochu se to srovnalo. Ale třeba můj otec se z malé může po…, protože je to holt jeho jediná vnučka, jinak má tři vnuky, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
27.12.21 19:16

Moje máti má čtyři vnoučata, teď bude páté. Jednu vnučku má děsně ráda… shodou okolností moji dceru, pořád ji vnucuje, jaká je chudinka a kupuje jí drahé dárky. Dvě další -mé neteře- ještě celkem může, ale má je za rozmazlené a mého syna v lásce nemá vůbec (on ji taky ne) a poslední už ani neuvidí, protože jiná by možná i potratila po tom, co předvedla.
Prostě se smiř s tím, že je to sexistka a prď na ni. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195
27.12.21 19:17

Jezis, to je presne jak u nas, akorat s tim rozdilem, ze muj bratr je protezovanej spratek, kterej mel od babicky a rodicu prvni - posledni a ja jsem „jen“ vnucka a dcera, kter, se vzdycky neco dalo, aby se nereklo a je to tak do dneska i v dospelosti (ja 34, bratr 32)… A je to jedno z mych hlavnich temat a nekonecnych debat na psychoterapii. Asi bych to co nejdriv radikalne vyresila, protoze tohle neni dobre :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28712
27.12.21 19:18

Vidím to u své tchýně, taky má dva syny, dva vnuky a teď konečně bude mít vnučku, tak je taky celá poprdena. Jako dárky atak koupi i synům, ale je vidět, jak se třese na tu růžovou a panenky a vše co neměla možnost si užít, když měla v rodině jen chlapi no. Svým způsobem to chápu, taky se na to tesim, ale nemusela by to dělat tak okatě no. U mojí mamky zas je rozdíl i mezi synama, sice dopřeje oběma materiálně stejně, ale když jedou někam na výlet, dovolenou, nebo třeba jen na víkend, tak si bere jen toho staršího, který je samostatný a mladšího už sebou nechtějí, protože je s nim víc práce. Taky jí ho nemůžu vnutit násilím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30835
27.12.21 19:23

Tvoje tchyně je hnusná babizna. Bohužel toto se stává. Znám to. Ale u vlastní babičky. Měla radši mého sourozence než mě. Dávala to velmi okatě najevo. Bohužel jí nezměníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30835
27.12.21 19:25
@TeSudička píše:
Jezis, to je presne jak u nas, akorat s tim rozdilem, ze muj bratr je protezovanej spratek, kterej mel od babicky a rodicu prvni - posledni a ja jsem „jen“ vnucka a dcera, kter, se vzdycky neco dalo, aby se nereklo a je to tak do dneska i v dospelosti (ja 34, bratr 32)… A je to jedno z mych hlavnich temat a nekonecnych debat na psychoterapii. Asi bych to co nejdriv radikalne vyresila, protoze tohle neni dobre :mavam:

To jsme dvě. Sourozenec byl také protěžovaný. Dostával, co hrdlo ráčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1933
27.12.21 19:26

Moje tchyne take preferuje vnuka oproti memu diteti a jedine, conse s tim snazim delat, je vysvetlit svemu diteti, ze je skvele a jedinecne a to, ze to nekdo jiny neoceni nebo nevidi, m neni jeji chyba a nic to nevypovida o jejich kvalitach. Tchyne je k.. a nikdy se nezmeni, tak neplytvam silami na miste, kde nic nezmuzu. Zasahla bych jen v pripade, ze by to bylo neco extremne zleho nebo silne proto nasim zasadam. Ale uplne te chapu, je to des, jak jsou nektery lidi sileny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31788
27.12.21 19:27

@Kriss Tina jů, konečně se povedla holčička? 👶

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17233
27.12.21 19:27

Boli. Rodičia uprednosťňovali synovca pred našou dcérou. Bolo bežné že synovec dostal čokoládu a dcéra stála vedľa a jej nič nedali. Skúšala som to riešiť, bez úspechu, chlapci sú šikovnejší a múdrejší ako dievčatá tak si zaslúžia viac :roll: dcéra mala asi tri roky keď ju vôbec vzali na ruky, synovca od malička obskakovali, starali sa o neho. Tak sme jej to vynahradzovali my, keď dostal niečo synovec od nich, my sme jej to kúpili, minimalizovali kontakt. Dopadlo to tak že deti vyrástli, synovec im ani na Vianoce nezavolá, dcéra je v kontakte stále. Keď som to nadhodila pred mamou, odpovedala že to tak býva, že to má za dobrotu. Ale žiadna ľútosť ako dcéru odsúvala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat